• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Bio sam na dva mjesta po smjesu za telad i gledali me gluplje neg telad. Samo smjesa za kuniće ČAKOVEC po 46 kuna deset kila. To je daleko više od 31 kune. Što se tiće proizvodnje peleta u kućnoj radinosti frend mi je imao taj stroj i na kraju sve ostavio. Prvo mu se pelet mrvio , pa onda kao zapeko odnosno zaštopala mašina. Da ne velim da kunići nisu htjeli jesti. Na kraju je izrađivao samo pelete od lucerke i to najdeblje kaj je imal. Svaka se škola plača.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nemam pojma! U PRVČA-i košta 10 kg od valpovke 33,55 kn, a kad plačaš gotovinom dobiješ 10 % popusta! Znači i nesto manje od 31 kune. Čakovečka košta preko 40 kuna, to znam, a ima 15 % proteina kao i od valpovke...

Hvala na info što se tiče peletirke!, meni se cinilo privlacno, ali sad me malo plaši dati 2000 €, a na kraju "školu placati"...
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Moja Elza je postala mama. Danas me jako lijepo iznenadila sa hrpicom bebana. A Herkul je ponosni otac. Samo da sve bude u redu radi hladnoce.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Sretno. Ako su ti vani izloženi vjetru i hladnoći iskonbiniraj nešto da im prekriješ gajbu kakvim kartonom , starom dekom ili najlonom, ali nemoj sve opet hermetički zatvorit da se ne kondenzira vlaga. Ove prve tri noći će im biti najkritičnije dok ne dobe dlakicu.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Evo novi slučaj ptičje gripe i salmonele. Znaći perad je aut.

Ma sve su to politikanske igre u pitanju,,,
cinjenica je da je doktora veterine sve vise a zivine sve manje pa kako nebi izgubili posao valja izmisljati toplu vodu,,,
Neznam jeste li primjetili naslikavanja lokalnih politicara kod svake izjave, :(
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Kunici su mi u stali,a zenka nije u gajbi nego ima veliki boks podno drzanje. Stavio sam oko kotilice sijena nagurao i jednu balu cijelu stavio na vrh kotilice tako da ih koliko toliko zastitim. A na vrata u ulaz u stalu sam stavio deku. Jutros je voda bila svima zaledena sto nije nikako dobro a ona se je kotila ponoci.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako je dobro napravila gnjezdo trebalo bi sve biti u redu. Ja obavezno pogledam ima li koji krepani jer oni su gadni kad se ohlade u gnjezdu ier kradu temperaturu drugima.
Konačno sam izgleda vratio prehranu malima u normalu jer vidim da prazne hranilice. Dajem im uglavnom pelete tek samo malo ,,posoljene" sa žitaricama.I TO SVE DOBIJU NA KAPALJKU VIŠE PUTA KROZ DAN.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Svim kunićarima, a i ostalim forumasima neka je sretna i uspješna Nova godina!
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Svakako (moram priznati da to u zadnje vrijeme samo skwo radi) odmrzavanjem svakodnevno a za veceru dobiju jabuke da sto manje vode mora ostati u bocama,,,
kad jedu vise voca manje su zedni,,,:eek::
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja imam tri kunica pa moram stalno nositi vodu,kako je tek onima koji ih imaju vise.
Neznam kako se rijesavaju problemi oni sto imaju sistem na napajanje,mislim da im bas sad to nepomaze da je to sve sleđeno.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Od čega kunići imaju dosta mekanu stolicu, jesu kuglice al ne suhe i tvrde nego zelenkaste i mekane. Jedu čakovačku smjesu ,crnu zob, ječam , kukuruz , sijeno i ponekad malo suhog kruha.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ja imam tri kunica pa moram stalno nositi vodu,kako je tek onima koji ih imaju vise.
Neznam kako se rijesavaju problemi oni sto imaju sistem na napajanje,mislim da im bas sad to nepomaze da je to sve sleđeno.

Ja ih u kavezima trenutno imam 60 komada (u 4 kaveza)
prostorija je cca 5x2m i do sada mi nikad nije smrzla voda
s prednje strane je opsiveno najlonom (duplo) tako da ak u ovo zimsko vrijeme izade malo sunca uspije i dobro zagrijati prostor...ali izgleda da i oni uspiju sa svojom tjelesnom temperaturom nesto zagrijati prostor...
a drveni vanjski kavezi dobro se sve smrzne...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Od čega kunići imaju dosta mekanu stolicu, jesu kuglice al ne suhe i tvrde nego zelenkaste i mekane. Jedu čakovačku smjesu ,crnu zob, ječam , kukuruz , sijeno i ponekad malo suhog kruha.

ak to primjetiš ujutro to je normalno...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Temperatura prostorije gdje držim kuniće je sad točno nula stupnjeva. Nočas ću im prvi puta zatvoriti vrata da ju sami zagriju . Imam dvadeset komada.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Od čega kunići imaju dosta mekanu stolicu, jesu kuglice al ne suhe i tvrde nego zelenkaste i mekane. Jedu čakovačku smjesu ,crnu zob, ječam , kukuruz , sijeno i ponekad malo suhog kruha.

Ako je to dopodne/ujutro, to je sasvim normalno, dapače- znak da im probava normalno funkcionira i takav izmet ne odstranjivati jer ga kunići moraju pojesti! Normalno je takav izmet malo dulji i ne baš u obliku kuglice, ali u svakom slučaju je dobar znak...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Moje ženke i mladi su u prostoriji i tek im se neki dan smrzla voda, ali po ovakvoj hladnoći i ne piju puno vode! dobiju uvijek voća (jabuke i kruške) i tri puta dnevno mlaku vodu tako da ni ne budu žedni! Kod zecana mijenjam češće vodu i isto tako dajem im voće i nije neki problem...
Trenutno imam 6 zečica i 2 zecana, a kod 4 zecice i mlade u gnijezdu! Hvala Bogu nema problema. Oni što su bili za klanje su prekjučer poklani/10 komada i svi su bili zdravi i debeli, sa tri mjeseca i 2 dana prosjek 3,4 kg "živi"!, a jedan muški što je bio na prodaju pa nije kupljen točno 4 kg! Zimski kunići su najbolji...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
A jest pravo fino izvadit kunića iz dubokog pa ga lijepo priptemat za ručak u toploj kuhinji i gledat van kako pada snijeg. Najsigurniji uzgoj je onaj u dubokom odnosno u loncu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja danas isto imam kunića za ručak! Mladi pečeni kunić sa domaćim mlincima...
Za pola sata ga više ne će biti!
 

Najnoviji postovi

Na vrh