• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

ko naručuje hranu od Pehre,a da je u blizini Vukovara?
P:S.Imam 2 mlada mužjaka nz bijelih starih 2,5 mjeseca,prodajem ili mjenjam(otac i majka su uvoz iz Srbije,nemaju veze s kunićima u RH)
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Evo ti broj PEHRE pa direktno nazovi možda ima netko iz okolice da naručuje. tel 042 714 580 ili 042 714 700
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

tnx,ostale mi samo 2 ženke za mene,nemam više ni jedne,imao sam 2 odlične,trebale se okotiti i uginule obe,ni veterinar nije pomogao,nemam pojma šta se desilo...
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

Zanima me razlika u hrani između VALPOVKE I VATALKE .

I mene zanima razlika, jer do sada sam hranio sa Vitalkom i vidim da što dalje sve više ima prašine u njihovoj smjesi, što znači da im se peleti raspadaju. Neki dan sam uzeo vreću Valpovačke djeluje mi urednije i peleti su malko veći.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

malo novih slika
931410_617416778271100_329055145_n.jpg


893_617416794937765_679432494_n.jpg


226789_617416838271094_1800302468_n.jpg


968981_617416884937756_954560994_n.jpg
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

HELLE GROSSILBER ( veliki srebreni kunić )
Sad da ne ponavljam slike možeš ih vidjeti ako se vratiš malo unazad. Kod ovih kunića radman mesa od 60% je sasvim zadovoljavajući, nisam siguran pa neću niti tvrditi da kod orijaša u starosnoj dobi do 100 dana radman mesa neprelazi 40%,

Hvala,... I moram ti reći da sam ostao šokiran nakon što sam izvagao žive pa zaklane! Ovi od 2 kg su mi bili između 3,5 i 3,8 kg teski živi! Ne mogu vjerovati da izgubim skoro pola! Hvala, otvorio si mi oči!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

kad se netko bavi uzgojem kunića onda bi trebao znati osnovne pasmine i njihove karakteristike a ne samo nabubati iz foruma :fiery:
vidim prijatelju da si iz njemačke pa zar tebi nije poznata pasmina VELIKI SREBRENI

prijatelju SMOKI želim ti puno uspijeha sa peradi najmanje koliko i sa kunićima to ti želim od srca i nemoj nas zaboraviti kunićare jer sve nas je manje ozbiljni mladi uzgajivača koji su bili spremni napraviti 1000 km i više radi jednog grla

JOŠ JEDNOM TI ŽELIM PUNO SREĆE U DALJNJEM UZGOJU PERADI
Da, iz njemačke sam, a iz "foruma" nisam ništa još naučio osim da u hrvatskoj zečevi dobijaju više lijekova i kemije nego hrane! Osim toga, tesko da netko poznaje sve vrste kunića, a pošto se ja ne bavim kunicarstvom, vec uzgajam za sebe, nemam ni potrebe poznavati sve vrste, a iskreno nisam nikad čuo za GROSSSILBER!! A mislim da nema potrebe nekoga ponižavati ako nešto ne zna! Uostalom u hrvatskoj i dalje orijasa nazivaju "belgijskim" iako ta rasa ne postoji od 1958.-e!
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

u hrvatskoj zečevi dobijaju više lijekova i kemije nego hrane

Ma to ovisi kako kod koga, moji odbivaju jedino industrijsko Pehrinu hranu za kuniće, Bekasel vitamine imam za svaki slučaj doma ako baš zatrebaju kakvi vitamini dodatno pa da ne moram odmah juriti po vitamine. Imam i sulfadimidil doma zbog istog razloga ali nisu mi trebali ni za kuniće ni koze pa eto stoje i nadam se da neće trebati. Ja hranim za sebe, prodam kojeg kunića mladog ako kome treba za promijeniti krv i pazim što im dajem, jer znam da sve što njima dam od kemije to ću i ja unijeti u organizam kasnije putem kakvog paprikaša, peke ili pečenja.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Tako i je pravilno!!! Ja još nikad nisam dao nikakav lijek! Ako primjerom da im nesta fali, zakoljem i dam psima i mačkama! I još uvijek ih imam i više nego dosta!! Sad sam se producirao na 4 zecice i dva muška! I ipak neznam da li ću uspjeti sve mlade pojest!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Kada budeš imao ženke za prodju ili zamjenu javi se !!!

Kakve imaš zečice za zamjenu ? Ja imam 3. križane NZ bijele sa kalifornijskim a one su na tatu izgledom, pa ako si zainteresiran....:cool:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

kninquin ajde kad nisi nista naucio lagano pobrisi acc i nemoj unosit nervozu na forum. Svako malo se pojave "strasni" kunicari na forumu, koji sve znaju bolje od drugih, al nekako im je vijek kratkog trajanja, samo nazalost uvijek uspiju potjerat i normale ljude.
Umjesto trazenja prepirki iskoristi to vrijeme da procitas nesto o kunicima jer vidim da ne baratas sa prevelikim znanjem, njemacka je napredna zemlja i sigurno imas mnostvo strucne literature ;)
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Pa gos. KNIN GUIN setrudi da nešto sazna o kuničima i to je dobro. malo je problem što živi u njemačkoj nezna jezik te ima problem sa prjevodom. Nisam upoznat kolko je u kninu do 1995
bilo razvijeno kuničarstvo pa se bojim da nije mogao steči neko iskustvo. tako mu nemojte zamjeriti več ga educirajte. Pomognite čovjeku da ne živi u neznanju.
( i nedaj te se Marine i ostali,i meni su bili neshvatljivi njegovi komentari, ali bože moj.)
suzdržao sam se.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

kninquin ajde kad nisi nista naucio lagano pobrisi acc i nemoj unosit nervozu na forum. Svako malo se pojave "strasni" kunicari na forumu, koji sve znaju bolje od drugih, al nekako im je vijek kratkog trajanja, samo nazalost uvijek uspiju potjerat i normale ljude.
Umjesto trazenja prepirki iskoristi to vrijeme da procitas nesto o kunicima jer vidim da ne baratas sa prevelikim znanjem, njemacka je napredna zemlja i sigurno imas mnostvo strucne literature ;)

Nikad nisam ni tvrdio da sam strasni kunićar, a i ne znam tko unosi ovdje nervozu!! Ako nešto pitam, nevidim razloga ismijavanju i vrijeđanju! U biti, možda i poslušam tvoj savjet jer od tebe sigurno neću ništa naučiti!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Pa gos. KNIN GUIN setrudi da nešto sazna o kuničima i to je dobro. malo je problem što živi u njemačkoj nezna jezik te ima problem sa prjevodom. Nisam upoznat kolko je u kninu do 1995
bilo razvijeno kuničarstvo pa se bojim da nije mogao steči neko iskustvo. tako mu nemojte zamjeriti več ga educirajte. Pomognite čovjeku da ne živi u neznanju.
( i nedaj te se Marine i ostali,i meni su bili neshvatljivi njegovi komentari, ali bože moj.)
suzdržao sam se.

Meni se ipak čini da tebi dosta toga nije jasno! Ali to nije razlog za ironiju i sarkazam, jer ja nemam baš nikakve veze sa kninom, izbjeglistvom i ostalim srbizmima! A komentirao nisam skoro ništa, vec samo postavljao pitanja, pa ako su vam pitanja nejasna, onda je stvarno teško očekivati odgovor!!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh