• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Jbt za te pare bi trebao bit vidovit imat krila i nest zlatna jaja..:axe:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Eto ja upravo dosao od uzgajivaca mini kunica, on ima te kunice, al slabo je osvjetljenje tako da nisam obracao pozornost na oci... mislim da je cijena paprena, postoje organizirana putovanja na sajam zivotinja u Njemacku npr, a mi smo jedno 100 god iza njih pa me ne bi cudilo da su tamo uobicajni vec i da se nabave za jeftine pare.
U oglasu pise mini patuljasti, a izmedu tog dvoje je razlika ko izmedu orijasa i kalifornijskih...

Eto da se pohvalim, naravno da nisam dosao praznih ruku doma, uzeo sam patuljastog ovnolikog, pa ga vjerovatno furam sa sobom na fax u rijeku :)

Sve me strah koliko ce novih stanovnika bit kod mene kad se vratim u nedelju s drzavne izlozbe :D
 
H

Hrvach

Guest
Marine kud ideš na izložbu, u Gudovac?

Ovi kunići su nekaj novo, za cijenu se slažem kaj ste svi napisali, ima da mi zlatne kuglice sere za te novce.. Sve ima svoju cijenu,ali kaj je previše-previše je...
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Imam jednu ženku sa malcima od deset dana. Uz ostalu hranu, dobiva i 50g paletirane hrane tsh. Pošto će malci uskoro van iz kotilice i počet jest sa mamom, zanima me dal bi trebao izbacit palete da ih oni ne jedu. Prije nisam nikad hranio paletima, pa neznam s kolko smiju jest palete.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Imam jednu ženku sa malcima od deset dana. Uz ostalu hranu, dobiva i 50g paletirane hrane tsh. Pošto će malci uskoro van iz kotilice i počet jest sa mamom, zanima me dal bi trebao izbacit palete da ih oni ne jedu. Prije nisam nikad hranio paletima, pa neznam s kolko smiju jest palete.

Ako jedu palete:oops: , neće napredovati, ali ako jedu pelete:supz: , pogotovo ako su od Pehre, rast će ko kvas.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Ako jedu palete:oops: , neće napredovati, ali ako jedu pelete:supz: , pogotovo ako su od Pehre, rast će ko kvas.

I palete su im u prehrani, pošto je dio gajbi napravljen od njih i uredno ih jedu svaki dan bez obzira što im dajem grančice.
 
M

marin

Guest
Ako jedu palete:oops: , neće napredovati, ali ako jedu pelete:supz: , pogotovo ako su od Pehre, rast će ko kvas.

Bok, daj molim te napiši koja je cijena peleta od Pehre, znam da ima više vrsta, one koju ti uzimaš i gdje ju uzimaš i kolika su pakiranja
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ja kupujem u poljoapoteci Plod u Krapini ili Pregradi, to ti je smjesa KUN-1 (sadrži kokcidiostatik iako to na ambalaži nigdje ne piše) cijena je oko 45 kn/10 kg. Po narudžbi mogu nabaviti i veće pakiranje, ali po kili nije ništa jeftinija. Ja tu smjesu još miješam sa žitom pola-pola i nikad nemam problema sa kokcidiozom, a prije sam stalno imao. S tim ih hranim do 1,5 - 2 mjeseca starosti i onda prelazim na KUN 2 ali od drugog proizvođača i dosta jeftiniju. Nju stavljam u žito 30%.
 
B

bepo

Guest
imam pitanje. jel križao itko od vas (predpostavljam da je al svejedno moram pitati) velike pasmine sa nekom srednjom. npr. šarac,orijaš ili ovnoliki sa kalifornijskim, novozelandskim, hyla itd. bilo da je ženka bila velika, ili mužjak veliki a ženka manja. pa ako ima neko takvog iskustva, molio bih da otipka post. koliko je bilo malaca, kako su napredovali, kakvog su zdravlja itd itd. unaprijed zahvaljujem.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
jooj, maleni je uginuo.
Jos je jedan s istim simptomima u leglu.
Drzim da su nekaj pokupili. Molim pomoc!!!

Kao sto sam napisala ranije, malci i njihova mama su hranjeni travom, sijenom, kuruzom, jecmom, repom...sve je bilo ok. mama nema proljev.

Sad idem kod njih, sveki veli da nemaju proljev..

Dajte mi neki savijet.

Za preventivu zecici koja se okotila u 06/12 danas cu kupiti Pehru KUN3 special ( za malene bebe)

Kavezi si cisti, ( zica je na podu). Stvarno ne znam kaj im je.... :scratch:scratch
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
savjeti

danas sam zamalo prodala jednog mužjaka ali nisam. razlog slijedi u nastavku:
trebam savjet od onih koji osim srednjih pasmina(hyla, novozelandski itd) imaju i velike kuniće znači orijaše ili ovnolike. dakle kad idete nabavljat mužjak ili ženke da li gledate na to kolike su im uši velike, kakve im je dužine rep, koje boje su itd.
taj čovjek nije znao da ja imam mješance(križance) orijaše i ovnolike a on nije pitaoda li je to čistokrvni mužjak. i kada je došao rekao je da taj orijaš (mužjak tri na slici-stavila sam slike u onu temu prodaja stoke) ima male uši, rep je malo kratak i da je za svoju dob mali. i nažalost ništa od toga. kako ja nisam znala da neki ljudi i na to gledaju a htjela sam ga prodati po prejeftinoj cijeni znači oko 100 kn. da li je to možda malo prejeftina cijena s obzirom na ono gore navedeno.?
i da li je bolje da ja svih se riješim(bez obzira na te mužjake) ili imam šanse ih prodati? evo stavit ću slike od njih pa mi procijenite jer ja idemn danas kod susjeda da vidim za koljbu kunića.
i još nešto: da li se ta hrana (ti peleti) mogu i drugdje nabavit?


Uploaded with ImageShack.ustaj kunić kojeg sam mislila prodati
a ostala dva su:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Jel netko ima iskustva sa dimljenjem i sušenjem kunića? Zanima me kolko bi ga dugo trebalo sušiti?:finga:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Zecic nema proljev. Dlaka oko guze je cista, miran je. Nije aktivan. Kaj da radim?
Možeš čekati što će biti, a možeš i zvati veterinara. A možeš ga i probati sama liječiti npr Sulfadimidinom.

danas sam zamalo prodala jednog mužjaka ali nisam. razlog slijedi u nastavku:
trebam savjet od onih koji osim srednjih pasmina(hyla, novozelandski itd) imaju i velike kuniće znači orijaše ili ovnolike. dakle kad idete nabavljat mužjak ili ženke da li gledate na to kolike su im uši velike, kakve im je dužine rep, koje boje su itd.
Tip jednostavno nije bio kupac. 100 kn ti je sasvim solidna cijena za kunića.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Možeš čekati što će biti, a možeš i zvati veterinara. A možeš ga i probati sama liječiti npr Sulfadimidinom.


Tip jednostavno nije bio kupac. 100 kn ti je sasvim solidna cijena za kunića.

ok. on je tražio čistokrvnog orijaša. pa to i ja znam da je 100-150 kn solidna cijena za rasplodnog kunića.
ali mene zanima da li bi ja uspjela te kuniće prodati za rasplod? ili da probam sa mijenjanjem za drugog? što vi mislite što je isplativije? da li biste vi da vam netko ponudi križanca velike pasmine(orijaša ili šarca) pristali za mijenjanje za rasplod?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
kastav.kunic@
Svaka roba ima svoga kupca ,ali ako nije 1000% čistokrvni to moraš navesti u oglasu da ljudi ne zovu bez veze.Svaka rasa ima specifična obilježja i tu nema ili ili...Za rasplod se kod velikih rasa naročito pazi na svaki detalj dok kod farmskih kunića poput kalifornijskih za rasplod nekad mogu biti i svi iz legla.
Na prvoj slici onaj pod od žice ti je katastrofa(otud ona isčašenja!!??)ubaci neku šperploču preko žice.
 

Najnoviji postovi

Na vrh