• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Na podu stale je postavljen misomor, ali da ga je jeo...vec bi uginuo..kaj ne???

Moguče je da je jeo mišomor, ako je "snužden". Ako ga je jeo, može imati krvavu stolicu ili krvariti iz nosa ili usta. Kad se to primijeti, već je kasno. A možda i nije... tko zna, vidjet ćeš.

kastav.kunić

Ako trebaš hranilicu za sijeno, izmjeri mrežu na prednjoj strani gajbe, ja ću ti napraviti jasle za sijeno i poslati ti poštom. Plaćaš samo poštarinu.

a u tome jest stvar. na tom dijelu su vrata kao i na drugom dijelu(gdje je za sijeno). sa mrežom. znači ako bi ja to pregradila da mi budu dva boxa prvo moram napraviti pregradu, skinuti mrežu i postaviti to za sijeno. te još jendu pojilicu staviti. a tko će mi to namjestiti? opet moram nekog susjeda pitati da mi pomogne to napraviti. zato ću pričekati i neću još to raditi.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
a sr***** onda ima smisla. ako je jeo..onda bi moglo biti da djeluje misomor....:mad::mad:

A jbg sad, mišomor je morao biti pokriven da samo štakori i miševi mogu do njih. Piše tako i u upustvu....Ne baca se to samo na pod.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
kastav.kunić
Te jasle montiraš na vrata, vidim na slici da je cijela gajba od rijetke mreže. Za montažu trebaš samo neka manja kliješta i komad tanje žice.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
otvorila gajbu, stavila neke gumene rukavice i probala uzeti kunića. ali rukavice su mi bježale.zaključak nisam se dovoljno pripremila za taj posao

Svako radi na svoj način, meni pomaže stari i obavimo u čas, moj prijatelj obavi tako dok je mali ga stavi ispod pazduha prednji dio i gleda, ako je veliki između noge prednji dio i gleda. Poželjno je iskustvo.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ja ga lijevom rukom uhvatim za uši i kožu na vratu, posjednem ga na gajbu,povučem ga natrag kao da sjedi u fotelji i desnom rukom ga pregledam. Isto tako i za pračenje gonjenja kod ženki.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma čapiš kunica sjednes i njega medu noge i on ljepo lezi i ti pregledas.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
misomor je stavljen u posudice ispod jasli, nitko ne moze do njega osim glodavaca..
Nismo racunali da ce mali zekonja past iz gajbe van...
Nasa greska...koju ce, na zalost, platiti zekonja...

Ali ok, vidjeti cemo..mozda se malac izvuce!!
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Sjecam se jedan put su moje macke kod nekog to gov*o pojele.
Dvije sam ima tada.
Jedna je odapela odmah,a ovu drugu sam ljecio svim i svacim par dana.
Bila je drogirana od svih tih kemikalija u sebi ali je prezivila.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Svako radi na svoj način, meni pomaže stari i obavimo u čas, moj prijatelj obavi tako dok je mali ga stavi ispod pazduha prednji dio i gleda, ako je veliki između noge prednji dio i gleda. Poželjno je iskustvo.

pa naravno da treba iskustvo. kad mi dođe taj susjed onda ga on uzme i drži ga a ja mu pogledam. nikada ja nisam sama to probala. tako da ću vjerojatno u srijedu ga nazvat jer on radi do 4 a ja sutra popodne tj.navečer neću biti doma.
 
H

Hrvach

Guest
pa naravno da treba iskustvo. kad mi dođe taj susjed onda ga on uzme i drži ga a ja mu pogledam.

Na kaj se točno odnosi ovaj dio, nisam skužio jel to ima veze s kunićima ili dobrosusjedskim odnosima :madmana::mrgreen::lol::rolfer:
 
H

Hrvach

Guest
A kaj znaš kaj se meni mota po glavi. Dok nije niš konkretno napisano ja mogu zaključiti kaj hoću. Da je bar meni neka mlađa suseda da pregledamo kuniće skupa. Imam jednu jedinu susedu i ta je već s jednom i pol nogom u grobu.. :rolfer::
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Na kaj se točno odnosi ovaj dio, nisam skužio jel to ima veze s kunićima ili dobrosusjedskim odnosima :madmana::mrgreen::lol::rolfer:

sa kunićima.
No poludjet ću sa njima. Bilo jee sve ok do prije mjesec ipol. Svi su lijepo ujutro jeli kruh sušeni pomijesan sa posijem ili nekim zitaricama. Sada ih jede moza 4 ili 5 kunica a ostali malo pojedu a vise pobacaju po gajbi. To se posebno odnosi na onu drugu ženku(od koje su samo 3 mlada ostala) i 1 od te ženke. On bi htio samo zeleno jesti. Kruh uopće neće kao ni ona. Što da im dam? Pelete dva puta na dan i siijeno?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
sa kunićima.
No poludjet ću sa njima. Bilo jee sve ok do prije mjesec ipol. Svi su lijepo ujutro jeli kruh sušeni pomijesan sa posijem ili nekim zitaricama. Sada ih jede moza 4 ili 5 kunica a ostali malo pojedu a vise pobacaju po gajbi. To se posebno odnosi na onu drugu ženku(od koje su samo 3 mlada ostala) i 1 od te ženke. On bi htio samo zeleno jesti. Kruh uopće neće kao ni ona. Što da im dam? Pelete dva puta na dan i siijeno?

Onima koji su izbirljivi isprazni hranilice i nedaj im ništa da jedu,tj nek preskoče jednu večeru, Samo malo sijena im daj.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Neznam kako to,ali cini da Vas dosta ne daje sijeno tokom cijele godine.
Moji su non stop imali kvalitetno sijeno za jesti (koseno prije pupova).

Sijeno je njima najvaznija,a onda im mozete dodati i malo trave.
I zrnovlja i nekih poslastica, To ja zovem ono iz trgovine fino a skupo.:p

Neki su mi govorili kao,pa nece ti oni vise jest sijeno ako im sad das travu od 4-10og mjeseca. Al su se zajebali. Da vidite kako su mazali i travu i sijeno.
A oni za tov su dobivali kuruz ali u klipu radi zabave.

Dobro ti je žečo napisao,samo sijena dati.
Ako imas od ljulja ili lucerne jos bolje.
 
R

ratar54

Guest
pozdrav,evo mene opet.Oni malci sto su mi se okotili lijepo napreduju,poprimili su i boju jedan je bjelo-crn,drugi bjelo smeđ,treći crn a četvrti ima boju onako ko divlji zec sivosmeđa...nije bilo problema sa pregledavanjem mladih natrljo sam ruke sa dlakama i sve je u redu :DD staviti cu slike kad stignem
 

Najnoviji postovi

Na vrh