• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
A umene saft sa rižom i zelenom salatom. Što se je lani ishranilo sad se polako vadi iz škrinje i troši. Za jedno mjesec i po će pristić friški koje sad hranim.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A ako bi prodao dva muska i jednu zenku?:(giggle):
Tad bi imal racuna,,,

Ja jos i kavu platim,,,
c085.gif
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ipak minus 17 noc i minus 10 dan je bilo previse zamrzla se voda kod mene po prvi put,naravno da su i neke pojilice popucale...

Gdje ima za kupit tih crijeva u koje se usarafe pojilice?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
A ako bi prodao dva muska i jednu zenku?:(giggle):
Tad bi imal racuna,,,

Ja jos i kavu platim,,,
c085.gif

Jedan i jedna su prodani, a jedan probavljen!!
P.S. topla kava na ovu hladnoću zvuči primamljivo....:icon_pray:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jimmy,...
Ja sam svojima morao maknuti pojilice. Nemam serijsko napajanje već svaki kunić pojedinačno i ovo je sad prvi put da su mi smrzle u prostoriji pa ih nemam volje svaki dan odleđivati!, a mrsko mi sad spajati grijač vode! Nema druge nego svakih par sati ici i nositi im mlaku vodu...
Najbolje ti je pogledati na e-bay!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jedan i jedna su prodani, a jedan probavljen!!
P.S. topla kava na ovu hladnoću zvuči primamljivo....:icon_pray:

Ma "na kavu" to se samo tak veli a u ove prohladne dane kuhano vinceko je najdobreše,,,:(giggle):

Znaci :icon_scratch: ipak sam trebal prije pitati tko dolazi,,, :s:
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moje leglo sad danas prvi put sve izvadio i pregledao malce. Pola ih je super jako lijepo napreduju a pola totalno mali za duplo manji od ovih ostalih. Vjerovatno kako ih ona hrani a ovi su pri dnu gnijezda pa ne dodju do sise. Neznam dali ce uspijeti sustici ove napredne.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Evo i meni popucale tri boce od pojilica na kuglicu i mogu ih bacit . Nema druge nego mlake vode davat u neku prikladnu posudicu i čekat dok se svaki napije. Tako dok ne prođu minusi.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam napravio novu gajbu za zeca i stavio sam metar visine metar duzine i metar sirine. Ona je ogromna. Dali sam trebao mozda staviti manju visinu. Orijaski sarci su u pitanju. Ja sad mogu staviti samo jos jednu gajbu na nju i to je to. Bas je velika. Vidim da neki imaju sarce i po tri kata a ova moja je divovska.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ja sam napravio novu gajbu za zeca i stavio sam metar visine metar duzine i metar sirine. Ona je ogromna. Dali sam trebao mozda staviti manju visinu. Orijaski sarci su u pitanju. Ja sad mogu staviti samo jos jednu gajbu na nju i to je to. Bas je velika. Vidim da neki imaju sarce i po tri kata a ova moja je divovska.

Kako bi se reklo od viška glava ne boli,nepraktično za tebe jer kako i sam kažeš ne možeš zidat trokatnicu :icon_e_biggrin: ali kuničima u letne mjesece če biti bar mrvicu lakše jer se topli zrak zadržava gore...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kako bi spriječio danje smrzavenje pojilica kuniči su dobili grijanje.
Utičnica sa tajmerom(20kn),i kalolifer za 80kn,imam i uljni radijator ali nekako mi kalolifer bolje dijeluje...

Kako mi u prostoriji ne smzava ako su temperature cca. -10 i ako se dnevna digne do bar 1-2 stupnja, na tajmeru si kad zaželim (kad temperature padnu ispod -10) namjestim da se kalolifer pali (2 do 3 puta tokom noći) i riješen problem

Još bolje riješenje je utičnica sa termostatom koja se namjesti da se pali na određenoj temperaturi al nažalost ju nisam uspio za sada pronaći...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jimi , nemoj se ljutit ali nebi vjerovo što mi se dogodilo jučer. Ostavio sam im neonsku lampu da im gori i sve se zadimilo i poćelo gorit . Bogu hvala da smo primjetili da smrdi po paljevini i da mi je automatski osigurač izbacio. Da je bilo po noći nitko nebi skužio. Vjerojatno kak zatvorim prostoriju od vlage se nešto pošeremetilo. Zato oprez.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Jimi , nemoj se ljutit ali nebi vjerovo što mi se dogodilo jučer. Ostavio sam im neonsku lampu da im gori i sve se zadimilo i poćelo gorit . Bogu hvala da smo primjetili da smrdi po paljevini i da mi je automatski osigurač izbacio. Da je bilo po noći nitko nebi skužio. Vjerojatno kak zatvorim prostoriju od vlage se nešto pošeremetilo. Zato oprez.

ma nemam se šta ljutit opreza nikad dosta :(y):

22.01.očekujem 4 okota tako da ču ponovno morat upalit 4 sijalice,ne želim riskirat da se smrznu,a kad ih upalim ne gase se najmanje 2 tjedna...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ne znam šta je ovo. Potpuno zdrav kunić od tri mjeseca odjednom ne može stati na noge , ni prednje ni zadnje . Nikakve druge simptome ne pokazuje . Normalno jede i pije , stolica normalna, uopće nije bezvoljan samo što ne može stajati iako se trudi. Nije paren u srodstvu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dobio "dječiju paralizu"!! -sala!, nemam pojma šta bi to moglo biti, još nisam imao takav slučaj, a nadam se da i ne ću.
Dobro da je tri mjeseca, bar imaš šta zaklati, iako ja to baš i ne bih jeo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh