• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Znači taj orijaš mi ne igra,morat će u hladnjak,a mislim da će i velika većina drugih isto u hladnjak!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ma igra on samo ne znam šta time dobivaš . Kuniće sigurno, samo što reče netko maloprije- domače. To su valjda svi koji nisu iz uvoza . Razveži kesu i kupi pravog kalifornijskog mužjaka kad već imaš ženke.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Gabro turider sliku da ga ocjenimo. Ako je čisti orijaš pričekaj još tri mjeseca jer je tek sad u pubertetu. Parenje orijaša sa kalifornijskom ženkom ti je slično kao da pariš šarplaninca i pudlicu.

Opčenito nije dobro kad je velika razlika u težini!
Mislim na to da muzijak ne bi trebao biti puno teži od ženke jer se tad ženke teško kote...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ma da , zapne im glava kad izlaze , a pogotovo orijašima jer imaju duge uši. Jednom sam morao sam izvlačiti mlade ručno tako što sam ženku stiskao poput tube sa majonezom . :(giggle): Šala mala.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ma da , zapne im glava kad izlaze , a pogotovo orijašima jer imaju duge uši. Jednom sam morao sam izvlačiti mlade ručno tako što sam ženku stiskao poput tube sa majonezom . :(giggle): Šala mala.

Haha...lako istiskati, ali onda moš tubu baciti....
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Pozdrav kunićari, budući da imam ženku Hajkoma i muškoga Hilu, da li bi bilo dobro ih pariti , tj. da li je uopće ih pametno pariti jer ne znam kakva bi kombinacija ispala
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Smijes ih pariti. Biti ce ih malo vise koji ce liciti na oca. To bi trebali biti sasvim solidni kunici. Ne boj se nece se roditi macke :)
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Evo kod mene u zadnjih par dana 9 okota,3 hajkoma ostalo kalifornije.
Ali da ne bude sve sjajno 1 hajkom zaj... stvar,napravila gnjezdo al se okotila izvan njega u kavezu,naravno mladi se smrznuli,a u nekim gnjezdima kalifornija samo 3 mlada...
Ocito muzijak kalifornije treba pomoc,ili mozda zamijenu...
 

Choc

Član
Tu od
17 Ruj 2016
Poruka
45
Svaka cast kolega. Ja cekam u sljedeci 7-10 dana 4 okota. Taman ce prispjeti u prvom za kobasice :) Obicno bude do zenke ako je u pitanju broj mladi. Skotna zenka od 5mj. sa 4.2kg
2jb2p2c.jpg

fy1z4k.jpg
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Choc...
Ne znam baš da je do ženke što se broja mladih tiče!
Ova moja što je sad okotila 17 komada je do sad uvijek kotila 8-9 mladih s jednim zecanom, a sad ju opario mladi / drugi pa dobio opet 8, živih ali zato mini....
P.S. šteta ti je tako mlado meso u kobasice! Ja za to koristim stare kuniće koji više nisu za rasplod!
 
Posljednje uređivanje:

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
pozdrav svima nakon nekog vremena. Trebam savjet iskusnijih kunićara. Situacija je sljedeća : u kombinaciji mužjaka i 4 ženke 3 legla fantazija, nikad bolje nisam imao. Puštam preko ljeto , da se ne udebljaju. Kontrolni pripust odbijaju, udebljaju se malo, naprave gnijezdo i ne okote se. Nijedna. Pripišem to ljetu. Pustim u rujnu, kontrolno odbiju , udebljaju se dosta, jedu nenormalno, naprave gnijezdo i ne okoti se nijedna opet.Mužjak ispravan, testisi prisutni, neoštećeni,spolovilo isto.

Tko je kriv? Mužjak odličan, ženke odlične majke, velike.
Koga da mičem, i da li da sve mičem, godina pri kraju, dok ja ustanovim propade mi sve.

i sad nešto malo drukčije. Od njih 4 imao 41 komad početkom 6. mjeseca. Hrana do odbijanje i tjedan dana poslije čisti peleti, zelena hrana uključena dok su još sisali. odbijeni s mjesec i pol. Tjedan dana nakon toga pa sve do klanja hranjenji gotovo isključivo čistom djetelinom s jako malo zrna, muvisel putem vode dobijali. S 4-4,5 mjeseca zaklao 39 ( 2 uginula) , prosjek očišćenih ( bez glave i iznutrica) , 1900 g. Jedan očišćeni bio čak 2150. Trošak minimalan.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
pozdrav svima nakon nekog vremena. Trebam savjet iskusnijih kunićara. Situacija je sljedeća : u kombinaciji mužjaka i 4 ženke 3 legla fantazija, nikad bolje nisam imao. Puštam preko ljeto , da se ne udebljaju. Kontrolni pripust odbijaju, udebljaju se malo, naprave gnijezdo i ne okote se. Nijedna. Pripišem to ljetu. Pustim u rujnu, kontrolno odbiju , udebljaju se dosta, jedu nenormalno, naprave gnijezdo i ne okoti se nijedna opet.Mužjak ispravan, testisi prisutni, neoštećeni,spolovilo isto.

Tko je kriv? Mužjak odličan, ženke odlične majke, velike.
Koga da mičem, i da li da sve mičem, godina pri kraju, dok ja ustanovim propade mi sve.

i sad nešto malo drukčije. Od njih 4 imao 41 komad početkom 6. mjeseca. Hrana do odbijanje i tjedan dana poslije čisti peleti, zelena hrana uključena dok su još sisali. odbijeni s mjesec i pol. Tjedan dana nakon toga pa sve do klanja hranjenji gotovo isključivo čistom djetelinom s jako malo zrna, muvisel putem vode dobijali. S 4-4,5 mjeseca zaklao 39 ( 2 uginula) , prosjek očišćenih ( bez glave i iznutrica) , 1900 g. Jedan očišćeni bio čak 2150. Trošak minimalan.

najvjerovatnije si ti kriv pripuštane su kad se nisu tjerale...
nevjerujem da su se toliko udebljale da ne mogu ostati skotne...(daj sliku)
daj im jesti koliko trebaju (ima tablice na netu...) tak da ih ne moraš mijenjat nakon 1g.i manje...

ček hranio si ih samo djetelinom i natjerao na skoro 2kg čistog mesa?
lijepa kilaža :icon_thumright:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jimmy... ali ih je držao 4,5 mjeseca u tovu!
Super kilaža, ali i vrijeme tova.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Pa vrijeme tova od 4,5 mjeseca za tu kilažu je meni odlično. Osobito ako uračunaš trošak hranjenja koji mi je besplatan.
Djetelina po mom mišljenju bolja od bilo kojeg zrna, pa osnovni je sastojak peleta. Tko je ikad hranio kravu djetelinom zna što je to. Da je bolja od peleta- nije , ali je puno jeftinija
 
Posljednje uređivanje:

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Ljudi molim za pomoč ženka je uginula i ostalo je 10 malih kuniča koji su progledali ali neznam koliko su stari zato sto su pusteni van s cime sad ja njih mogu hraniti kak sa koji mljeko po mojoj procjeni imaju oko 10 dana
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
pre mladi su da prežive bez mlijeka (ako su 10 dana),hrani ih na špricu s mlijekom vidit češ da če ga nakon početnog odbijanja prihvatiti,probaj s peletima za mlade! zob...
 

Najnoviji postovi

Na vrh