• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20170602_102803_Burst01.jpg


Kad se svi malo hvale pa mogu i ja
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja se nažalost moram "požaliti"! Moj "Smrdo"-plavo bijeli mužijak, dobio moždani udar ili nešto tomu slično, nešto ga zanosi u stranu! Vesel je, jede, pije i sve, ali kad se hoće malo zatrčati onda ga nešto kao zanese i on se k'o pijan prevrne na stranu i prvo malo zbunjeno gleda, onda se digne, otrese slamu sa sebe i sve normalno! Možda je i epilepsija, pitaj Boga....
Baš mi ga žao, ali morat će na vječna lovišta!
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Malo sam si razmisljao,mozda bolje da nisam he he he.
Dali tko od vas češlja kunice,da im se makne zimska dlaka?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Malo sam si razmisljao,mozda bolje da nisam he he he.
Dali tko od vas češlja kunice,da im se makne zimska dlaka?

Ponekad,da kupci nebi pomislili da je sugav...
Neznaju svi kak izgleda kunic koji se obilno linja
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Malo sam si razmisljao,mozda bolje da nisam he he he.
Dali tko od vas češlja kunice,da im se makne zimska dlaka?

Redovito ih češljam! I režem kandže!, razumije se da to radim samo kod rasplodnih jedinki,a mladi i ne stignu mijenjati dlaku!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,388
I evo jednog danas kojem je bilo zima pase grijo

20170603_190305.jpg
[/url][/IMG]

Zanima me jel sa cime punite kunice ili ih samo takve očišćene stavljate na ražanj? Čuo sam od nekih ljudi da ih valja puniti sa špekom i šunkom..
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja svoje kad stavljam na ražanj umatam sa tankim špekom, punim sa povrćem (luk + sezonsko povrće + češnjak) i pečem uvijek na žaru, nikad na vatri! Sve traje sigurno puno duže, ali je za prste polizati! Radi manjka vremena to i ne radim prečesto (2-3 puta godušnje!)
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Da, ja isto samo na zaru pa i odojak ili janjac, isto se pece samo zarom i to samo pod sunke i plecke, inace samo iz vana zagori, a iznutra je sirov.. Dal si ga cjelo vrijeme drzo na vatri?? Kako je ispao?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,388
Ovako zanima me nakon kolko mjeseci starosti vi odbijate male kuniće od majke? Ljudi su me savjetovali da ih je najbolje odbaciti sa dva mjeseca starosti no mene brine to jer imam osjećaj da mi dosta maltretiraju zečicu pa da se nebi zadesio smrtni slucaj(imao sam vec i takvoga iskustva)..

Kunići su stari oko 45-50 dana i dosta su živahni.

I cime ih je nakon odbića najbolje hraniti ja sam im planirao davati gotovu smjesu za kuniće od TSH Čakovec.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ovako zanima me nakon kolko mjeseci starosti vi odbijate male kuniće od majke? Ljudi su me savjetovali da ih je najbolje odbaciti sa dva mjeseca starosti no mene brine to jer imam osjećaj da mi dosta maltretiraju zečicu pa da se nebi zadesio smrtni slucaj(imao sam vec i takvoga iskustva)..

Kunići su stari oko 45-50 dana i dosta su živahni.

I cime ih je nakon odbića najbolje hraniti ja sam im planirao davati gotovu smjesu za kuniće od TSH Čakovec.

Minimum bi trebao biti 6 tjedana.
dobro su te savjetovali,sto duze ostanu s majkom to bolje,ali i s 50 dana nebi trebalo biti problema.
Smjesa je najbolji izbor hrane...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jučer kod mene preselili zadnji mladi u "duboko", njih 16 komada! Ista hrana i uvjeti držanja kao i kod prethodne ture, samo što su ovi ljetni u prosjeku pola kilograma lakši!
Jednostavno manje jedu preko ljeta.
Imam još 19 mladih starih mjesec dana (od 3 zečice) ali njih ću klati tek u zimu i probati praviti kobasice po receptu kojeg sam pročitao ovdje na forumu. Tad će biti i domaćeg carskog mesa i kvalitetne baranjske paprike...
 

Najnoviji postovi

Na vrh