• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

bogob

Novi član
Tu od
4 Lip 2012
Poruka
22
Re: Kuničarstvo

Možda netko na području Zagreba prodaje muškog kunića Njemačkog šarca ?

Po mogučnosti čistokrvnoga.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Ljudi malo gledam po njuškalu sada najpopularniju rasu hila hibrid.Od 100 oglasa možda desetak pravih hila.Ljudi su počeki mješati panonca,kaliforniskog bijelog za hila hibrida.pročitao sam do sada 4 knjige o kunićarstvu tako da znam kako izgledaju.Za šarca neznam.Ljudi znate li koju izložbu kunića u okolici Zagreba.Koje uvijete trebam imat za natjecanje?Pitao sam čak jednog čovjeka jel su izvorni a on mi odgovori da je on sam napravio hibrida uz pomoć kal.bijelog i panonca iz prve linije a ja mu odgovorim da to treba bit više linija od djedova i pradjedova a on mi kaže da je to kako on kaže istina-Dal je to točno???
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Možda netko na području Zagreba prodaje muškog kunića Njemačkog šarca ?

Po mogučnosti čistokrvnoga.
U četvrtak na sesvetskom sajmu zna biti dobrih šaraca .
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ljudi malo gledam po njuškalu sada najpopularniju rasu hila hibrid.Od 100 oglasa možda desetak pravih hila.Ljudi su počeki mješati panonca,kaliforniskog bijelog za hila hibrida.pročitao sam do sada 4 knjige o kunićarstvu tako da znam kako izgledaju.Za šarca neznam.Ljudi znate li koju izložbu kunića u okolici Zagreba.Koje uvijete trebam imat za natjecanje?Pitao sam čak jednog čovjeka jel su izvorni a on mi odgovori da je on sam napravio hibrida uz pomoć kal.bijelog i panonca iz prve linije a ja mu odgovorim da to treba bit više linija od djedova i pradjedova a on mi kaže da je to kako on kaže istina-Dal je to točno???
Kao i obično ne zna čovjek od kud da krene . Kao prvo hilla nije sada najpopularnija rasa hibrida . Ako je hibrid nije rasa . Hilla hibrid kunići su bili popularni prije deset i više godina . Trenutno su sada popularni hycol hibridi , a koje linije ne znam jer ne pratim istraživanja po njihovim institutima . Nije samo dovoljno upariti novozelandskog i kalifornijskog pa dobiti hilu , ni dodati hibrida nekoj od rasa jer neznaš što dobivaš . O tome smo već raspravljali . Sa hibridima ne možeš na natjecanja .
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Ljudi malo gledam po njuškalu sada najpopularniju rasu hila hibrid.Od 100 oglasa možda desetak pravih hila.Ljudi su počeki mješati panonca,kaliforniskog bijelog za hila hibrida.pročitao sam do sada 4 knjige o kunićarstvu tako da znam kako izgledaju.Za šarca neznam.Ljudi znate li koju izložbu kunića u okolici Zagreba.Koje uvijete trebam imat za natjecanje?Pitao sam čak jednog čovjeka jel su izvorni a on mi odgovori da je on sam napravio hibrida uz pomoć kal.bijelog i panonca iz prve linije a ja mu odgovorim da to treba bit više linija od djedova i pradjedova a on mi kaže da je to kako on kaže istina-Dal je to točno???

za sudjelovanj na izlozbama trebas bit prijavljen u neku od udruga koja se nalazi u tvojoj blizini tu kod tebe imaju 3 udruge pa se malo raspitaj,trebas ima cistokrvene kuniće koji su vec tetovirani da bi mogo tetovirat podmldak tog tih tetviranih kunića ako ti nisu oni tetovirani nemos ni mlade tetovirat,za pripremat kuniće na izlozbu trebas imat skare za nokte posebne za kuniće i trebas imat 2 cetke za cetkanje 1 sitnu i jednu grubu
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ljudi malo gledam po njuškalu sada najpopularniju rasu hila hibrid.Od 100 oglasa možda desetak pravih hila.Ljudi su počeki mješati panonca,kaliforniskog bijelog za hila hibrida.pročitao sam do sada 4 knjige o kunićarstvu tako da znam kako izgledaju.Za šarca neznam.Ljudi znate li koju izložbu kunića u okolici Zagreba.Koje uvijete trebam imat za natjecanje?Pitao sam čak jednog čovjeka jel su izvorni a on mi odgovori da je on sam napravio hibrida uz pomoć kal.bijelog i panonca iz prve linije a ja mu odgovorim da to treba bit više linija od djedova i pradjedova a on mi kaže da je to kako on kaže istina-Dal je to točno???

......................................................................... hila ima samo 3 oglasa na njuškalu???? di si našo 100???
juče nisi znao razliku nz.bijelog i panonca a danas znaš sve..
kolko si reko da imaš godina,sory moram pitat ...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Re: Kuničarstvo

Možda netko na području Zagreba prodaje muškog kunića Njemačkog šarca ?

Po mogučnosti čistokrvnoga.

Imam ja, iz Siska sam ,ali mogu dovesti do Zagreba. Javi se na 091 765-8872.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Imam 14 godina pročitao sam 4 knjige o kunićarstvu od koje znam jedno pisca "silvester omčen".Pod hile sam mislio hycole hibride ,žao mi je ako sam se krivo izrazio.Njuškalo sam dao samo za primjer!!!Žao mi je ako sam dosadan ali samo pokušavam saznat što više informacija o linijskim hibridima i što više vaših savjeta i mišljenja.Nadam se da nema ljutnje :) .
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Imam 14 godina pročitao sam 4 knjige o kunićarstvu od koje znam jedno pisca "silvester omčen".Pod hile sam mislio hycole hibride ,žao mi je ako sam se krivo izrazio.Njuškalo sam dao samo za primjer!!!Žao mi je ako sam dosadan ali samo pokušavam saznat što više informacija o linijskim hibridima i što više vaših savjeta i mišljenja.Nadam se da nema ljutnje :) .

čekaj malo ako si pročitao 4 knjige onda tamo ima i satndard od svake rase kunića i onda si mogao procitat standard novozelandksog bijelog a ne druge gnjaviti i samo me zanimaju pisci te 4 knjige
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kuničarstvo

Evo prinove kod nas, ovu noć se okotila. Htio sam kupiti smjesu koja se daje u vrijeme laktacije ali su u trgovini imali samo pakiranje 30 kg. Pa ako ima netko neki savjet što davati od domaće hrane za poboljšanje kvalitete i količine mlijeka? unaprijed zahvaljujem
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nije loše dati joj koju jabuku,mrkvicu kups...ja dam i šnjitu suhog kruha na dan + uobičajene žitarice...
dovoljni su ti i obični briketi imaš i manjih pakiranja (10kg.),nemoraš joj kupovat posebno za laktaciju ak su skupli od običnih...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

čekaj malo ako si pročitao 4 knjige onda tamo ima i satndard od svake rase kunića i onda si mogao procitat standard novozelandksog bijelog a ne druge gnjaviti i samo me zanimaju pisci te 4 knjige

U knizi sam pronašao novozelanskog ali ne i panonca-doimali su mi se slični ppa sam zato pitao,Pročitao sam kunićarstvo silvester omčen,Antun gnujić, a ove dvije sam pročitao na internetu tako da neznam autora.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Ljudi pročitao sam u knjizi za palpaciju-vidio sam kako se to izvodi ali ne razumijem što trebam osiječat pod prstima.(osječam kuglice)
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Ja sam dnanas pripustio dvije mješanke šarice i obodvije su bile u etusu.Možda vam zvuči čudno ali ja svoje kuniće pripuštam na način da pustim mužjaka iz kaveza, on hoda od majke do majke i ona koja je u estusu postne zainteresirana povodom mirisa i samo otvorim vrata i mužjak uđe.Dopustim mu do 3 skoka na dan.Slikam Vam sutra svoje kaveze koje sam nedavno napravio-podni sistem-Dosta sam zadovoljan njima.:icon_keel::icon_keel::icon_keel::icon_keel: :D
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Po guglovom prevoditelju estus znači tijekom cijele godine,a etus nema prijevoda na hrvatski. Naravno, predpostavimo da su riječi latinske.:icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh