• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Danas je jos jedna od onih mladih otisla u novi dom,,,
Ostale su mi jos dvije od kojih je jedna obecana a druga ce kako se cini ostati da se okoti kod mene,,,
Bojim se da bi mi cetiri reprodukticne zenke mogle biti previse,,,

ili budem moral cesce okupljati ekipu u vinogradu da se to silno meso potrosi,,, :(giggle):

Naravno ako Bog da srece i sve se odhrani,,,
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Kuničarstvo

Zanima me kakva su vam iskustva u parenju u srodstvu,dogodilo mi se da sam jedno jutro našo kunice (kčeri) i kunca (otac) vani skupa i po dlaci i svemu ostalom izgleda da su se parili,šta sada napraviti???
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Zanima me kakva su vam iskustva u parenju u srodstvu,dogodilo mi se da sam jedno jutro našo kunice (kčeri) i kunca (otac) vani skupa i po dlaci i svemu ostalom izgleda da su se parili,šta sada napraviti???

Pozdrav i meni se to dogodilo i sve je bilo u redu najbolje bi bilo napraviti probno parenje nakon 5 dana sa drugim mužjakom ako su skotne nemoj podmladak ostavljat za rasplod
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Re: Kuničarstvo

Neću sigurno,čak sam u knjizi Romana Kopanjskog našao da se za neke odlike vrste čak i namjerno vršilo parenje u srodstvu,kod koza znam da je za stvarenje alpske koze korišteno parenje u srodstvu.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Uzgoj u srodstvu ti se radi kod svih životinje. Kod konja, pasa, ono što znam, hajdemo to laički sažeti , bar kod konja ti je sljedeće : dobre osobine udvostruči, a one loše upeterostruči. E sad koliko ti je to bitno je drugi par opanaka.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Oni moji iz prvog legla jos jucer progledali a danas ih se vec nalazilo izvan kotilice,,,
Prebrojano, deset ih okotila i za sad svi uspjesno odhranjeni,,, :(wasntme):

Sutra ili prekosutra se ista stvar ocekuje i od Sivke,,,

:(hi):
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Evo danas i zadnji od četvorice otegnuo papke. Ostali svi zdravi ko dren. Daske od gajbe grizu a čavlima čačkaju zube:mur:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Daj im koju frisku granu da vidis da nece vise daske dirati,,,

Moje zecice lude za travom, maslackom, ne mogu docekati da im se da,,,
Neznam zasto toliko navaljuju na zobanje, moras biti doista brza da ne rastepu dok im sipas u posudu,,,
lopine samo turnu glavu ispod ruke i onda nadignu i ako nisi dovoljno brz odeee,,,
zanimljivo ne pojedu sve iz posudice sto bi trebalo znaciti da nisu pretjerano gladne jer da jesu pojele bi one sve do kraja,,,

Malci poceli izlaziti pa bi sisali i van gnjezda pa sad to postaje jurcanje po gajbi,,,

Citam sad malo deklaraciju od Valpovkinih briketa i tamo pise da su za hranjenje mladih od preko 50 dana,,,
Kaj Vi dajete svojima cim se odbiju a prije tih 50 dana?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Bobic...ja hranim prvenstveno s valpovkinim peletom, čitao sam isto što i ti, ali nisam imao izbora jer tamo gdje kupujem hranu imali samo valpovku i vitalku, a vitalka mi se pokazala jako lošom! Na 10 kg dodam kilogram kukuruza i 5 kg zobi i to je to!
Moji mladi iziđu iz gnijezda tek sa 22-25 dana tako da im ništa ne bude, a najmanje još 15-ak dana ni ne taknu zrno već grickaju sijeno ili slamu! Zeleno sam im u potpunosti ukinuo i od tada nemam niti jednog uginutog kunića!
Zadnje dvije ture odvajam tek sa 2 mjeseca dok sam prije to radio sa 45 dana starosti! Držim više ženki i dosta mi je da se kote 3-4 puta godišnje!
Trenutni prosjek je 10,5 odgojenih mladih što mi na ovaj način daje 180-200 mladih čiste vage 350 kg kunićjeg mesa (s kostima-podrazumjeva se!)
Za četveročlanu obitelj više nego dosta! Par komada se proda i sve super!
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Citam sad malo deklaraciju od Valpovkinih briketa i tamo pise da su za hranjenje mladih od preko 50 dana,,,
Kaj Vi dajete svojima cim se odbiju a prije tih 50 dana?[/QUOTE]

Imaš pehra brikete oni imaju svu hranu za kuniće.
http://www.fanon.hr/#!hrana-za-kunie/c11gs
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Daj im koju frisku granu da vidis da nece vise daske dirati,,,

Moje zecice lude za travom, maslackom, ne mogu docekati da im se da,,,
Neznam zasto toliko navaljuju na zobanje, moras biti doista brza da ne rastepu dok im sipas u posudu,,,
lopine samo turnu glavu ispod ruke i onda nadignu i ako nisi dovoljno brz odeee,,,
zanimljivo ne pojedu sve iz posudice sto bi trebalo znaciti da nisu pretjerano gladne jer da jesu pojele bi one sve do kraja,,,

Malci poceli izlaziti pa bi sisali i van gnjezda pa sad to postaje jurcanje po gajbi,,,

Citam sad malo deklaraciju od Valpovkinih briketa i tamo pise da su za hranjenje mladih od preko 50 dana,,,
Kaj Vi dajete svojima cim se odbiju a prije tih 50 dana?

do sada najpovoljnije na Njuškalu definitivno dobra kupovina,i ja ču poslije blagdana do njega

ps.prosipanja hrane ima (ovisno čime se hrani)ali gotovo zanemarivo

Jimmy!
Jesi išo po kaveze?
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Danas mi se okotila hajkomka parena sa njemačkim šarcem okotila 18 kom vidjet čemo kolko če preživjeti
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Imam jedno pitanje na koje nigdje nisam našao logičan odgovor. Zašto se samo kod nekih kuniča , većinom mladih, savije samo vrh ušiju prema unutra. Ne znam znate li na šta mislim.
 

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
Re: Kuničarstvo

Pozdrav svima!
Zanima me gdje kupujete te pelete i po kojoj cjeni?
Konkretno gdje u Zagrebu ima za kupiti peleta?

Još jedno pitanje,zečica mi se treba okotiti ovih dana,prije dva dana je lijepo savila gnijezdo,nije se još očupala i jutros dođem i vidim da je gnijezdo rasturila?Što to znači da se neće okotiti ili što?
Može li tome biti uzrok miš?Vidjela sam u dva navrata kod gajbe miša,počinjem već sumnjat da ne ulazi i unutra gdje je zečica.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Imam jedno pitanje na koje nigdje nisam našao logičan odgovor. Zašto se samo kod nekih kuniča , većinom mladih, savije samo vrh ušiju prema unutra. Ne znam znate li na šta mislim.

Ja sam uvijek mislio da je neka ozljeda, kad se češu i sl.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Re: Kuničarstvo

Smjesu ili pelete imaš za kupiti u sjemenarnama, uglavnom po tržnicama. Stvar je u tome što u Zagrebu ima samo od proizvođača Čakovec. Cijena je najpovolnija na Trešnjevačkom placu( u nedjelju rade od osam pa možeš poslije Mise pogledati i prodaju životinja) -36kn deset kila, dok je ista u Dubravi 46 kuna. Gnijezdo rasture ili ne naprave dobro obično kad je lažna trudnoća u pitanju. Za miševe nabavi mačku ili ljepilo.I to imaš u sjemenarni.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja sam uvijek mislio da je neka ozljeda, kad se češu i sl.

ozljeda nije to sam siguran,večinom se javlja kod večih temperatura ili naglih zatopljenja
e sad točno nebih znao pa bolje da ne lupam bezveze

ps. i dehidracija igra ulogu...

na kraju se uvijek vrate u normalu
 

Najnoviji postovi

Na vrh