• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Baš sam htio pitati kolko su "oka" na mreži? Tu odraslom kuniću zapne noga,a kak neće mladome od mjesec-dva.
Žećo slažem se s ovim u vezi čistokrvnosti, svako voli znati kaj kupuje i kakvo je podrijetlo toga. Ako kupuješ orijaša onda se zna kaj je orijaš,a ne da mu je deda bio hilla, baka šarac,a mama čisti orijaš. Sve ima svoju cijenu u skladu s kvalitetom. Kod tova nije bitno ime nego karakteristike,ali opet se je lakše snalaziti po pasminama jer svaka ima svoje specifične karakteristike,dok s mješancima to nije slučaj. Stoti put ponavljam genetika je zajebana stvar i treba znati s time jer se neki gen može probuditi tek u 2 ili 3 koljenu. Onaj tko zna o kunićima i ima dobro oko odmah će primjetiti razliku,a ako lažeš u oglasu da je čista pasmina sigurno ćeš izgubiti kupce. Kad sam ja kupovao naletio sam na par ljudi koji su mi bacali krafne u oči, namjerno nisam kupio ništa od njih i svi koji su kupovali sam ih upozorio na njih, tu su u startu izgubili kupce. Ista stvar je i s prenapuhanom cijenom. Neko prodaje u oglasniku kuniće stare 3-4mj za 250kn, mene zanima koja je njegova računica, ili kila mesa 60-65kn.. Daj bože da uspije prodati,ali kad ne uspiješ onda se nemoj buniti u pljuvati po ljudima nego prvo pogledaj i kreni od sebe i svojih postupaka. Za 99% stvari koje nam se dogode u uzgoju,prodaji ili bilo čemu smo si na neki način sami krivi.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kastav.kunic@
Svaka roba ima svoga kupca ,ali ako nije 1000% čistokrvni to moraš navesti u oglasu da ljudi ne zovu bez veze.Svaka rasa ima specifična obilježja i tu nema ili ili...Za rasplod se kod velikih rasa naročito pazi na svaki detalj dok kod farmskih kunića poput kalifornijskih za rasplod nekad mogu biti i svi iz legla.
Na prvoj slici onaj pod od žice ti je katastrofa(otud ona isčašenja!!??)ubaci neku šperploču preko žice.

to je u biti dio jednegajbe od žice (od kokošti) koje sam mislila prenamjeniti (preinaku napraviti) za kuniće.ali kako su tada svi bili mali stavila sam im još i to ispod normalne žice(mreže) da im noga ne upadne. što ću kad imam samo te gajbe. ja bi im stavila još nešto ali kad ih ionako moram nekoliko riješiti pa ću to popraviti
a promijenila sam oglas u njuškalu te sam navela da su križanci.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Mreža za pod idealna je 1x1cm debljine 1mm. Sa takvom mrežom ne može da se ozlijedi.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Hrvac cijena od 250 kn nije previse ako je kunic kvalitetan, npr moj becki plavi muzijak, otac mu je uvezen iz austrije od svijetski poznatog uzgajivaca i sudca za kuice, a majka iz njemacke.... jbg nije sve u mesu, ja bi i dao vise za svog glavonju (beckog muzjaka), moram ga slikat da vidite koja je to ljepota :)

kastav ja sam ti lijepo savjetovao ako nemas uvjeta nemoj drzat zivotinju, danas sam svjedocio drzanju konja i magarca u katastrofa uvjetima i to je pretuzno, jadne zivotinje ni krive ni duzne pate... :(
 
H

Hrvach

Guest
Marine meni je jasno da sve ima svoju cijenu, pogotovo ovo kaj ti govoriš,ali ja kažem za ove "obične" kuniće. Naravno da ovaj bečki plavi vrijedi te novce,a vrijedi i više. Ali mi ne možeš govoriti da jednako vrijedi tvoj bečki plavi i neki kao orijaš koji ima u sebi krvi od svega i svačega, o tome ti je pričam.
Ovo za držanje životinja neću niti komentirati, slažem se s ovim kaj si rekao i mislim da bi svo tak trebali razmišljati,a sad ko razmišlja,a ko ne....
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Mreža za pod idealna je 1x1cm debljine 1mm. Sa takvom mrežom ne može da se ozlijedi.
Ja tvrdim da takva mreža ne zadovoljava. Može se koristiti za mlade kuniće i manje pasmine, ali kod starijih i većih izmet je formiran u veće kuglice koje ne propadaju kroz tu mrežu i s vremenom je začepe te higijena uzgoja drastično pada, a čiščenje je otežano. Preporučujem mrežu 19x19 koja je i deblja, pa je pod stabilniji. :partyman:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Sa toplovodnim Wapom gajba je uvijek ko nova. Naravno, kunić ga treba izvaditi van :mrgreen:
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Misliš reći "kunić se treba izvaditi van"? :finga:
A "toplovodni Wap" imamo svi, zar ne? :weedman:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Sa 180 bara i parom od 150°C nebi ništa ostalo od njega, izašao bi kao iz pećnice :lol:, šala na stanu, i kunić ima svoj wc u gajbi, tako da on obavi sve u uvijek istom kutu i nije to toliko strašno za očistiti. Ja preferiram tu mrežu jer mogu držati unutra i mlade i stare.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Hrvac slazem se da je smjesno nabijat cijenu krizancima, jer nezz dal ima dovoljno bedastih ljudi da to kupi kad postoje cistokrvne pasmine za jeftine pare.

Danas sam bio na drzavnoj izlozbi, stvarno je bilo svega, puo je kunica bilo izlozeno i jos onaj zanimljiviji dio ponuda zivotinja za prodaju je bila odlicna... od ukrasne peradi do kunica :)

Ja sm si uzeo mladog kalifornijskog muzjaka za 60 kn, budem ga slikao pa stavio slike, meni je predobar, ima 3 mj i vec sad mu je glava krupna a to mi je predobro :)
Uzeo sam i becku plavu zenku, porijekolo uvoz iz svicarske, za 10 dana se treba kotit, platio sam je 250 kn.
Tako da sam prezadovoljan, nasao sam sto sam trebao.

Ako tko treba kupit novih grla, sljedeci vikend e izlozba u virovitici, stvarno se isplati otic, sad je cak bilo i francuskih srebrnih za prodaju, a to uzgajaju 2 covijeka u hr koliko ja znam :)

Hrvac jesi ti bio, si dovuko sta doma? :D
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Evo kako to izgleda kad su oka na mreži 10x10 mm. :supz:
 

Prilozi

  • Kuglice.jpg
    Kuglice.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 143

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Možeš čekati što će biti, a možeš i zvati veterinara. A možeš ga i probati sama liječiti npr Sulfadimidinom.


zeko se uspijesno lijeci s medicinskim ugljenom.
Malac je ( valjda od svijeze trave) napuhan.
Od nedjelje je na ugljenu i poceo je obavljati nuzdu.
Polako ide na bolje!!! :gitarist::gitarist:
 
H

Hrvach

Guest
Marine nisam bio, iskrsli su mi neki drugi planovi. Dobro si prošao, ajde samo nek bude živo i zdravo pa da uzgoj napreduje kak spada!
 
R

ratar54

Guest
e pozdrav ,imam pitanje.Jedna ženka šarca se ponaša nervozno,zapravo nesmijem ruku staviti u kavez jer bi se tukla i neprestano onako skace prednjim šapama prema meni.To je pocelo sada prije 3-4 dana pa ako bi neko znao zasto to radi volio bi da mi kaže. :D
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Imam ja jednu takvu koja me stalno napada. Kad joj donosim hranu ili joj čistim kavez moram ruku dobro zaštititi rukavicom, inače bi mi ju raskrvarila. Živa je samo zato jer redovito koti 11 mladih. Sva sreća što je mužjak prava maza, pa su joj i potomci miroljubivi.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Imam jednu kalifornijsku ženku sa 10 mladih, sad su stari 17dana. Dal mogu ženki stavit muvisel u vodu, pošto i malci sad izlaze. Dal smiju pit vodu u kojoj je muvisel i dal treba stavit manje od 1g po litri?
 
H

Hrvach

Guest
Muvisel im možeš davati bez problema! Moji ga imaju svaki drugi dan bez obzira na starost. Pridržavaj se uputa,a to je 1g/1l i neće bit problema.
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Muvisel im možeš davati bez problema! Moji ga imaju svaki drugi dan bez obzira na starost. Pridržavaj se uputa,a to je 1g/1l i neće bit problema.

Hvala.......
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
e pozdrav ,imam pitanje.Jedna ženka šarca se ponaša nervozno,zapravo nesmijem ruku staviti u kavez jer bi se tukla i neprestano onako skace prednjim šapama prema meni.To je pocelo sada prije 3-4 dana pa ako bi neko znao zasto to radi volio bi da mi kaže. :D

takva je bila moja stara ženka(2 god.stara) kad sam ju dobila. prvo saam pomislila da se taj čovje šali ali ja sam ju u mjesec i pol uspjela "dresirati" i sada je najbolja ženka koju imam.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
savjet

evo opet ja trebam jedan savjet. ovako situacija je sljedeće: imam 3 ženke(jedna opasna koju ostavljam)i 6 mužjaka. danas sam 3 ubila i sutra idu na prodaju.
savjet mi treba vezano za mužjaka: onaj jedan sa slike(šarac-nije crno bijeli nego sivo bijeli) njega (valjda, nadam se) mijenjam za drugog šarca. on ima 7 mjeseci i cca 2,50-3 kila. taj tip ima šarce i ne smeta mu što je ovaj križanac i ima mužjake od 8 mj. i 2 god. koliko mjeseci da tražim mužjaka za zamjenu? (u subotu idem na razmjenu)?(da li je mužjak od 2 god. prestar za zamjenu?)
 

Najnoviji postovi

Na vrh