• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Sad ga cimate a znate na kaj je mislio, on sad jadan da bi se dokazao mora opet prelistati tu hrpu knjiga dok ne nađe tu magicnu rijec kojoj fali jedno slovo,,,
Kad bi ja sad napisal da je mislil na estrus e onda bi on to lako izguglal i rekel da se zajebal u jednom slovu, al Vi ga pilili budete i dalje,,,:tongue:

Mlad je to decec pun zelje za dokazivanjem a Vi mu prostaki jedni stari ne dozvoljavate da se i on malo ku*ci, ccc,,, :s:

Kad vec ostavljam koje slovo na ovoj temi zelim reci da trenutno nemam kunice ali nadam se da ce se i to uskoro promjeniti,,,
zato vec neko vrijeme partim sto se pise ,,,

c065.gif
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

LJUDI ZADNJIH DANA IMAM PROBLEMA SA INTERNETOM PA NISAM STAVIO SLIKE SUTRA ČU IH STAVIT!!Pod riječju estus sam mislio tjeranje tjekom godine a etus sam krivo napiso trebalo je bit estus,nadam se da ne zamjerate.Zanima me dal je kunićarstvo priznato kao grana poljoprivrede u RH jer u Srbiji je?


HVALA NA RAZUMIJEVANJU!!
 
Posljednje uređivanje:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Šta je pisac htio reći zna samo on . A gdje su slike ?

čitajući njegov zadnji post nisam siguran da ni pisac zna šta je htjeo reći,jer ja više neznam :confused:

stavi mu se doslovno slovo u usta ...:mur:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Svugdje u svijetu kunićarstvo je priznato kao grana poljoprivrede , pa ni kod nas ne spada pod npr. brodogradnju . A istina je da kod nas kao grana poljoprivrede stoji na niskim granama . Ne misliš valjda to promijeniti ?
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Hvala na odgovoru g.robelar:Mislim podići kunićarstvo na veću razinu,ali sa sadašnjim stanjem nikako nećemo uspjeti dići poljoprivredu..No nemamo dovoljno jak izvoz u svijet pa nas blokiraju ostale države.Trebamo se povezat kao cjelina sa svim krajevima Ljepe Naše te zajedno pogurat poljoprivredu.


Evo malo mojih knjiga,













To su sve knjige o peradarstvu,jer u kunićarstvu trenutno nemam(vraćene u knjižaru) Slike kunića stavim sutra jer danas nisam imao vremena slikat ih bio sam u vinogradu. Zaninima me imali koja udruga kunićara u zagrebačkoj ili zagrebu županiji???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Imaš koju knjigu o brodogradnji?
Baš bi bilo dobro da ju staviš na forum o kunićarstvu.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Super . Ogledni primjer europske farme . Pazi da ti ne navrate oni iz Plodova zemlje . Još jedino da odeš do ministarstva poljoprivrede da im to pokažeš i daš prezentaciju . Mislim da će te molit da uzmeš poticaj , a možda te i zaposle kao ministra kunićarstva . Bome ovi u Europi nek se čuvaju da im ne preotmemo kuničarsko tržište .
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Ljudi još uvijek nisam dobio odgovor vezan za izložbe(može mi netko poslat u pp).

Hvala!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Decec, jos ces ti mnogo zganaca pojesti prije nego li ces se pojaviti na izlozbama,,,
prije svega trebas se posvetiti osnovnim stvarima uzgoja a tek kad to savladas onda pocni razmisljati o izlozbama,,,
koliko vidim ti ni pojmovima ne baratas (etus, estus, estrus), neznas cak niti ispravno procitati napisano a mastas o kvantnoj fizici,,,
figurativno ti docaravam nadam se da me neces shvatiti doslovno,,,
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Nije problem pojaviti se na izložbi , nego kad već izlažeš moraš imati nešto sa ćime se možeš pohvaliti . Ako ideš samo sudjelovati , to je bacanje novaca i vremena . Naš dečec ima tri kunića i pet rasa . Koliko vidim pari panonca sa nekakvim mješankama . Valjda radi na novoj rasi - haiku .
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Nisam mislio izlagat nego malo pogledat izložbu a možda i kupit nešto.Žao mi je što nisam uzeo sve panonce nego mješanke, mislim da istu grešku dvaput neću napravit.


Hvala na mišljenju g,robelar i g.bobić
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Upiši g. Uzgojitelj na googlu u onaj prozorček : Kalendar izložbi sitnih životinja za 2016. g. Izložbe su uglavnom završile jer su u zimi . Zašto ? Zato da bi stričeki uzgojitelji pokazali što su tijekom te godine uzgojili . Sad već poćinje uzgojna 2016 . godina , a stričeki će tek moći pokazati što su uzgojili kad se životinje izlegu i formiraju , a to će biti tek na iduću zimu. Mogu biti i ogledne izložbe tokom godine ,ali to je povodom neke proslave . Tada životinje imaju mlade , a mali još nisu za izložbu . Ako misliš da ćeš na izložbenom sajmu kupiti nešto dobro za sebe , ovisi o mnogo faktora . Tek si u predškoli , peci zanat polako .
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ima sad jos od 5.-7.2. izlozba u osijeku
uzgojitelj,ti ako mislis izlagat sljedecu izlozbenu sezonu ti sad vec moras ostavljat mlade i hranit do 10 mj kad krece sezona.kunići za iducu sezonu moraju bit stari najmanje 7 mjseci,moji koje cu izlagat sljedecu godinu bit ce satriji i od 7 mjeseci zato jer su sad vec 30 dana stari.u kolekciji moras imat 4 najbolje komada iz legla i moraju bit zastuljena oba spola
bobić,ja izlazem vec dvije godine a sad imam 16 godina i bavim se time i neznam zasto nebi i on samo treba slusat savjete drugih koji o tome znaju ponesto
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

misliš da če slušat savjete,ja baš i ne vjerujem...
osim životinja moraš imat i neke "pristojne"uvijete za njih zar ne...?
aj daj koju sliku svojih kunića i prostor gdije ih držiš...nek usporedi a i ja bih volio vidjeti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

sutra ce bit slika,znaci ja i brat zajedno se bavimo uzgojem kunića samo svaki ima svoj zecinjak i svoje kuniće,bude bilo slika i od mojih i od njegovih kunića
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh