• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

EricFarm

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
24
Re: Kuničarstvo

Uginule su jutros obadve i to dok sam pokusao da ih nahranim predamnom i to obadve u 10 minuta nemogu da verujem.Nisam menjao ishranu normalan cvrst izmet.Zecice koje su bile relativno popunjene su za 3 dana postale kosturi i kao da je nesto u vezi sa glavom one nekako su pokusavale da hodaju ali glavu nisu mogle da rastave od zemlje?
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Imao sam ja takav slučaj to ti je moždani udar kod zečica može se dogoditi poslije kočenja kod nekog stresa
 

EricFarm

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
24
Re: Kuničarstvo

Danas sam primetio da mi jedan hajkom muzjak ima malo suge u obadva uha.To mi se prvi put desava pa ne znam cime da lecim.Ako neko zna neka mi pomogne posto sam cuo da se jako brzo siri
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Re: Kuničarstvo

Pročitaj par stranica unazad na forumu, sve je objašnjeno sa čim se liječi.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Malo sam vagnuo odrasle kuniće : mužjak panonski 4,70 kg. , ženka : 5,50 , druga ženka : 5,70 , hila ženka 3,50 , kalifornijska 4 i pol mjeseca 2,80kg . itd.
Zadovoljan sam kako su prebrodili zimu .
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Imao sam ja takav slučaj to ti je moždani udar kod zečica može se dogoditi poslije kočenja kod nekog stresa

nemože bit moždani,koja bi to trebala bit slučajnost da obije dobiju u isto vrijeme i da u isto vrijeme uginu...a ni simptomi nejdu u prilog...
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kuničarstvo

evo mojih malaca :)

Stari su 18 dana. Okotilo ih se 9, ostalo ih je 8.
 

Prilozi

  • z1.jpg
    z1.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 53
  • z2.jpg
    z2.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 49
  • z3.jpg
    z3.jpg
    47.6 KB · Pregleda: 53
  • z4.jpg
    z4.jpg
    50 KB · Pregleda: 57

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kuničarstvo

Evo jos par slika roditelja
 

Prilozi

  • z5.jpg
    z5.jpg
    42 KB · Pregleda: 44
  • z6.jpg
    z6.jpg
    55.5 KB · Pregleda: 47
  • z7.jpg
    z7.jpg
    51 KB · Pregleda: 51
  • z8.jpg
    z8.jpg
    51.6 KB · Pregleda: 46

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

meni su se 09,01,2016 okotile 3 ženke kalifornija i nz.crvena za sad sve uredu,
najavljuju zahlađenje i nadam se da će sve ostat ok...

ali nz.bijela okotila 9 komada napravila gnjezdo savršeno,obožila komplet kučicu sa slamom i dlakama i okoti se na ulazu i sve ih utaba dok je to radila...jednostavno popizdio sam kad sam došao i vidio ih mrtve...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kod mene od nove godine dvije se nisu okotile , jedni se mladi smrzli , imam mlade stare 6 dana i ta je ponovno pripuštena , jedna pravi gnjezdo za preksutra i treba se jedna okotit osamnaestog . Trebam još pripustit dvije ali se ne želim zatrpat sa malima .
 

EricFarm

Novi član
Tu od
14 Sij 2016
Poruka
24
Re: Kuničarstvo

Danas sam obisao 3 veterinarske apoteke i nisam nasao neopetroid samo mi je doktor dao neku lek u spricu.Gde bi mogao naci taj neopetroid?
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Meni se okotilo pet zečica uroku tjedan dana još se trebaju tri tako da je zečića ko u priči
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Re: Kuničarstvo

EricFarm, ne mora biti neopitroid, nakapaj im samo u uši dva-tri dana malo jestivog ulja i proći će.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Re: Kuničarstvo

Molim Vas nemojte se ljutit, ali postavit ću jedno glupo pitanje.

Imam sad mužjaka (mješanac kalifornije) i ženku sa slika. Imam ih samo iz hobija, i mesa što bude za nas. I da male nećakinje imaju koga gledati i nositi im sijeno. I to je njima jako zanimljivo. E sad. Trebao bih kupiti još jednu ženku ili mužjaka koji neće biti u rodu s ovima. A htio bih da budu što šareniji i različitiji zečići zbog djece da im budu još zanimljiviji. I sad je pitanje koju pasminu da kupim da budu šareni? Ja sam razmišljao da kupim šarca ili mješanca šarca, što vi iskusniji mislite o tome?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Danas sam obisao 3 veterinarske apoteke i nisam nasao neopetroid samo mi je doktor dao neku lek u spricu.Gde bi mogao naci taj neopetroid?

kod nas ima u svakoj trgovini,gledaj tamo gdje ima sprej protiv muha,komaraca...



(Powered by frubar.net)
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

kod mene se trebju ovaj mjesec kotit :1 nz.crvena
1 nz.bijela
4 kalifornije
1domača

zanimljivo je to da su sve ostale skotne od prve a uopče nisam gledao na to tjeraju li se il ne samo sam ih stavio kod mužijaka...
 

turky

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2016
Poruka
230
Re: Kuničarstvo

Molim Vas nemojte se ljutit, ali postavit ću jedno glupo pitanje.

Imam sad mužjaka (mješanac kalifornije) i ženku sa slika. Imam ih samo iz hobija, i mesa što bude za nas. I da male nećakinje imaju koga gledati i nositi im sijeno. I to je njima jako zanimljivo. E sad. Trebao bih kupiti još jednu ženku ili mužjaka koji neće biti u rodu s ovima. A htio bih da budu što šareniji i različitiji zečići zbog djece da im budu još zanimljiviji. I sad je pitanje koju pasminu da kupim da budu šareni? Ja sam razmišljao da kupim šarca ili mješanca šarca, što vi iskusniji mislite o tome?

Ako ti treba ženka njemačkog šarca, javi se.
 

Najnoviji postovi

Na vrh