• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
I kodmene se kavezi popunjavaju.

20170523_200334.jpg
[/url][/IMG]
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Mojih dvije rali lucerne je krenulo, trebat ce puno kunica da to pojede... :))
 

Prilozi

  • IMG_20170522_141528.jpg
    IMG_20170522_141528.jpg
    84.2 KB · Pregleda: 50

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
To je tu negdje!
1 hektar = 2,48 jutara
Lijepa površina! Samo,...jel' nisi malo kasno posijao lucernu za ovu godinu? Imat ćeš maximalno 1 otkos ove godine!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Pa malo kasno je, za ovu godinu mi ni netreba vise od jednog otkosa, zato ce bit iducih 5,6 godina lucerne ko u prici..
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Da takoje 1.73.
Dali to nije malo previse lucerne meni 6 ženki su sa mladima i zecom nisu uspjele jednu i pol rolo balu lucerne a dobivaju koliko god pojedu, dvaput dnevno.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Istina lucerne malo trose, al fala bogu, ima ko ce je rijesit..junci, svinje,pure,guske,race, janjci.....
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kad se vec hvalim aj jos malo :icon_weed:
Jutros jos 3 nova legla 2 hajkoma i 1 nz.crveni
Jos se trebala okotit mlada kalifornija al vidicemo za dan dva.
Za ovaj mjesec je gotovo,i brojka u kavezima je troznamenkasta :cool2:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Jedno pitanje za sve koji pripuštaju ženke preko ljeta:
Da li imate klimatizirane prostore ili bolje rečeno - kako rješavate problem sa ljetnim vrućinama?
Ja nažalost ne mogu,tj.moje ženke ne mogu odgojiti mlade preko ljeta! Dva puta sam pokušavao, ali oba puta mi stradalo više od polovice mladih jer je prevruće i mladi uginu još u gnijezdu!

P.S. jimmy - svaka čast!!
 
Posljednje uređivanje:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Jedno pitanje za sve koji pripuštaju ženke preko ljeta:
Da li imate klimatizirane prostore ili bolje rečeno - kako rješavate problem sa ljetnim vrućinama?
Ja nažalost ne mogu,tj.moje ženke ne mogu odgojiti mlade preko ljeta! Dva puta sam pokušavao, ali oba puta mi stradalo više od polovice mladih jer je prevruće i mladi uginu još u gnijezdu!

P.S. jimmy - svaka čast!!

7 i 8mj.izbjegavam da se zenke kote ali ako se kote najbitniji je tip kaveza, i njegov smjestaj
Imam par kaveza na kojima je pod drvo ali su oni opsiveni mrezom tako da uvijek postoji strujanje zraka a te kaveze stavljam u debelu hladovinu ali bitno je da ima strujanje zraka...
Pojacam hrannu i to ono sto rado jedu briketi, trava i razne poslastice mrkva, jabuka...
Naravno svijeza voda kad god prolazim.
U kotilice minimalno slame a ponekad cak i vadim dosta dlaka ako se pretjerano ocupa.
Ako zenka dovoljno jede i pije mladi ce prezivjeti u suprotnom nece svi..
Svakako bi trbalo izbjegavati kotnju u ljeto ne isplati se, zenke se previse iscrpe...

Ove godine planiram staviti ventilator tako da olaksam najvruce dane kunicima u kavezima
Pokusacu ga nekako namjestit da ne piri po njima direktno nego samo da osijete lagani povjetarac...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja, tj.moj otac svake godine stavi ventilator koji puše u bocu sa zaleđenom vodom tako da je u kunićarniku ugodna temperatura, ali ipak mi svi kunići strašno smršaju pošto jako slabo jedu, sijeno i brikete skoro uopće ne, samo voće, povrće i voda! Isto su mi boxevi obloženi sa žicom, ali ove godine ih neću pripuštati od lipnja do rujna, žao mi da se pate, kako ženke, tako i mladi!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A moje isto muci vrucina..mislim, moji kunici su u prostoriji duzine 16 metara, gdje je cijela jedna strana u prozorima koji su stalno otvoreni, tako da stalno ima friskog zraka, koliko je to moguce kad je vani 35+ ... Na rasplodnim kunicima se primjeti da ih muci vrucina, al na mladima ne toliko, opet jedu i napreduju ko zimi.
 

nani

Član
Tu od
1 Ožu 2015
Poruka
70
Dali netko zna sto moze biti da je u malih kunića stomak napuhan i stoje skoro stalno na jednom mjestu i ne jedu? Do sada su mi dva takva vec uginula iz legla od 14 komada. A ima jos 2 ili 3 da imaju takve simptome. Dali se to moze kako izlijeciti??

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Kokcidioza..tesko da ces izlijeciti onoga kojeg vec zahvati, jer obicno tada vec ne pije vodu i ne jede. Tu ti pomaze jedino preventiva kod mladih kunica sulfa preparatima (sulfadimidin, a daleko najbolji je trisulfon) koji se stavljaju u vodu za pice, ili smjesa koja sadrzi kokcidiostatik (u slucaju da jedu smjesu, nesmijes je mjesat sa zitom, jer opet ne dobe dovoljnu dozu). Odma im stavi duplu dozu trisulfona u vodu 5-7 dana, ako nije sve zahvatilo, ono koji piju i jedu ce se izvuc,a ostali tesko...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Dali netko zna sto moze biti da je u malih kunića stomak napuhan i stoje skoro stalno na jednom mjestu i ne jedu? Do sada su mi dva takva vec uginula iz legla od 14 komada. A ima jos 2 ili 3 da imaju takve simptome. Dali se to moze kako izlijeciti??

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Obavezno odvoji zdrave kunice i daj lijek,jer bi mogao ostati bez svih...
Izbaci zeleno iz prehrane,sijeno i voda s ljekom obavezno...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Dali netko zna sto moze biti da je u malih kunića stomak napuhan i stoje skoro stalno na jednom mjestu i ne jedu? Do sada su mi dva takva vec uginula iz legla od 14 komada. A ima jos 2 ili 3 da imaju takve simptome. Dali se to moze kako izlijeciti??

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk

Što su kolege naveli je jedino rješenje, a glavna i najvažnija preventiva je higijena kunićarnika (pod, hranilice i pojilice). To se mora svakodnevno čistiti (pod ne svaki dan, ali izbaciti izmet obavezno ako nemaš žičani pod!) I nni slučajno ostavljati te mlade (niti one zdrave iz legla) za rasplod pošto su i oni nositelji kokcidia parazita i on se putem mlijeka prenosi na mlade! Dok sisaju ne pokazuju te simptome, ali čim ih odvojiš dolazi do oboljenja i mladi od 6-8 tjedana starosti najčešće ugibaju! Znači oboljele odmah odvojiti, dobro očistiti kunićarnik i "zdravim mladim" preventivno davati trisulfon!!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Prebrodit ces to, mislim da nema kunicara,koji nije nikad imao kokcidiozu kod mladih. Uhvati ritam davanja preventive,bez toga nista i sve ce bit ok.
 

Najnoviji postovi

Na vrh