• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Može se tablica sasvim solidno napraviti i u Wordu.
I mislim da mora biti i jedna kolona u kojoj bi se upisivalo s kojim mužjakom je pripuštena.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Evo da vam javim da se kod nas u Karlovcu danas 29.11,sutra 30.11 i nedjelja 01.12 odrzava izložba sitnih zivotinja,pa ako netko hoce tko je blizu neka je posijeti.
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

SVAKA ČAST ROBI !!!!

A šta je sa ostalim događanjima u RH.
Nitko se neće pohvaliti da na njegovom području ima nekih događanja svezi kunića.
Na internetu sam morao tražiti, i našao izložbu malih životinja u Gudovcu od 13. do 15. prosinca.
Pa nije taj Gudovac preko svijeta.
Trebali bi više informirati jedni druge o takvim stvarima.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ljudi, čuo sam da je mast od kunića dobra u zdravstvene svrhe....E sad.....u koje ???
 

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Izložba malih životinja u Požegi 29 -30.11.Nedjelja prodajna.Ako ste u blizini navratite.Moj način izrade tablice za svaku lniju kunića druga boja.
 

Prilozi

  • 500001.jpg
    500001.jpg
    34.8 KB · Pregleda: 322

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Sve izložbe kunića i ostali mali životija možete pronaći u kalendaru izložbe malih životinja.
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Može se tablica sasvim solidno napraviti i u Wordu.
I mislim da mora biti i jedna kolona u kojoj bi se upisivalo s kojim mužjakom je pripuštena.

Pa ovak si ja vodim evidenciju:
Napravljena u paintu- i tak ju vodim.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Re: Kuničarstvo

Pretpostavljam da je crveno dan kada joj je stavljena kotilica u kavez.

Javljam se nakon dosta vremena, nisam imala već mjesecima leglo, a sada očekujem dva. Dvije kunice panonke, parene 07.11.i 09.11., uzela sam ih naparene, i jednog muškog koji nije u rodu, čovjek ima 4 linije. Malce palpiram tako da očekujem da nešto i bude.
Danas je i dečec napokon naskočio na jednu moju zečicu od prije tako da će valjda i tu biti nešto, tko zna kakvi će biti malci miješani između panonca i NC.
U međuvremenu sam nabavila "nove" kaveze. Ma za mene su novi, inače rabljeni. Prvo sam ih oprala minivošom, pa s obzirom da se nije dalo sve oprati uzela brener i ostalo spalila uz čiščenje drotkefom. Nakon toga je slijedilo farbanje kaveza prvo temeljnom bojom pa onda drugi sloj pokrovna boja ( sada su u plavom). Kavezi su bili u dosta lošem stanju, hrđe kao u priči, kotilice od 6 kom koliko je i kaveza upotrebljive su 3-4, ali nemam namjeru za sada trebati više od toga. I njih sam oprala, zbrenerala i pofarbala ( lijepa zelena boja). Na "podu" su plastične letvice, onako čvrste, čini mi se bolje nego žičane, nekako je čvršće a i ne mogu se napiknuti nigdje. Imala sam neka mjesta koja sam morala dosta restaurirati, ali sada sve izgleda kao da je novo i kunići uživaju unutra.
Pitanje za vas. Što stavljate u kotilicu za koćenje? Rečeno mi je da ne stavljam više slamu jer jako upija pa se malci podhlade jer su u mokrom. Da je bolje staviti sijeno livadno, a opet imam dojam da će to kunica slistiti u slast. Suhu djetelinu ne mogu nikako jer je jako kruta. Strugotine?
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Baš lijepo napravljeno nego interesuje me dali mali od 1 mjesec ulaze u ovakve hra
nilice da vrše nuždu i dali hraniš samo sa granulom?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Zibba - ja ostavim svega a buduća mama sama izabere šta će pojesti a šta staviti u kotilicu....
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,388
Re: Kuničarstvo

Ljudi molim brz odogovor pod kolko stupnjeva zimi zec more preživit ja mislim dvadeset jer mi je problem nemam ih gdje stavit preko zime pa onda,i el dobro da da im jako puno mogu nabacat sjena i onda se oni zavuku tu ??

I duba0s prava buđolica od zeca ;)
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Znam da lakše podnose zimu nego ljetne vrućine....a sad sigurno zavisi i od zdravlja kunića, dali piri vjetar u njegov boks (prostoriju) jel snijeg pada unutra i sl....
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Pozz dragi kunićari !!! Evo kao što sam i već pisao početnik sam u kunićarstvu imam kalifornijske kuniće i jedan par šarca ... Trenutno imam okoćenu zečicu kalifornije malecki imaju 10 dana i danas mi se javlja prvi problem zečica ne može na noge ,normalno sve jede i pije vodu ,jučer sve normalno jutros gledam leži potrbuške i jedva se miče kad je gurnem rukama,pitao sam našeg forumaša Smokia,on kaže da se to zna događat za zečicama i da se teško oporave ,jedan frend preko fejsa koji se bavi njemačkim šarcima kaže da je zaraza došla od miša ,vjerojatno je nekako došla u doticaj sa njime... Zanimaju me vaša mišljenja dali je netko imao takav problem i dali ga je uspio izliječit ,najviše mi je žao maleckih prvo leglo i dobro napreduju ,e sada neznam kako bude njihova sudbina...Molim hitno pomoć !!!
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ja sam vidjao miševa kod mene u svakom boksu i hvala Bogu za sad nisam imao tih problema. Možda nema veze sa miševima ?!
 

Najnoviji postovi

Na vrh