• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Jako lako, prehrana, pasmina, genetika... Pitaj si hb11 kolko su njegovi imali s 3 mjeseca. Ovisi s čim hraniš, i kakva im je genetika prije. Nije svaki kunić isti.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
prvo da razjasnim ovo: onaj od prije mjesec i pol koji je očišćen imao 2,20 kila nije bio sam u gajbi. Dva su bila a onaj drugi je imao 1,80 kila. Drugo ovaj je od početka (kad sam ga odvojila od majke) bio sam u gajbi i mogao je više jesti. Ja znam da on ima više od 2,5 kila.
A treće znam da kunići srednje pasmine bolje napreduju i žao mi je da nisam prije to znala. Jer ne bi krenula sa većim pasminama.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Jako lako, prehrana, pasmina, genetika... Pitaj si hb11 kolko su njegovi imali s 3 mjeseca. Ovisi s čim hraniš, i kakva im je genetika prije. Nije svaki kunić isti.

Tako je Hrvach. S tri mjeseca su imali očišćeni, bez iznutrica od 1,90 - 2,10 kg. Nije da se hvalim. Sad imam 3 mlada (samo su tri bila u okotu) i 21.12. budu 3 mjeseca i mislim da budu oko 2 kg. Lijepi su, al istina da su bila samo 3 u okotu i da super napreduju. Al sva trojica imaju debele glave, dva muška i ženka. Do sad nisam primijetio da bi mi neki kunići imali tak "jake" glave.
Inače jučer sam paril mladu (bijelu) ženku prvi put s Hylla zecom (njemu drugo parenje). Oboje imaju malo više od 5 mjeseci. Dva dana za redom mu nije "davala", al jučer 4 puta za 15 minuta. A i čini mi se da je ona stara ženka koju je prvi put poskakal bređa. Ima trbuh i nanosila je sijeno u kotilicu, a trebala bi se kotiti oko nove godine. Ona uvijek nekih 2 tjedna nanosi sijeno u kotilicu, a počupa se dan prije okota.
 
L

lupo

Guest
pozdrav kolege.

imam kaliforniske stare sad nekih 5 mj 2 ženke i mužijaka mislim da već imaju dobru kilažu dok osiguram prostor stavit ću ih parit

e sad brine me što su ženke malo jače od njega isto ih hranim al čini mi se da čak su dobile mali podbradak nije strašno al ne bi tia da se to nastavi sa prekomjernim debljanjem. imam problem sa dobavmo sijena a uz sijeno dajem kruh žitarice i pelete e sad pošto kod mene ima još dosta zelene trave oko kuće jel dobro da je pokosim i ostavim dan dva pa im to dam???

kakve mješavine trave vi dajete i kakvo sijeno
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
pozdrav kolege.

imam kaliforniske stare sad nekih 5 mj 2 ženke i mužijaka mislim da već imaju dobru kilažu dok osiguram prostor stavit ću ih parit

e sad brine me što su ženke malo jače od njega isto ih hranim al čini mi se da čak su dobile mali podbradak nije strašno al ne bi tia da se to nastavi sa prekomjernim debljanjem. imam problem sa dobavmo sijena a uz sijeno dajem kruh žitarice i pelete e sad pošto kod mene ima još dosta zelene trave oko kuće jel dobro da je pokosim i ostavim dan dva pa im to dam???

kakve mješavine trave vi dajete i kakvo sijeno

I meni je ženka malo veća od mužjaka (ovi za koje sam prethodno rekao da sam ih pripuštao). Al zec je Hyla (kratkih ušiju, jake glave i kratkog valjkastog trupa), a ženka bijela mješanka, liči mi na panonskog bijelog (duge uši, dugoljastog trupa), mislim da bi potomci trebali biti za 5. A ja svojima dajem sušenu djetelinu ili sijeno (košeno i sušeno po ljeti). Sad baš ne znam dal će ti se trava posušiti za 2-3 dana, a neposušenu im nemoj davati. Ak su ti ženke predebele daj im samo ječam, zob i sijeno. Kukuruz i pelete izbaci. Bar tak ja mislim...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo da se pohvalim kako ću (ako ne uspijem u subotu razmjeniti mužjaka) ipak prodati mužjaka drugog. naime onaj susjed koji je stalno obećavao da će ženku uzeti sada bi mužjaka. slike imam ali onog mužjaka kojeg idem (nadam se) razmjeniti nisam premjestila u veću gajbu nego sam ga nanovo slikala. ali prije toga da nešto objasnim: one gajbe (te od kkokoši) imaju dno od plastificirane žice(mreža kao za ograde). kako sam prije ovih kunića dva legla od stare ženke baš u te gajbe stavljala kad bi im se posudica na koju pada uzmet napunila hvatalo se za ru mrežu ionda mi je bilo teško za očistiti a i kunićima su šapebile prljave. zato sam od jednih drugih gajbi za kokoše stavila onu "ružnu" mrežu da im se šape ne uprljaju.
neznam da li je pametno stavljatisve slike -od svih kunića pa ću prvo staviti sliku od jedne malde ženke i od te jedne za koju sam mislila daa će je taj susjed uzeti. e sad stavila bi slikde i od tog kojeg mijenjam i od tog kojega bi tom susjedu ponudila daa ga uzme. i još jedno pitanje. ako je jedan kunić primao terapiju(imao je kokcidiozu) da li ima smisla da ga prodam? riječ je o trećem mužjaku
slike ženke šarca(1,5 god)(slabo se vidi jer gajba nije okrenuta prema svijetlu)


Uploaded with ImageShack.us

slika ženke (od crne-ima 6 mj)


Uploaded with ImageShack.us

mužjak koji ide na razmjenu


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

e sad radije bi u sljedećem postu stavila slike od ta dva mužjaka
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
i još jedno pitanje. ako je jedan kunić primao terapiju(imao je kokcidiozu) da li ima smisla da ga prodam? riječ je o trećem mužjaku
Bolje ti je da kunića koji je imao kokcidiozu zakolješ, da ne širi bolest na drugu farmu (kliconoštvo).
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
slike su malo velike ali probala sam manju dimenziju ali mi nije uspjelo.
mužjak koji je u rangu onog sivo- bijelog.:(slikan je sa leđa)


Uploaded with ImageShack.us

i taj mužjak (koji je prebolio kokcidiozu, slika od prije 20 dana)


Uploaded with ImageShack.us
još imam dva mužjaka i dvije ženke (od jednog nemam slike)
uspjela sam nqa ovoj zadnoj slici manju sliku staviti
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
ekipo... pitanje, da li smijem 40-tak dana stare kunice iz dva legla staviti u zajednicku gajbu te ih na taj nacin maknuti od njihovih mama??
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Možeš, mogu biti zajedno do spolne zrelosti, onda moraš razdvojiti mužjake od ženki.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Bolje ti je da kunića koji je imao kokcidiozu zakolješ, da ne širi bolest na drugu farmu (kliconoštvo).

ok. pa ja sam ga čak i mislila ubiti. a ta dva mužjaka jedan ima 6 mj. a drugi 8 mj.ali nisu tako jako "teški" da bi bili za rasplod. a taj kunić je uspješno prebolio tu bolest i pustila sam ga . slike od nih dvoje ću staviti kasnije
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo slike od ta dva mužjaka koji nisu po mojoj procjeni teški za rasplod.8procijenjujem da imaju oko 2,20 kila) jedan je 8 mj star(18.12 će imati točno 8 mj.) a drugi ima 6 mj.
imam pitanje: da li je prevelika cijena da pitam za mužjak 140 kn? (ja bi tražila 120 kn)
mužjak od 6 mj.


Uploaded with ImageShack.us
mužjak od skoro 8 mj.(slikan kako jede)


Uploaded with ImageShack.us
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Cijena je takva kakvu možeš postići. :weedman: Ja ih ne mogu prodati ni po 50 kn. :madmana: . Zato batina rješava takve nedoumice :axe: .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,321
Ja manje od 200kn ih ne prodajem. Sve je većinom za domaću upotrebu....
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Cijena je takva kakvu možeš postići. :weedman: Ja ih ne mogu prodati ni po 50 kn. :madmana: . Zato batina rješava takve nedoumice :axe: .

zato sam i stavila granicu od 120-140(150) kn. ja znam da mi je ta ženska dala 50 eura za mužajak starog godinu dana bez obzira na to što sam ja tražila 150 kuna za njega ne mogu tražiti više od 150 kuna za mužjaka kad je on mješanac(križanac). ali ako uzmem u obzir hranu (kruh ,sijeno peleti te žitarice-ja najmanje 2 vreće od 10 kg kupim na mjesec već u startu sam dala cca 100 kuna za hranu) ne mogu tražiti 100 kuna. 100 kuna mi pokrije troškove. vidjet ću kad dođe po mužjaka
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
zato sam i stavila granicu od 120-140(150) kn. ja znam da mi je ta ženska dala 50 eura za mužajak starog godinu dana bez obzira na to što sam ja tražila 150 kuna za njega ne mogu tražiti više od 150 kuna za mužjaka kad je on mješanac(križanac). ali ako uzmem u obzir hranu (kruh ,sijeno peleti te žitarice-ja najmanje 2 vreće od 10 kg kupim na mjesec već u startu sam dala cca 100 kuna za hranu) ne mogu tražiti 100 kuna. 100 kuna mi pokrije troškove. vidjet ću kad dođe po mužjaka

Ne znam za ove veće rase kunića, al ja svoje cijenim od 80-100 kn, ako prodajem žive. Al svi moji otiđu do 4 mjeseca starosti bilo živi ili očišćeni. Naravno da i sebi ostavim nekaj u škrinji. Al ja ih hranim max do 4 mj. Već sam negdje napisao da srednje rase kunića moraju do 4 mj biti za klanje, ak nisu nekaj ne valja s kunićima ili s ishranom.
Inače Kastav.kunić sa ovih slika mi se čini da tvoji kunići imaju jako malo mjesta u gajbama. Mislim niti moji nemaju puno (a i ne traba puno), al tvoje mi se gajbe čine premalene za kuniće koje ti držiš.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ej ekipa, zvao me covijek i nudio mi beckog plavog muzjaka koj je ocjenjen s 95 bodova na drzavnoj, posto sam ja kupio ljetos polubrata meni ne treba, ali ako ima tko zainteresiran nek mi se javi, mozda bude niza cijena ako ide preko mene ;)
Zenka koju sam kupio se treba kotit za 5 dana pa ako sve prode kako treba bit ce za 2 mj i zenki kod mene ;)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Ne znam za ove veće rase kunića, al ja svoje cijenim od 80-100 kn, ako prodajem žive. Al svi moji otiđu do 4 mjeseca starosti bilo živi ili očišćeni. Naravno da i sebi ostavim nekaj u škrinji. Al ja ih hranim max do 4 mj. Već sam negdje napisao da srednje rase kunića moraju do 4 mj biti za klanje, ak nisu nekaj ne valja s kunićima ili s ishranom.
Inače Kastav.kunić sa ovih slika mi se čini da tvoji kunići imaju jako malo mjesta u gajbama. Mislim niti moji nemaju puno (a i ne traba puno), al tvoje mi se gajbe čine premalene za kuniće koje ti držiš.

znam da su ove gajbe male za moje kuniće ali kada do sada nisam imala izbora. Ali kako ću se za nekoliko dana svih kunića riješiti (dva mužjaka ću prodati tj.zamijeniti a jednu mladu ženku ostaviti) pa ću imati vremena za nabavku ili popravak gajbi.
Ja svoje kuniće hranim dok ih ne misllim ubiti
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Težina srednje teške pasmine

HB 11 je napisao....Već sam negdje napisao da srednje rase kunića moraju do 4 mj biti za klanje, ak nisu nekaj ne valja s kunićima ili s ishranom.

Koliko su teški i hraniš li ih peletima?
Moji kalifornijski sa 4 mjeseca imaju cca. 2,5 kg i nisu pelete ni pomirisali
Hvala i lijep pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh