• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
joj, ma ja sam mislio na mlade kad ih odvajas i stavljas skupa da moraju bt podjednako stari....
muzijak mora samo bit spolno zrel, ne moraju bit podjednako stari....
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
A to za kalifornijske hile,mislim da tu križaju mužjaka bijelog s kalifornijkom i onda iz takvog okota ostave ženku i križaju s kalifornijskim mužjakom,,,,od tog koljena to nazivaju kalif. hilama, što naravno ni nesliči hilama kakve ima hrvach.
Istina je da dobro napreduju,imaju malo čudnija uha(veća i blijeđa)a dlaku raščupanu kao da su bolesni, i plašljivi su jako.
Naravno da to nije hila...!
Sad to pokušavam s crvenim novoz i kalifornijkom -okoćeni crni ko sam vrag,krzno i kožica jakoooo tanki,...
takvu crnu ženku sam spario s kalifornijskim mužjakom i za 2 tjedna će mo vidjeti rezultat :)
a crnog mužjaka sam spario s kalifornijkom...rezultate očekujemo isto za 2 tjedna.

To je samo iz radoznalosti i naravno neočekujem neke hile ni klaif hile ni crvene hile :) :)
Čiste sorte su praktičnije za uzgoj jer znaš unaprijed sve u detalje što očekivati.
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Žećo slažem se 100% sa zadnjom rečenicom. Ne kažem da su čiste pasmine uvijek bolje od mješanaca,ali bar znam kaj mogu očekivati. A kod mješanaca mi se može dogoditi prva generacija super, onda od te generacije idem ostavljati mlade za uzgoj i dobijem nešto loše. Ja sam prije križao šarce i orijaše s mješancima ali su ti mladi bili samo za tov, za uzgoj ih nisam ostavljao. Mene živcira kad neko izmišlja ime pasmine. Ako neko križa crvenog novozelandskog, kalifornijskog, činčilu i Hyllu kak bi se trebala zvat ta pasmina- crvena hylla kalifornijska činčila.... Ljudi prodaju "muda pod bubrege". Prodaju mješance bog te pitaj čega pod kalifornijske, glavno da ima crnu njušku, bilo kakve bijele mješance pod novozelandske,hylle i ostale bijele, glavno da je bijeli. Kaj je najgore neki početnik ima veliku volju da nabavi kuniće ali je neiskusan,onda kupi od takvih pacijenata i izgubi volju kad vidi kaj ima doma, automatski misli ne valja pasmina, to kaže nekome drugome i taj opet neće uzet tu pasminu. Mislim da bi kod bilo kakve kupnje trebali bit na oprezu ili ić kupovati s nekim ko se razumije u to, jel inače ko nezna taj je izgorio. Najbolje mi je kad mi počnu prodavat fore kad zovem, znate imaju oni papire ali nisu tetovirani, uvoz iz Beča, iz Njemačke (Odmah vidiš da sere i nezna zemljopis, Beč u Njemačkoj) Ja možda jesam mlad ali se s budalama ne igram i nedam se tak lako preveslati.
 
D

duba0s

Guest
Žećo slažem se 100% sa zadnjom rečenicom. Ne kažem da su čiste pasmine uvijek bolje od mješanaca,ali bar znam kaj mogu očekivati. A kod mješanaca mi se može dogoditi prva generacija super, onda od te generacije idem ostavljati mlade za uzgoj i dobijem nešto loše. Ja sam prije križao šarce i orijaše s mješancima ali su ti mladi bili samo za tov, za uzgoj ih nisam ostavljao. Mene živcira kad neko izmišlja ime pasmine. Ako neko križa crvenog novozelandskog, kalifornijskog, činčilu i Hyllu kak bi se trebala zvat ta pasmina- crvena hylla kalifornijska činčila.... Ljudi prodaju "muda pod bubrege". Prodaju mješance bog te pitaj čega pod kalifornijske, glavno da ima crnu njušku, bilo kakve bijele mješance pod novozelandske,hylle i ostale bijele, glavno da je bijeli. Kaj je najgore neki početnik ima veliku volju da nabavi kuniće ali je neiskusan,onda kupi od takvih pacijenata i izgubi volju kad vidi kaj ima doma, automatski misli ne valja pasmina, to kaže nekome drugome i taj opet neće uzet tu pasminu. Mislim da bi kod bilo kakve kupnje trebali bit na oprezu ili ić kupovati s nekim ko se razumije u to, jel inače ko nezna taj je izgorio. Najbolje mi je kad mi počnu prodavat fore kad zovem, znate imaju oni papire ali nisu tetovirani, uvoz iz Beča, iz Njemačke (Odmah vidiš da sere i nezna zemljopis, Beč u Njemačkoj) Ja možda jesam mlad ali se s budalama ne igram i nedam se tak lako preveslati.

A sto mislis ako su tetovirani da su ok kunici
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
joj, ma ja sam mislio na mlade kad ih odvajas i stavljas skupa da moraju bt podjednako stari....
muzijak mora samo bit spolno zrel, ne moraju bit podjednako stari....

ma znam za to ako ih mislim skupa staviti da moraju biti podjednako stari.
nisam znala za rasplod za parenje da nema veze koliko je star mužjak.
ok sad znam. i kreće potraga za mužjakom
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
kastav@ sretno u potrazi, da sam bliže poklonio bih ti mužjaka po tvom izboru :)
I voljeli bismo vidjeti koju slikicu tvojih kunića.
:)
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Iduci vikend dolaze kunici. Definitino je dogovor da ulaze 2 zenke i jedan muskic.
Velika je dilema oko pasmine... svasta mi je na na pameti...
kaj mislite o Panon pasmini?
 
D

duba0s

Guest
Iduci vikend dolaze kunici. Definitino je dogovor da ulaze 2 zenke i jedan muskic.
Velika je dilema oko pasmine... svasta mi je na na pameti...
kaj mislite o Panon pasmini?

Sve zavisi radi cega ces drzati kunice
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kastav@ sretno u potrazi, da sam bliže poklonio bih ti mužjaka po tvom izboru :)
I voljeli bismo vidjeti koju slikicu tvojih kunića.
:)

bit će slikica. samo se bojim da ovi od stare ženke ne budu previše u mraku.(jer mi nije gajba baš na svjetlu)
 
H

Hrvach

Guest
A sto mislis ako su tetovirani da su ok kunici

Duba Ne mislim, papir ne znači ništa. Brat mi se bavi kinologijom pa znam da ako pas ima neznam kakve papire i neznam kak kvalitetne roditelje da to nije garancija da je dobar, treba vidjeti,provjeriti i uvjeriti se da je dobar.Ista stvar je s kunićima ili bilo kojom drugom životinjom. Papir ne znači ništa, najbolje je kupovati kod provjerenih prodavača koji znaju kaj imaju.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
slikice

Pozdrav
evo imam slikice. no postoji problem. ovi od mlade crne slike su ok ali od vih drugih ne jer su u mraku. pa ću probat stavit no ne znam ako će se što vidjeti. slijede od crne mlade pa id njemačkog šarca-mlade te od stare sivi orijaši
he he jel može pomoć?kakose slike stavljaju ovdje? evo skužila sam
ide u novom prozoru
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Pozdrav
evo imam slikice. no postoji problem. ovi od mlade crne slike su ok ali od vih drugih ne jer su u mraku. pa ću probat stavit no ne znam ako će se što vidjeti. slijede od crne mlade pa id njemačkog šarca-mlade te od stare sivi orijaši
he he jel može pomoć?kakose slike stavljaju ovdje? evo skužila sam
ide u novom prozoru

nažalostne mogu. moram sve slike smanjit jer mi ne može
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ej! Odlučio sam riješiti se svojih miješanih kunića (iako sam zadovoljan njima), al mislim da ću kupiti neku pasminu koja daje veći prirast. Nakon dosta surfanja po netu došao sam do zaključka da su za tov najbolji ponon bijeli i hylle! Ispravite me ako se varam!? Iako mi je čovjek koji drži hylle rekao da nikad ne bi imao panon bijele, da su kao podložni bolestima, životni vijek im je kratak itd... Kaj vi mislite koja je od ove dvije pasmine bolja (ili koja druga)??
Ja si čak razmišljam nabaviti mužjaka panon bijeli, a ženke hylla! Dal bi bila dobra takva kombinacija kad ih križam??? Ili opet da su oba roditelja iste pasmine?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Noćas mi se jedna zečica očupala i složila gnijezdo ali nije se i okotila a termin joj je danas:scratch. Vidjet ću još kad dođem sa posla da nije u međuvremenu obavila posao.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
zanima me koju kilazu otprilike dostignu zecevi prije nego ih koljete i koliko budu teski ocisceni
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Noćas mi se jedna zečica očupala i složila gnijezdo ali nije se i okotila a termin joj je danas:scratch. Vidjet ću još kad dođem sa posla da nije u međuvremenu obavila posao.

hoće mora se okotiti. inače sam na jednoj int,stranici pročitala da im je vrijeme od parenja do okotnje 28 dana. i meni je ova zadnja mlada okotila dan kasnije
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
zanima me koju kilazu otprilike dostignu zecevi prije nego ih koljete i koliko budu teski ocisceni

a ovisi o pasmini. ovi moji orijaši budu oko 2 do 2ipol kg najviše. naravno ovisi i o starosti. ovo je kilažaza za cca godinu dana starog kunića
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
hoće mora se okotiti. inače sam na jednoj int,stranici pročitala da im je vrijeme od parenja do okotnje 28 dana. i meni je ova zadnja mlada okotila dan kasnije

Bređost traje 28-32 dana iako je to najčešće 30-32 dana(bar kod mene im je klima takva :) )

a što se tiče težine očišćenog kunića;srednjim rasama se nakon 4 mjeseca rast naglo usporava,tako da kod mene tovljenici ne žive duže,pa nek budu teški koliko hoće. :partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh