• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Jučer je krepo jedan jutros jedan,više nisu samo kalifornijski bolesni sad su obolili i mješanci.Bolesne sam premjestio od ostalih van u gajbu zaći lječim ih sa dobivaju trisulfon u vodiu,dobivaju sijeno sitno,lišće od mrkve i peršina,lišće oraha i puštam ih malo van nebli im bilo bolje al evo od 12 kunića starih od 1-1.5 mjesec je dvoje kreplao a 6 je bolesno i neznam kako ce završit nadam sa da će ozdravit.Ako netko još nešto zna s čime bi bilo dobro lječit neka samo kaže?!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

zeleno izbaci!!!!! ne smiju ništa zeleno!!!!
sijeno,zob,voda+trisulfon u jačoj dozi od propisane!

van ne puštaj ak mogu do zelenog...(bar ne u početku)
lječi i ostale koji su bili u kontaktu s bolesnima jer su 90% zaraženi samo njima daj propisanu dozu ljeka

redovno čisti (svaki dan makar onaj sluzavo-proljevasti izmet)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Da zeleno dajem rekao mi je jedan član našeg foruma privatnom porukom,a sta se tiće zelenog danas malo poćeli jest nadam se da će krenut na bolje.Ljećim i ostale.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Smatram da kuniće koji su već zaraženi do te mjere da su ili napuhnuti ili pod proljevom , te ugibaju, netreba liječiti . Njima je jetra već i onako otišla pa ako ih još nafutrate s ljekovima ako i prežive , od njih nema ništa . Kao prvo dugo im treba da opet krenu s rastom , a kao drugo uvjek su kržljavi i mogući prenosnici bolesti iako su ozdravili . Po meni treba ih neškodljivo odstraniti . Ako u takvom leglu ima mladih koji još ne pokazuju simptome bolesti njima treba dati navedeni lijek . Znači stvar je u preventivi , davati im prije nego se razbole male doze . Kad su zasrani do grla onda je već kasno . Meni je od 12 ostalo troje . Eno ih hoće gajbe strgat kolko skaću . Jedu sve osim čavli . Njih si ostavljam za rasplod . Dok su drugi iz njihovog legla svi otegnuli ovi nisu ni kihnuli . Naravno , lijek nisu ni vidli .
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

100% sam tvog mišljenja!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kunićarstvo je postalo skup sport . Ovog kokošarenja sa uzgojem za sebe i svoje potrebe će uvijek biti , ali sve manje . Pogledaj samo malo unatrag po forumu koliki su ljudi odustali .
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nažalost si opet u pravu!
I ja sam jedan od tih koji su odustali! Je da su moji razlozi druge vrste, ali kunićarstvo je stvarno jako skup hobby i ne može si ga svatko priuštiti! A možda je tako i bolje, ako za nikoga onda za kuniće jer tek tada i tek kod takvih uzgajivača postoji mogućnost da žive koliko-toliko normalnim životom!
Svašta sam do sada vidio i svakakve uvjete u kojima ja ne bih ni pomišljao držati kuniće, ma ni zmije ne bih u takvim uvjetima držao!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Prošlo je vrijeme kad si mogao kunićima natrpati tačke trave , dati klip kukuruza i šnitu kruha .Takvih kunića više nema . Kad kupiš smjesu , sjeno , žito , ljekove , vitamine , još nisi siguran . U nedjelju sam uzeo muškog od frenda i već kunja .
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

eto i ja imam jedno pitanje pa ak neko zna

u razmaku od 10ak dana dvoje kuniča mi je ostalo oduzeto na zadne noge jedan postepeno (par dana) jedan u roku par sati,
ne radi se o nikakvim povredana,
kuniči su u tovnom kavezu (znaći uvijek čisto)
starosti cca 2-3mj.

o čemu je riječ?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Prošlo je vrijeme kad si mogao kunićima natrpati tačke trave , dati klip kukuruza i šnitu kruha .Takvih kunića više nema . Kad kupiš smjesu , sjeno , žito , ljekove , vitamine , još nisi siguran . U nedjelju sam uzeo muškog od frenda i već kunja .

kakve im vitamine daješ,primjetiš li dali se isplati?
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

eto i ja imam jedno pitanje pa ak neko zna

u razmaku od 10ak dana dvoje kuniča mi je ostalo oduzeto na zadne noge jedan postepeno (par dana) jedan u roku par sati,
ne radi se o nikakvim povredana,
kuniči su u tovnom kavezu (znaći uvijek čisto)
starosti cca 2-3mj.

o čemu je riječ?

Meni se tako jednom desilo da je bio oduzet na zadnje noge i davao sam mu suhi kvasac, bio mu ukliješten živac i oporavio se, u kvascu ima dosta B vitamina, to mu fali.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Od muvisela , kostovita , bekompleksa pod kožu , jabučnog octa , cedevite , do talijanskog multiveta kupljenog vani . Naravno ne odjednom nego kako imam . Uglavnom nikakve vajde . Što se tiče oduzetosti zadnjih nogu imao sam takvog jednog . Vjerojatno su mu drugi ili majka slomili kićmu . Jeo i pio je normalno ali mi ga je bilo žao pa ..
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

Treba možda tko njemačke šarce? Žao mi ih poklat, radije bi da žive, kupio sam ih sa tri mjeseca starosti po 150kn svakog, sad su 12 i 10 mj, za toliko ih sada oboje bi dao, mužjak i ženka.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Meni se tako jednom desilo da je bio oduzet na zadnje noge i davao sam mu suhi kvasac, bio mu ukliješten živac i oporavio se, u kvascu ima dosta B vitamina, to mu fali.

ipak je bila riječ (bar ovaj zadnji ) o ozljedi
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Treba možda tko njemačke šarce? Žao mi ih poklat, radije bi da žive, kupio sam ih sa tri mjeseca starosti po 150kn svakog, sad su 12 i 10 mj, za toliko ih sada oboje bi dao, mužjak i ženka.

kolko je teška ženka daj koju sliku...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Regis,...
Mene zanima ako su prilično "u redu"
Daj koju informaciju o njima!
Koliko su teški?
Koja boja? (ili sliku stavi)
Kakva pigmentacija? (ili sliku stavi)
Da li se ženka već kotila?
Razlog prodaje! (iskreno)
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Prošlo je vrijeme kad si mogao kunićima natrpati tačke trave , dati klip kukuruza i šnitu kruha .Takvih kunića više nema . Kad kupiš smjesu , sjeno , žito , ljekove , vitamine , još nisi siguran . U nedjelju sam uzeo muškog od frenda i već kunja .
nije istina da nema,radim otprilike na taj način,od bolesti niti jedan uginuli,mrtva dva komada,na jednog konj legao,drugom stao na glavu.Imam 40 u tovu,sve zajedno nemam 20 minuta tjedno posla oko njih.Brikete dobiju dok sisaju i tjedan dana poslije,jedu mokru travu,blitvu,kelj,prerasli kupus,ljuske od jabuka,suhi kruh,sijeno pojedu što ispadne konjima,od zrna zob,ječam,kukuruz.Sa 4 mjeseca imaju od 2300-2800 grama.


https://www.facebook.com/media/set/?set=a.859545267432633.1073741843.100001315031430&type=3
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Pročitaj još jednom šta sam ja naveo , a šta ti još daješ . Spomenuo sam travu , kruh , kukuruz .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh