• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

boscanin

Član
Tu od
21 Sij 2014
Poruka
83
WP_20170519_15_27_54_Pro_LI.jpg

Evo da se i ja javim
Kunici napreduju odlicno
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
A ja sam sa mojima poluzadovoljan. U deset dana ženka dobila 40, a mužjak samo 20 deka. Ženka sa 1,60 na 2,00 . Muški sa 2,40 na 2,60 kg. Hranim ih kao obično , sijeno , ječam , smjesa.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
933
Pa ni neće da ljudi vam na forumu ništ da odgovore svi sakrivaju korisne stvari a samo se vole falit.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
A kaj dečeca zafrkavate. Im znate počem je mesec starosti. Dobil je trideset dana po mesecu.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A ja sam sa mojima poluzadovoljan. U deset dana ženka dobila 40, a mužjak samo 20 deka. Ženka sa 1,60 na 2,00 . Muški sa 2,40 na 2,60 kg. Hranim ih kao obično , sijeno , ječam , smjesa.

Pa naravno, najveci prirast imaju od 1-2, dvije i pol kile tezine. Od dvije do tri kile slabije, a od 3, 3i pol na dalje jos slabiji prirast..
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nedavno sam prodao pet očišćenih za meso , težina skoro dvanaest kila za 550 kuna. Da sam ih išao prodavat žive za rasplod po vašem bi trebao dobit tisuću kuna , a tek po mjesecu starosti 5x11mj pa puta pet banki. Iha.

Robelar tvoje racunice mi je vec puna kapa..namjerio si se na cijene kunic bezveze i nikako ti nista ne pase.. Pricas stalno o nekoj isplativosti, tezini, omjerima kostiju i mesa, debljini kosti i neznam cega.. vazes ih i mjeris grame dnevno i neznam sta sve ne,pljujes po svima i svakome... A s druge strane pises kak si dobro prodo, 5 kunica za 550 kn. Pet kunica,za koje si u drugoj recenici napisao da su bili stari 11 mjeseci, sto ja nebi prodao ni neprijatelju za meso..objasni ti nama onda tu svoju racunicu i isplativost hranjenja kunica do 11 mjeseci starosti,da bi po komadu dobio 110 kn?! I naravno, da, da prodajem kunice stare 11 mjeseci, koji su iskusani u rasplodu, dobio bi i vise od 1000 kn, jer ga kod nene nitko nece "DOBITI" ispod 200- 250 kn. (Da prodajem kunice starije od 6-7 mjeseci, vjeruj mi, dovoljno mi je okrenuti par brojeva telefona i ljudi dolaze po njih bez obzira na cijenu.) Zasto?? Eto zato jer prodajem svoj uzgoj (sto mi se sve vise cini da toga kod tebe nije slucaj, jer me podsjecas na nekog preprodavaca, ili, neznam kak bi to nazvao...), znam kakvi su i od cega su i sta ubuduce jos mozeju dati u rasplodu, a vjeruj mi i 90 % mojih musterija to isto zna i stalno se vraca, sto kod mene doma, sto na placu (60% mojih mladih kunica ode za daljnji rasplod, 30% ih ide za tov, a ostatak,ostataka koljem). Nikad mi nije bio problem postici cijenu koju sam trazio, koja mi omogucava isplativost uzgoja i u krajnjem slucaju pristojnu zaradu. Nikad ih nisam davao ispod svoje cijene,niti mislim, jer ako danas nemogu za kunica dobit koliko trazim, nije mi ga problem doma hraniti i dalje, jer di ima hrane za 150 ili 200 komada, ima i za 155 ili 210. A na kraju odu svi, koliko god da ih imam. I na kraju, kod mene doma stalno dolaze ljudi (citaj kupci), nije mi problem nikoga ugostiti, popricati o kunicima i pokazati svoj uzgoj, maticu, mlade, nemam se cega sramiti, svaki je kod mene dobrodosao, a i pod dojmom otisao ( a puno njih se i dalje vraca), sto mi daje i dodatni poticaj,da i dalje nastavim to sta radim i volim, a uz sve to imam i pristojne zarade. Dali se mogu kod tebe doc pogledat tvoji kunici i tvoj uzgoj? Ispricavam se ostatku naroda na malo poduzem postu. Hvala i do slusanja!!
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Kao prvo uzmi terapiju , a ako ju nemaš otiđi do liječnika da ti da dijagnozu i ljekove. Ti nisi liječnik da drugima utvrđuješ dijagnozu. Kao drugo da te obavijestim da me tvoj nastup ni najmanje ne straši .
A sad o kunićima. Da , ja svoje kuniće i važem i mjerim i vodim evidenciju i dolazim do nekih zaključaka. Za razliku od tebe ne obilazim sajmove sa gajbama i ne oglašavam po njuškalu jer kuniće ne prodajem na taj način. Imam čovjeka kojem prodam meso i to samo ono što mi je višak. Znači čovjek traži što krupnije i zrele kuniće . Također neke sam kuniće razmjenio za hranu , a dosta sam i poklonio . O prodaji ovih pet ženki od jedanaest mjeseci koje spominješ sad ću pred svima reči a nisam ni tebi ni nikome mislio , radi se o ženkama koje nisu ostale skotne sa tvojim mužjakom. Da , to nebi napisao al je istina. Muški , kog sam usput rečeno platio tebi 200 kn i za kog si rekao da može parit, nije oplodio ni jednu ženku iako je obavio posao. Šta bi trebo , imat ga za uspomenu na pet neoplođenih ženki koje sam bez veze hranio mjesec dana pa sam ih onda prodao svojoj stalnoj mušteriji koja je usput i bolesna da ga zajebem jer mi je najveći neprijatelj. Znam da se to može desiti i zato se puno ne uzbuđujem AKO JE MUŽJAK NEPLODAN. Nemoj opet ovo svrstati u nekekav napad na tebe jer da sam to htio vratio bi ti kunića odmah , tj. prije par mjeseci. Opčenito ti sam praviš svojim kunićima reklamu jer ih prodaješ , dočim ja za tim nemam potrebu. Ja sam za svoje kuniće napisao kakvi su i dobru i lošu stranu. Samo si u dva dana napao troje ljudi i to zbog cijene sijena koja je i ovdje 15kn. po bali , ovog si izvrijeđo zbog tog jer te pitao pošto prodaješ po sajmu kuniće. Što se tiće posjeta nekome , tu si u pravu. Da bi nekog posjetio prvo moraš biti pozvan. A kog ću pozvati neću pitati tebe.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ispada da sam ja prvi poceo, a procitaj par postova unazad svoje komentare na moj racun..no, bez obzira..kad si napisao da si pripustio zecice pod mog muzjaka, sjeti se, tj., mozes si i tu procitati, da sam ti odma u startu napisao da ti nece ostat bredje i da pitanje jel bude sta od toga, da nisi trebao napraviti to sta si napravio. Trebao si i ti znati ko vrsni uzgajivac da to tako neide. ( ja znam u cemu je stvar i zasto je tak ispalo i znao sam odma sta ce se desit). Uostalom,cemu klat zenke,ako je problem bio u muzjaku. Opet, nebitno... Ne zelim vise ulazit u bilo kakve rasprave, to mi uopce nije potrebno.bok...
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
No krasno, ajde se sad svi međusobno posvadite i izvrijeđajte pa da vidimo tko ima veci (jezik naravno) i ciji je tata jaci,,,:icon_confused:

Iako vec dosta dugo nisam ovdje ostavio niti jedan post ali redovito pratim svaki upis na ovoj temi,,,
Nije da ne zelim sudjelovati u raspravi nego ja vise gotovo da i ne sudjelujem u hranjenju svojih kunica jer raspored poslova je odlucio da se skwo njima pozabavi,,,
Radi toga vise i ne pisem jer jednostavno vise nisam u toku, moje je samo da im poslozim kotilicu i na kraju da ih rijesim, jel,,,

No iako je ovo moje nebitno za ovu raspravu zelim samo reci da mi Vas je bilo drago citati nastavite tako i dalje bez dramatiziranja jer svatko od nas je razlicit i ima neka svoje poglede na svijet i nije nuzno da se oni moraju poklapati sa necijim tuđima,,,

Iskreno nekad cak znam i namjerno iznositi krivo misljenje s ciljem da se potakne argumentirana rasprava,,,
Naravno ne na ovoj temi,,,

Zato gospodo uzgajivaci i ljubitelji tih plemenitih zivotinja malo smirite strasti i nastavite dalje u revijalnom tonu,,,

Srdacno vas pozdravljam,,,:icon_weed:
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Ma sve pet, sta je bilo,bilo je..ajmo malo o kunicima. Robelar, ovi novi madjari ne izgledaju lose, dapace, lijepi dugi su. E sad, ako su vozeni iz madjarske, imaj na umu da je to 300,400 ili i vise kilometara..kunic gubi na 100 km puta i 10 do 15 a i vise % tezine, sto je kod kunica teskog 3-4 kile, i pola kile. A da ne spominjemo stres, na promjenu okoline, kaveza, hrane, sto znamo da su na to iznimno osjetljivi, pa ja kad svoje premjestim samo iz kaveza u drugi kavez, nije to vise taj prirast iducih par dana, koda stanu..Tak da to sta ti sad vazes i racunas, to nije prirast, nego nadoknada izgubljene tezine. Njima ce trebat dva- tri tjedna da dodju k sebi i ponovno krenu. Nista lose ne radis, ali da bi vidio rezultate, treba jedino strpljenja,a krajnji rezultat ces vidjeti tek na njihovim mladima. Pozdrav i nemoj kaj zamjerit
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Dok se vi tu prepucavate,ja sam danas prvi put radio kunica za sebe. I mogu reci da sam ugodno iznenaden. Uvijek sam mislio da u njemu nema bas toliko mesa ali ima ga dosta. E sad koju sam ja glupost napravi to da sam isao raditi dva zeca od 2 kg za nas cetvero i malo dijete. Onda sam skuzio da je to malo previse mesa. Bio je jako fin,radio sam ga u bijelom vinu i mazuranu.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
:cool2:polako ali sigurno povečava se broj kuniča kod mene





















(Powered by frubar.net)

za koji dan još 4 se trebaju kotiti,neki se moraju odvajati od majke tako da če se kapaciteti popuniti


ps.sory na lošim slikama (tek kad sam ih postavio vidim da su mutne)
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh