• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Svaki onda u jednu gajbu. Drži jednog mužjaka, dvije ženke a sve ostalo u zamrzivač. Ja trenutno ih imam oko 15 i troše sijeno kao jedna krava.

a ja ih imam 13 (3 ženke i ostalo mladi). i tri mužjaka stara 7 mj., koje bi htjela ili prodati ili mijenjati (dva su od jedne ženke a jedan od druge ženke).
nisam zvala tog susjeda jer su se ova dva smirila. a ionako ću za dvaili tri tjedna dva ili tri kunića ubiti pa ću onda imati mjesta za ostale.
nešto me zanima: kad se mužjaci mijenjaju da li je bitna dob(starost ) kunića kojeg se želi zamijeniti?
a drugo pitanje je vezano za mužjaka za parenje: da li je isto presudna dob(starost) kunića? znam da mužjak mora biti rasplodan ali da li je svejedno staviti ženku od godine i pol k mužjaku od 9 mjeseci?
 
S

slavkoš

Guest
slike

dsc00116zvw.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pozdrav evo i mene malo
ova se cura okotila prije 3 dana to joj je prvi okot


Uploaded with ImageShack.us
a ovako ih je umotala
 
S

slavkoš

Guest
sad sam vježbo stavljati slike uskoro če biti više


Uploaded with ImageShack.us
a ovo je otac ruki,tako se odmara ako se bolje zagleda vidi se šta je muško:rolleyess:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Evo i moje gajbe, napravljena je prije 5 godina, bila je još u fazi izrade. Imam i još jednu, dvokatnicu.

wwwwxxh.jpg
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Bolje da mužjak bude čim stariji, to iskusniji.

aha. ok.
a da li starost mužjaka za mijenjanje igra neku bitnu stvar(recimo ja uspijem mijenjati mužjaka starog 7 mj.za mužjaka starog godinu dana)??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Mijenjaj. Ako možeš birati, uzmi onog najmanjeg. Negdje sam pročitao da je poželjno da mužjak bude manji od ženke....lakše rodi.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Mijenjaj. Ako možeš birati, uzmi onog najmanjeg. Negdje sam pročitao da je poželjno da mužjak bude manji od ženke....lakše rodi.

Poželjno je da bude veči.Krivo si proćitao.
 
S

slavkoš

Guest
Pjero gajba je odlična jedino mi izgledaju boksevi malo visoki zbog iskorištenja prostora.
stavi onaj na dva kata
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Poželjno je da bude veči.Krivo si proćitao.

mislite stariji od ženke ili veliki (po pasmini) od ženke? ja imam sve orijaše. (tj. 1 ženka je njemački šarac a jedan od ta tri mužjaka je njezin-mješanac)
ja još uvijek tražim mužjaka za mijenjanje. tako da sam još u potrazi.ali do sada nitko me nije zvao za to
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ali žive kao u raju....Nisam slikao onaj drugi box. Onaj ga držim samo za mlade..
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Hitno pomoc... u srijedu mi je iz gajbe pao zajcek mjesec dana star. cijelu noc je proveo vani na podu stale. U cetvrtak je vracen u gajbu mami.
U petak je imao proljev, od tada ima ok stolicu ali je sav snuzden. Jucer je bio ok.. jeo je s drugim malisanima normalno..danas svekrva veli da je samo u cosku i ne reagira...

Na podu stale je postavljen misomor, ali da ga je jeo...vec bi uginuo..kaj ne???

Kaj da radimo????
Se prehladio ...ili??
 
H

Hrvach

Guest
Možda je malo ošamučen od šoka,a možda se je i natuko. Pričekaj i vidjet ćeš kaj će bit dalje. Nadaj se samo da nije pojel mišomor jer on ne mora počet djelovat odmah ako ga je premalo pojeo,ali može napravit velike probleme i u najmanjim količinama. Sretno sa zekom!
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Kako je moga ispasti iz gajbe? Bila je orvorana vrata? Mišomori ne reagiraju odmah.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo opet ja sa ponašanjem kunića. no prije togs bi samo rekla da je i jednoj kunićki isto ispao mladi (ali taj je već u nečijem frižideru) priej 6 mj. bila je na gajbi sa strane mala rupa i pao je. mislila sam da neće preživjerti ali je. preživio je i kad sam prvu turu ubijala sam i njega se rješila.

ovako: probala sam im provjeriti spol i sa rukavicama ali mi nije uspjelo. sad su ona dva malo se smirila ali su se aktivirala ona dva kunića koja su ostala u toj velikoj gajbi. jedan leži(po ponašanju bi rekla da je ženka) a drugi kruži oko njega(ili nje) i pokušava "napasti" i pritom ispušta neke zvukove (meni je to slično glasanju medvjeda). da li bi po tome moglo zaključiti da je to mužjak a ono ženka?'
treće: vezano za onu novu gajbu. ona se može pregraditi da budu dva boxa ali daske su debljine 2 cm i jedva sam nekao stavila pojilicu (sa unutarnje strane mi je susjed morao malo izdubiti rupu da bi mogla pojilica doći. a uz to moraala bi i još jedno za sijeno napraviti. (jer ima samo jednu "posudu" za sijeno staviti. i još bi morala jednu pojilicu staviti. tako da bi brže se njih riješila nego ići to prepaviti
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Na podu stale je postavljen misomor, ali da ga je jeo...vec bi uginuo..kaj ne???

Moguče je da je jeo mišomor, ako je "snužden". Ako ga je jeo, može imati krvavu stolicu ili krvariti iz nosa ili usta. Kad se to primijeti, već je kasno. A možda i nije... tko zna, vidjet ćeš.

kastav.kunić

Ako trebaš hranilicu za sijeno, izmjeri mrežu na prednjoj strani gajbe, ja ću ti napraviti jasle za sijeno i poslati ti poštom. Plaćaš samo poštarinu.
 
Posljednje uređivanje:

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
ma ostavili smo gajbu otvorenu pa je pao.
Znam da je u srijedu puno papao u gajbi. cetvrtak u jutro ga je sveki nasla i vratila nazad. Veli da je bio hladan. Logicno, na hladnom podu... na betonu.

Ne kuzim se puno u misomor, al smatram da je, ako ga je jeo, morao vec djelovati..pa ipak ima samo mjesec dana.

A nis, budemo vidli. Malac je hyla..pa se sve vidi na krznu - koje je za sada cisto i bez krvi.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
a sr***** onda ima smisla. ako je jeo..onda bi moglo biti da djeluje misomor....:mad::mad:
 

Najnoviji postovi

Na vrh