• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Daj im badema i pistacija za jest da im malo digneš... ego hahahahahhahaah
 
L

lupo

Guest
Daj im badema i pistacija za jest da im malo digneš... ego hahahahahhahaah

vidim ja uvatija si ti puno trikova a šta je je i ljubi su beštije ...ako paše nama zašto ne bi njima
 
H

Hrvach

Guest
Ako ti to ne pomogne uzet ću ja od dede jednu plavu tableticu pa to daj muškome u hranu. Ima da okine ženke, kokoši,pure, a i ti se pazi da ne najebeš hahahaha
 
L

lupo

Guest
Ako ti to ne pomogne uzet ću ja od dede jednu plavu tableticu pa to daj muškome u hranu. Ima da okine ženke, kokoši,pure, a i ti se pazi da ne najebeš hahahaha
lako za kunice,kokoši i pure.... šta bi susida bila sritna da navrati do nje:supz:
 
H

Hrvach

Guest
Ak je neka mlađa do 70 godina mogu i ja navratit do susjede:mrgreen::rolfer:

Samo nek je sretno s uzgojem:supz:
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
kupija sam 2 ženke i jednog mužijaka (kalifornijski) sad su stari nekih 4 - 4,5 mj. jel mogu mužijaka puštat lagano kod njih - to bi bilo prvo pitanje.
e sad koliko vremena da ga ostavljam kod njih i koliki je vremenski period od parenja do okota.
i zadnje pitanje - one su u istom kavezu i sad radim nova 2 kaveza da mogu imat veći prostor - koliki prostor je potreban za kotilicu

Mužjaka nemoj puštati kod njih već njih kod njega!
Jednu po jednu :)!Naprimjer,večeras pustiš jednu i ponoviš drugi dan rano ujutro
a drugu pripustiš treći dan navečer i opet ponoviš sutradan ujutro (kao i prvu)
Ubaciš ju i gledaš,dva put kad se izvrne, pustiš još koji minut i vadiš ju van,papir i olovku i upišeš datum .
Ako ženka ima tri kile slobodno bez razmišljanja pripuštaš a za mužjaka bi bilo bolje da ima bar 5 mj.
Kod mene se kalifornijke kote nakon punih 30 dana, tj trideset i prvi dan
Kad ih upariš stavi svaku u svoj zasebni kavez.Kotilica cca 45x30,otvor fi 18 cca. :mrgreen: kotilicu spustiš 5 do 10 cm i odnosu na pod kaveza.(ja sam pravio u istoj ravnini-previdio sam debljinu stelje u kotilici pa mali ako izađu van nemogu se vratiti nazad zbog povišenja pa mi se tako jučer jedan smrznuo.)
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
kupija sam 2 ženke i jednog mužijaka (kalifornijski) sad su stari nekih 4 - 4,5 mj. jel mogu mužijaka puštat lagano kod njih - to bi bilo prvo pitanje.
e sad koliko vremena da ga ostavljam kod njih i koliki je vremenski period od parenja do okota.
i zadnje pitanje - one su u istom kavezu i sad radim nova 2 kaveza da mogu imat veći prostor - koliki prostor je potreban za kotilicu

Ja ih parim sa pet mjeseci starosti, al može se parit sa 4,5mj, samo je bitno da se fizički razvila da ima oko 3,5kg, što ovisi o uvjetima u kojim je držana i naravno hrana(bogata proteinima).Ako se ženka nije razvila a ti ju pripustiš, postoji šansa da se ni ne razvije najbolje. Ženku prinesi mužjaku, nikako obratno. Ako je ženka u estrusu, nema potrebe da bude duže od deset min u kavezu kod mužjaka. Najsigurnije ti je pogledat vulvu i ako je nabreknuta,crvena, dat če sigurno. Dimenzije kotilice 40*30*30 su sasvim dovoljne.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Kotilica mora biti toliko velika da kunica u jednom dijelu napravi gnijezdo, a drugi dio da joj je slobodan da može ući u kotilicu i okrenuti se, a da ne zagazi u gnijezdo.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
pomoć

evo opet mene sa jednim problemom. tj nije problem ako mi možete odgovoriti na ovo pitanje:
kako se može po ponašanju (ne po provjeri spola) ustanoviti da li je kunić mužjak ili ženka?
situacija je ovakva: danas sam napokon osposobila onu jednu gajbu (drvenu) koju mi je prije 3 tjedna dao onaj susjed. kako mi je prije dva tjedna jedan opet slomio nogu(kuk) i ostala mi je prazna gajbica jednog od onih 5 što su u jednoj velikoj gajbi sam odvojila. ostala su 4 dva (pretpostavljam po ponašanju) su ženke a drugo dvoje mužjaci. e sad kako mi nije uspjelo po spolu vdijelti ja sam ta dva mužjaka (pretpostavka po ponašanju) stavila u tu gajbu da vidim da li će se ganjati. i jedan leži a drugi skače po njemu. potom sam jednog drugog zamijenila sa gajbom i taj drugi je po ponašanju bila ženka jer je lupala po podu i taj mužjak je drugačije skakao po njoj nego po tom kuniću. šteta da ih nisam slikala. da li se može pretpostaviti da su ta dva kunića iz početkog uvoda muški??
(stari su 7 mjeseci)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Teško češ po ponašanju utvrditi dali je muško ili žensko. I muški lupaju nogama pod. Mužjaci imaju nešto širije zadnje šape i veću glavu no ne mora značit.
 
H

Hrvach

Guest
Kastav.kunić daj mi objasni zbog čega ih nećeš pregledati po obilježjima, pa nije te valjda sram. Znaš kaj ima muško,a kaj ima ženka, pogledaš i sigurna si valjda znaš kak kaj izgleda. Po ponašanju se ne može NIŠTA sa sigurnosti potvrditi. Imaš agresivnih mužjaka i ženki, svi kunići lupaju nogama kad su uzbuđeni ili u opasnosti, to im je obrambeni mehanizam. Ima ženki s širim šapama i glavama. Pa daj pogledaj i vidi kaj ima među nogama. Jbt pa to je ko da dođeš kod doktora jer te boli noga,a doktor ti pregledava ruku jer ga je sram. Ako za nekog predpostavljaš da je muško-skineš ga i pogleda, ak neko nosi haljinu predpostavljaš da je žensko- digneš minicu i pogledaš. Nema srama, sve je to prirodno, neće te kunić tužit za seksualno uznemiravanje jer si gledala jel muško ili žensko.
Jel im daješ kostovit u hranu, kak to da ti tak često imaju potrgane noge?
 
H

Hrvach

Guest
Iskustvo radi čuda kolega:rolfer:... Ko ne proba ne može niti znati,a za sve postoji prvi put. Nema srama, sve je to za ljude,a mi pošteni kolege forumaši smo tu da pomognemo i pokažemo.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
kastav stvarno moram priznat da ne kuzim puno tvojih pitanja... eto ja sam u rijeci pa ako ti treba pomoc rado cu ti pomoc jer ne kuzim od kud svi ti tvoji problemi! Ja se drzim toga da ako ne mozes zivotinji pruzit zadovoljavajuce uvijete zivota nemoj je onda ni imat...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kastav stvarno moram priznat da ne kuzim puno tvojih pitanja... eto ja sam u rijeci pa ako ti treba pomoc rado cu ti pomoc jer ne kuzim od kud svi ti tvoji problemi! Ja se drzim toga da ako ne mozes zivotinji pruzit zadovoljavajuce uvijete zivota nemoj je onda ni imat...

nije u tome problem. ja sam danas probala jednom vidjeti ali me ogrebao i nemam još iskustva sa držanjem kunića kad se provjerava spol. znam kako se provjerava spol ali jednostavno mi treba netko za pomoć. (da ga drži). uz to moja mama se boji kunića držati a tatu ionako bez obzira na to da ga po mjesec dana nema nije briga. a sutra ću nazvati onog susjeda da mi pomogne malo vidijeti. kad mi zapne njega zovem i on mi usput pomogne vdijeti spol kunića.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Kastav.kunić daj mi objasni zbog čega ih nećeš pregledati po obilježjima, pa nije te valjda sram. Znaš kaj ima muško,a kaj ima ženka, pogledaš i sigurna si valjda znaš kak kaj izgleda. Po ponašanju se ne može NIŠTA sa sigurnosti potvrditi. Imaš agresivnih mužjaka i ženki, svi kunići lupaju nogama kad su uzbuđeni ili u opasnosti, to im je obrambeni mehanizam. Ima ženki s širim šapama i glavama. Pa daj pogledaj i vidi kaj ima među nogama. Jbt pa to je ko da dođeš kod doktora jer te boli noga,a doktor ti pregledava ruku jer ga je sram. Ako za nekog predpostavljaš da je muško-skineš ga i pogleda, ak neko nosi haljinu predpostavljaš da je žensko- digneš minicu i pogledaš. Nema srama, sve je to prirodno, neće te kunić tužit za seksualno uznemiravanje jer si gledala jel muško ili žensko.
Jel im daješ kostovit u hranu, kak to da ti tak često imaju potrgane noge?

ne dajem im kostovit. možda je u toj ženki problem. jedan je slomio nogu(razlog-bilo ih je previše u jednoj gajbi), razmjestila sam ih. onda je ovom u kuku preskočilo (ništa mu nije bilo). treći je (valjda srce) uginuo.
 
H

Hrvach

Guest
Nadam se da je dobar susjed kad ti pomaže :D Napisao sam prije, crna krpa ili nekaj tamno baci kuniću na oči da se smiri i onda možeš radit. Pa jbt kaj vas je sve tako strah primat kuniće, kod mene klinci od 6-7 godina primaju odrasle,ogrebe ga i ništa, ljudi nemojte bit pekmezasti, neće vam odsjeći ruku s noktima. Mene svaki tjedan ogrebu pa se ne žalim. Ako je to takav problem onda se trebaju obući kožne radne rukavice.
Nemoj krivo shvatiti,ali meni i mojima od kad znam za sebe se je jednom dogodilo da si je kunić strgao nogu i to onda kad je mladi od 3 tjedna pao iz gajbe dok smo čistili. Nikad prije niti poslije nije bilo ništa. Kod tebe ili nešto ne štima s uvjetima držanja ili imaš fakat jebeni peh. Slabe kosti nemaju veze sa ženkom, po tome bi svi njezini mladi trebali imati potrgane noge. Kolko kod tebe pucaju noge trebala bi zaposliti jednog kirurga da ti stalno dežura kod gajbi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,750
Nadam se da je dobar susjed kad ti pomaže :D Napisao sam prije, crna krpa ili nekaj tamno baci kuniću na oči da se smiri i onda možeš radit. Pa jbt kaj vas je sve tako strah primat kuniće, kod mene klinci od 6-7 godina primaju odrasle,ogrebe ga i ništa, ljudi nemojte bit pekmezasti, neće vam odsjeći ruku s noktima. Mene svaki tjedan ogrebu pa se ne žalim. Ako je to takav problem onda se trebaju obući kožne radne rukavice.
Nemoj krivo shvatiti,ali meni i mojima od kad znam za sebe se je jednom dogodilo da si je kunić strgao nogu i to onda kad je mladi od 3 tjedna pao iz gajbe dok smo čistili. Nikad prije niti poslije nije bilo ništa. Kod tebe ili nešto ne štima s uvjetima držanja ili imaš fakat jebeni peh. Slabe kosti nemaju veze sa ženkom, po tome bi svi njezini mladi trebali imati potrgane noge. Kolko kod tebe pucaju noge trebala bi zaposliti jednog kirurga da ti stalno dežura kod gajbi.

baš tako, stavi si kožne rukavice i neće te ogrebat
 
H

Hrvach

Guest
Ili im potrgat još ovo malo nogu kaj su ostale cijele tak da nemaju s čim grebsti,a i bolje bi se tovili kad se ne bi kretali :D ;)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
jedan je slomio nogu(razlog-bilo ih je previše u jednoj gajbi), razmjestila sam ih. onda je ovom u kuku preskočilo (ništa mu nije bilo). treći je (valjda srce) uginuo.
Svaki onda u jednu gajbu. Drži jednog mužjaka, dvije ženke a sve ostalo u zamrzivač. Ja trenutno ih imam oko 15 i troše sijeno kao jedna krava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh