• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

kod mene ostalo 12 šaraca 1 uginuo,ovi su progledali i vidim da lagano grickaju pa se nadam da ce preživjeti,kod kalifornija je situacija lošija,kod jedne je ostalo samo 3 kom.druge 4,a kod treče 7kom ali mislim da se neće svi izvući kod ove zadnje...
al s ovim zadnjim okotima prije no zahladi imam preko 100 komada

nadam se da cu ove godine napraviti nešto više kobasa od kunića al o tom mi je rano govoriti budemo vidjeli...

ovo s lubenicom je dobra ideja i ja im dajem i vidim da ih većina voli,to je sve što dobiju zelenog pre vruće je i ne usudim se davati travu (odmah se upari...)

ps.oni što su se razbolili izvukli su se uginulo samo 2,moram pohvaliti trisulfon,samo ga treba davati u poprilično jačoj dozi od propisane ...
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Kod mene ih je trenutno 40tak ali da ne bude sve idealno kao i obično desi se i sr...
Panonka mi je danas predvečer pobacila sedam kom sam bacio od 18h do sad a sad mi se čini da joj je malo lakše čak je pojela jednu mrkvu .Jadnica se napatila nadam se da će preživjeti ne pripuštam ih više dok ne zahladi.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Takvi mladi zaostaju jer ne jedu.Kržljavi su i bolesni već u startu a kad zahladi već su u dobrom zaostatku.Samo stoje i sa 3 mj su kao da imaju 1.Tko je mogao znati da će biti ovako,a di je 8. mjesec.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

kod mene nema uginuća,ali nema ni prirasta.Danas koljem 10-ak komada,oko 2,5 kile,nema puno smisla ih hraniti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ja imam dva komada stara 4 mj i 10 dana Svaki ie težak samo 2,10 kg.Da naguraju na još pola kile trebat će im mjesec dana,Najsigurniji bi bili u dubokom.
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Pozdav dečki kuničari !!! :) Ja danas priredio 6 komada, starosti 4 mj. Prosjek čistog bez glave i iznutrice je 1750g . Majka Hycole a otac im je mješanac.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Danas primjetim da mi je jedna od ženki za budući rasplod sva zasrana.Ista hrana,isti prostor,redovno čišćenje,čista i svježa voda ...Ode sutra u vjećna lovišta.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Moja mati nije htjela slušati pa prošli mjesec pripustila 5 zečica! O jednoj crnoj sam već pisao i kod nje ostalo pet komada, ostale se isto pokotile i iznenađujuće puno mladih, od 12 do 18! Sve skupa točno 55 komada, a od toga je trenutno živo samo 18 mladih + onih 5 od crne koji su se sad izvukli!
Kad sam to čuo, poludio sam! A lijepo sam joj rekao da se ne smiju kotiti u ljeto, da su vrućine neizdržive i da bi joj i zečice mogle nastradati, ali NE!, ona k'o malo dijete! Kaže da u srpnju temperatura nije visoka, da su noći hladne itd itd!
E pa sad nek se zaj..a sa vađenjem crklotine iz gnijezda! Mali se već nakon 24 h počinju raspadati pa sad ona kuka kako svaki dan povraća od muke...
Baš mi je žao toliko mrtvih, a mama bolje nije ni zaslužila....
Jedino se nadam da je sad nešto naučila i da će ubuduće pripustati zečice kao što sam ja radio od listopada do travnja! Bolje držati 2 ženke više (ako ti fali mesa) i pustiti da se kote maximalno 5 x godišnje nego na ovaj način...
Ufff...poludio sam kad sam čuo šta je napravila!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Pozdav dečki kuničari !!! :) Ja danas priredio 6 komada, starosti 4 mj. Prosjek čistog bez glave i iznutrice je 1750g . Majka Hycole a otac im je mješanac.
Znaći da su živi bili oko tri kile.Nije loše ako nisi potrošio puno smjese, a možda i majka ima utjecaj pošto je hibrid.
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Nakon 2 mjeseca starosti kuniće hranim sa smjesom za junad od toga dobro napreduju i rado ju jedu. A puno je jeftinija od smjese za kuniće. ;-)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kako se zove ta smjesa, gdje je ima za kupit i pošto je Daj neke informacije da i mi možda probamo.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ja sam kupovo od belja al bas za kuniće hranu i hrana je bila ispocetka kad sam poceo uzimat dobra al sad zadnju vrecu sta sam uzeo sama prasina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

vecina nas ima problem sa hranom kod kunica moji su bili jako izbirljivi i onda sam dosao na ideju da im jecam,trirkal,pelet,zob i kukuruz isrotam i mjesam sa vodom da bude gusto i dajem u keramicke posude,vec ih 2 dana tako hranim i sve je uredu a sta je najvaznije hranilice su prazne
vrijedi probat!!
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Ja na taj način hranim konje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Moja nova gajba
 

Prilozi

  • IMG_2269.jpg
    IMG_2269.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 78
  • IMG_2272.jpg
    IMG_2272.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 72
  • IMG_2275.jpg
    IMG_2275.jpg
    51.3 KB · Pregleda: 76
  • IMG_2276.jpg
    IMG_2276.jpg
    53 KB · Pregleda: 71

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Nova gajba i zecevi
 

Prilozi

  • IMG_2278.jpg
    IMG_2278.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 76
  • IMG_2281.jpg
    IMG_2281.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 73
  • IMG_2282.jpg
    IMG_2282.jpg
    60 KB · Pregleda: 72
  • IMG_2292.jpg
    IMG_2292.jpg
    46.9 KB · Pregleda: 80

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Imao sam viška vremena i materijala pa sam sklepao ovu gajbu sa kotilicom.Na zadnjjoj slici su mladi pred odbijanjem stari 28 dana.Ženka bi se trebala ponovno kotit za koji dan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh