• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Re: Kuničarstvo

Tvrdo je pa me strah da nije neka bolest. Čak je u izolaciji.

Poslano sa mog LG-P710 koristeći Tapatalk
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,924
Re: Kuničarstvo

Meni se koti jedna za tri a druga za šest dana.Imam dvadeset u tovu.I to je do 15. 9. to_Ovi u tovu teško napreduju dva i pol mjeseca nagurali na kilu i pol.Ako uspijem uzeo bi mladog panonca za jesen.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ni moji u tovu nisu u najboljoj formi al kad budu 4mj.vjerujem da ce svi biti cca 3kg i više
hrana mi nije najbolja pa sam uzeo tolko da imam do žetve...
sad ih je u tovu negdije oko 90kom i još 5 zenki koje se trebaju okotiti za koji dan,do jeseni dosta
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Pozdrav kunićari, imam pitanje za Vas iskusnije. Prije dva dana okotila mi se je jedna Hyla, okotila je 13 komada, ( već drugi put koti 13 komada ) ali se je okotila po noći,i nije se okotila u kotilici već u gajbi, tako da sam ujutro pronašao 8 komada koji su već uginuli, a 5 komada koji su dosta bili podhlađeni ali su bili živi tako da sam ih grijao fenom za kosu i uspio sam ih spasiti za sada, e sada ona pravi dva gnijezda u jednom dva a u jednom tri komada, ali su svi dobro pokriveni. Kada vidim da ih je odvojila ponovno ih vratim u jedno gnijezdo, i tako to bude do navečer dok ih ona ne odvoji, nisam primjetio da su možda neki slabiji, jer mi se čini da ih sve hrani kada su zajedno, pa me zanima zašto to radi i da li je možda u nečemu problem.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jimmy, ja sam uvijek radio ljetnu pauzu!
Ali ako netko ima uvjete rashladivanja prostorije u kojoj borave kunići onda nema potrebe za pauzom! Važno samo da im ne bude prevruce jer se tad dlaka u gnijezdu navlaži od kondenzacije pa mladi znaju uginuti jer je gnijezdo premokro!
A to da kalifornije "posive" je normalno, pa i ljudi i psi i ostale životinje posijede kad ostare! Evo i ja sam počeo polako gubiti "pigmentaciju"!
P.S. Lijep broj mladih, ti stvarno možeš napraviti pauzu!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Pozdrav kunićari, imam pitanje za Vas iskusnije. Prije dva dana okotila mi se je jedna Hyla, okotila je 13 komada, ( već drugi put koti 13 komada ) ali se je okotila po noći,i nije se okotila u kotilici već u gajbi, tako da sam ujutro pronašao 8 komada koji su već uginuli, a 5 komada koji su dosta bili podhlađeni ali su bili živi tako da sam ih grijao fenom za kosu i uspio sam ih spasiti za sada, e sada ona pravi dva gnijezda u jednom dva a u jednom tri komada, ali su svi dobro pokriveni. Kada vidim da ih je odvojila ponovno ih vratim u jedno gnijezdo, i tako to bude do navečer dok ih ona ne odvoji, nisam primjetio da su možda neki slabiji, jer mi se čini da ih sve hrani kada su zajedno, pa me zanima zašto to radi i da li je možda u nečemu problem.

To ti je jednostavno loša mater!
Kvalitetna rasplodna grla to ne rade, pa bih ti preporučio da.prvom prilikom nabaviš drugu zečicu! Broj mladih je super, ali šta ti vrijedi kad ih ne odgoji! Znači da ima malo mlijeka pa se mladi previše "zalijepe" za dojku i onda ih ona iznese na sisi!
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Hvala na brzom odgovoru, i ja sam već razmišljao da je se riješim, kao što kažeš puno ih okoti, ali šta vrijedi kad ih malo othrani.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Pozdrav kunićari, imam pitanje za Vas iskusnije. Prije dva dana okotila mi se je jedna Hyla, okotila je 13 komada, ( već drugi put koti 13 komada ) ali se je okotila po noći,i nije se okotila u kotilici već u gajbi, tako da sam ujutro pronašao 8 komada koji su već uginuli, a 5 komada koji su dosta bili podhlađeni ali su bili živi tako da sam ih grijao fenom za kosu i uspio sam ih spasiti za sada, e sada ona pravi dva gnijezda u jednom dva a u jednom tri komada, ali su svi dobro pokriveni. Kada vidim da ih je odvojila ponovno ih vratim u jedno gnijezdo, i tako to bude do navečer dok ih ona ne odvoji, nisam primjetio da su možda neki slabiji, jer mi se čini da ih sve hrani kada su zajedno, pa me zanima zašto to radi i da li je možda u nečemu problem.

znaju napravit 2 gnjezda kad se kote ali ti uvijek mlade premjesti u jedno a ovo drugo makni (u jednom če hranit u drugom vjerovatno neće)

nakon što se okoti ona ih jednostavno ne zna odvajati iz jednog u drugo gnjezdo,vjerovatno sami dopužu do drugog kad ih izvuće na sisi...

iz nekog razloga ne voli ulaziti u kotilicu (strani mirisi,mal otvor ...dobro oribaj kotilicu sa vodom)
daj joj još jednu šansu kad malo zahladi ali probaj je stavit u neki prostor gdije joj nije potrebna kotilica...
šteta bi ju billo u lonac kad tako lijepo koti,ja bi joj dao još jednu šansu...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

:icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Jučer mlada kalifornija 6 mjeseci prvo koćenje 10 mladih za sad 9 živih. Malo ih je podjelila u dva gnijezda ali sam ih ja ubrzo spojio u jedno pa bumo dalje vidjeli:icon_fU:
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Re: Kuničarstvo

Nekuzim, u cemu je problem ako su mladi u dva gonijezda, kao sto citam u zadnjih nekoliko postova. Meni sve,ali SVE zenke podjele mlade u dva,cak tri gonjezda u ljetnim mjesecima,pogotovo kad je vani ovak vruce. Uvijek ih sve odhrane,jer kad udje u kotilicu,svi dodju do sise. Nerazumijem zasto bi to bio los rasplodni materijal..glupost..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Re: Kuničarstvo

Zadnja dva legla, 27 mladih, 13 i 14 u leglu, odbito od sise 26 kom. Bili razbacani po cijeloj kotilici i kod jedne i druge,ko djubre po vinogradu... govorim o hycole zenkama..
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Nekuzim, u cemu je problem ako su mladi u dva gonijezda, kao sto citam u zadnjih nekoliko postova. Meni sve,ali SVE zenke podjele mlade u dva,cak tri gonjezda u ljetnim mjesecima,pogotovo kad je vani ovak vruce. Uvijek ih sve odhrane,jer kad udje u kotilicu,svi dodju do sise. Nerazumijem zasto bi to bio los rasplodni materijal..glupost..

kak uopče uspije napravit 2-3 gnjezda u kotilici onih malih dimenzija (govorim o profi kotilicama)
moraš malo sagledat situaciju iz šire perspektive...
ja naprimjer nemam kotilice i kad su mi napravile 2 gnjezda ( u cca. 120x100cm dimenzija ) nema šanse da mladi dođu iz jednog udrugo gnezdo ...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

danas krecem sa radovima na kunićarniku koji ce se sastojat od 2 gajbe bit ce mi za zenke orijaskog sarca koje sam nedavno kupio pa me zanima dal ce im odgovarat dimenzije za jednu gajbu 120 duzina 70 sirina 50 visina,kotilica nece bit zenka ce mi se kotit u gajbi
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Bit ce dosta,al ako mozes malo prosiri i svakako dodaj kojih 20 cm u visinu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Bit ce dosta,al ako mozes malo prosiri i svakako dodaj kojih 20 cm u visinu...

napravio sam kostur s navedenim dimenzijama i gajbe mi se cine cak i prevelike
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,924
Re: Kuničarstvo

Nemoj danas raditi jer je nedelja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

napravio sam kostur s navedenim dimenzijama i gajbe mi se cine cak i prevelike

Prevelike ne mogu bit,ja volim napravit vislje jer sam primjetio da po ovim vrucinama puno lakse izdrzavaju nego kad prostor nizak,zamisli zenku sa preko deset mladih koje bi trebao nesto duze drzat s materom...al kao sto rekao mogu oni bit i u manjem
 

Najnoviji postovi

Na vrh