• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

posalo sam ti zahtjev za prijateljstvo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

I to je to, dobar tek!
 

Prilozi

  • IMG_2313.jpg
    IMG_2313.jpg
    45.8 KB · Pregleda: 91
  • IMG_2314.jpg
    IMG_2314.jpg
    54.6 KB · Pregleda: 87
  • IMG_2318.jpg
    IMG_2318.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 85
  • IMG_2319.jpg
    IMG_2319.jpg
    66.8 KB · Pregleda: 76

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Re: Kuničarstvo

Koja su vaša mišljenja o gajbi visine 35cm, širine 75cm i dužine 85cm ? Gajba je napravljena od željeznih cijevi a zidovi su od napravljeni od željezne armature.. zadnja strana je napravljena od jelovih dasaka.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Za srednje rase su širina i duljina ok, ali visina nikako! Visina bi trebala biti tolika da kad kunić "sjedne" i protegne se, glavom, tj.ušima ne dodiruje krov!, a kunići se moraju moći protegnuti! To je najmanje što im možemo pružiti!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Koja su vaša mišljenja o gajbi visine 35cm, širine 75cm i dužine 85cm ? Gajba je napravljena od željeznih cijevi a zidovi su od napravljeni od željezne armature.. zadnja strana je napravljena od jelovih dasaka.
0visi za šta će ti služiti.Ako misliš u njoj toviti od odbića do 3 mjeseca po meni je za srednju rasu uredu.Ni profesionalne gajbe na uzornim farmama nisu višlje.Ako neko hoće nek izmjeri pa nek stavi dimenzije po kuniću takvih gajbi.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Znam da nisu višlje te tzv.profesionalne gajbe po "uzornim" farmama, ali upravo su zbog takvih dimenzija takve farme u dobrom dijelu EU zabranjene kao i uzgoj,tj. držanje nesilica u gajbama! Znam za njemačku, belgiju i nizozemsku, s tendencijom širenja na ostale zemlje članice! Tako je počelo i s kupiranjem repa i ušiju kod pasa pa se proširilo na skoro sve članice, izuzetak mađarske, poljske i bugarske...
Ali sva'ko treba sam znati kako i na koji način želi držati životinju i dali joj želi omogućiti život dostojan življenja ili zatvorske samice...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Ja sam jučer poslao 8 kom na led od oko 3,5kg žive vage a imam ih sad još 10 od oko 2,2 kg ti će uskoro za njima a tu su još dva legla jedno nešto preko 1 mj stari a jedni oko 20tak dana.Ova god puno bolja od prošle:drink:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Lijepo!
Neka samo ide i dalje tako....
Vani "paklene vrućine" a oni na zimovanje!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Jel to gajba samo za dva zeca ili četiri'? Nevidi se baš najbolje , no ja bih na tom prostoru od oka držao osam velikih panonaca.Nadam se Kninquin da si zadovoljan konforom koju im je kolega pružio.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

Četiri, dimenzije jednog su 80x100, desni su za zečice (+kotilice).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Lijepo!
Neka samo ide i dalje tako....
Vani "paklene vrućine" a oni na zimovanje!

Samo ti mene zaj...kavaj!
Jako dobro izgledaju, a i mjesta imaju dovoljno!
Da robelar!, zadovoljan sam!! ;-)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

E sad kad bi još stavio klimu srce bi ti bilo na mjestu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Desni na slici nema na butinama šare što je ćini mi se diskvalificirajuća greška. Ali ti možda znaš bolje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

I jedan i drugi bi bili diskvalificirani, pošto jedan (lijevi) ima mrlje, a ne točke maximalnog promjera 6 cm, q desni kao što si rekao!, ali to nema nikakve veze, važno da su zdravi i krupni, te da kote dosta mladih! Dobiti "izložbenog primjerka" je jako teško i zahtjeva puno kunića te rada, a sve samo da bi se zadovoljilo neke tamo suce koji sami ni ne uzgajaju rase koje ocjenjuju!
Zato je potpuno svejedno da li odgovaraju "standardu" ili ne, nek su zdravi i napredni, a ostalo je tek na drugom mjestu!
To je moj stav, oduvijek!
P.S. Zaboravio si kupatilo spomenuti!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

Meni je prvenstveno bitno da imaju male, jer već 3 godine pokušavam sa panoncima i malih ni za lijek, trenutno ne pucam na izložbe, neka se samo stanje popravi...

Ako netko zna što bi to bilo na njušci slobodno napišite ;)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Može biti šuga od mačaka. ili se linja ili imaš lošu hranilicu pa se ozljedio.Ne znam šta nije bilo uredu sa panoncima jer oni se kote ko zečevi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh