• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ljudi čime se suzbija kuga ušiju.Nemam problem ali me zanima.hvala unaprijed

znaš ne kužim ja tebe :confused: ,dva posta prije svog imaš odgovor na pitanje a ti ispituješ o tom...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Za početak, ljep pozdrav svima! Mi smo hranili zečeve prije desetak godina, i ove jeseni smo ne planirano dobili zeca. I što ćemo sad s tim jednim zecom? :confused: Pa smo mi njemu nabavili jednu zečicu. :eek:: I eto pustio tata njih na sam badnjak da se malo podruže. Pa sam si ja danas dao malo truda i napravio kotilicu, stavio sam je u kavez. Prvo je zečica malo istraživala, al je u kratkom vremenu počela skupljati sijeno i slamu okolo i unositi unutra tako da se kroz koji dan nadam da će biti i malih zečića u našem dvorištu nakon duuugo vremena. :smile:

baš mi je lijepa tvoja "zečica"uredna , krupna domača jel ?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ako neko može prokomentirati kvalitetu mesa tj. okus kod pojedinih rasa. Tu jedan tvrdi da to samo ovisi o vrsti hrane kojom hraniš , a ne o rasi .Meni ipak najfinije meso ima kalifornijski .
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kuničarstvo

baš mi je lijepa tvoja "zečica"uredna , krupna domača jel ?

Dobio sam je od rođaka, tak da neznam koje je rase. Ako netko može procijeniti sa slike bio bih mu zahvalan. evo još koja slikica.... zec je malo nestašan pa ga je teško uloviti sa fotićem :icon_eyes:
 

Prilozi

  • IMG_20160120_105636.jpg
    IMG_20160120_105636.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 60
  • IMG_20160120_105749.jpg
    IMG_20160120_105749.jpg
    31 KB · Pregleda: 55
  • IMG_20160120_105756.jpg
    IMG_20160120_105756.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 55
  • IMG_20160120_105810.jpg
    IMG_20160120_105810.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 53

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Jimmy zanima ima li koje alterativno rešenje. Znam za neopetrid.Možda sam krivo oblikovo rečenicu.Nemojte zamjerit.

I nije mi jasno koja je razlika između novozelanskog bijelog i panonca može ko objanit po slikama mi izgledaju isto..
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ako neko može prokomentirati kvalitetu mesa tj. okus kod pojedinih rasa. Tu jedan tvrdi da to samo ovisi o vrsti hrane kojom hraniš , a ne o rasi .Meni ipak najfinije meso ima kalifornijski .

ja sam gurman nema toga što ne volim pojest,al sad da mogu prepoznat koju vrstu jedem kad vadim iz hladnjaka lagao bih..
znači što se tiće okusa isto mi je,naravno govorim o mladom mesu do 4mj.
ali da mi srednje pasmine (kalifornija,domači,novozelandski,panonski...)djeliju lijepše,kvalitetnije na tanjuru to da.

nažalost osijetim mužijake ali samo na jednom mjestu kod zdijelice, meso se osijeti pa izbjegavam taj dio u širokom luku
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Dobio sam je od rođaka, tak da neznam koje je rase. Ako netko može procijeniti sa slike bio bih mu zahvalan. evo još koja slikica.... zec je malo nestašan pa ga je teško uloviti sa fotićem :icon_eyes:

mužijak ti je mješanac kalifornije s nečim, s čim teško je pogoditi,može bit panonac il neki domaći(mješanac)...
ženka je "domaći"kunić,bojom posječa na belgijskog orijaša a ako je teža od 6kg vjerovatno ima orijaške krvi..
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jimmy zanima ima li koje alterativno rešenje. Znam za neopetrid.Možda sam krivo oblikovo rečenicu.Nemojte zamjerit.

I nije mi jasno koja je razlika između novozelanskog bijelog i panonca može ko objanit po slikama mi izgledaju isto..

ne zamjeram al moram komentirat...drž se neopetroida jeftino učinkovito,ne kompliciraj


razlika između panonca i nz.bijelog ko između dobermana i rotweilera (pogledaj na netu koji su to nemoj pitat),samo boja ista

evo ti panonac



(Powered by frubar.net)


novozelandski bijeli





(Powered by frubar.net)

po slikama ni slični,a bome ni po ostalom nisu isti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Potpuno isti . Oba imaju dva uha , dva oka , četiri noge , kratak rep ...
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Re: Kuničarstvo

Da li zecevi smiju jesti svjezi krumpir. Bolje ga jedu nego jabuku.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Moji smiju jer su ga već dobivali dok su bili s mamom . Ponekad im ga skuham pa dajem mlakog . Važno je da krumpir nije šprican .
 

kiko81

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
2
Re: Kuničarstvo

Da se uključim u razgovor oko šuge.Ja sam na rasplodnom mužijaku primjetio nešto u ušima i mislio sa da je šugarac.Pa mi je došao prijatelj koji je dr. veterine i ustvrdio da je to ušna šuga koju je lako zamjeniti za ušnog šugarca ali to su dvije različite bolesti.Dao mu je prije 6 dana injekciju ivertina ići će još jedna 14 dana nakon prve ali već danas su mu uši bez nakupina i više se nečeše
 

kiko81

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
2
Re: Kuničarstvo

Moram da se ispravim ja mog prijatelja veterinara nisam dobro razumio u vezi šugarca odnosno šuge u ušima kunića.Pa da ne napravim zabunu sa mojim prijašnjim postom evo ispravke.Šugarac je uzročnik , a šuga posledica odnosno bolest. Uglavnom je bitno da Ivertin dobro djeluje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Postoji šugavost glave i šugavost ušiju .Ušiju izaziva parazit Psoroptes cuniculi . Razvija se polako i neprimjetno .To su one bjelkaste naslage koje se razviju u gnojnu upalu srednjeg i unutrašnjeg uha ako se odmah ne liječi .Kunić pošto se ćeše šapom još više napravi štete . Zato treba podloga biti žica ili čista prostirka . često čišćenje odnosno dezinfekcija . Ako vidite da se kunići češu po ušima , nervozni su , okreću i zakrivljuju glavu kao da tresu uši već je kasno . Ako držite kuniće uredno i ne donosite nove neprovjerene kuniće (pogotovo na parenje ) nema panike. Još ako imate ovnolike.
 

EricFarm

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
24
Re: Kuničarstvo

Ljudi ako se secate da sam prebacio 2 kunica iz jednog legla u drugi i pre dva dana nadjem jednog od ta dva zecica mrtvog pored gnezda,bilo mi je malo sumljivo zasto bas on ali mislio sam da je ispao iz gnezda i smrzao se posto nije imao tragove ubistva ali sutradan nadjem i drugog.I onda mi je bilo bas sumljivo da bas obadva ispadnu iz gnezda.Kad danas vratio se ja iz skole kad imam sta da vidim rastrgla i oni njenih 5 komada u param parcad.Pa se pitam zasto majku mu kad ih je 7 dana dojila i poceli da dobijaju dlaku?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Rekao sam da je to velik rizik...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

EricFarm

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
24
Re: Kuničarstvo

Ali sve je bilo okej 7 dana i samo odjednom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

EricFarm

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
24
Re: Kuničarstvo

Mozda je provalila da nisu njeni po dlaci.Pocela je da ima raste dlaka kada ih je raskomadala
 

Najnoviji postovi

Na vrh