• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

slavkoš

Guest
Pozdrav svima i sve najbolje u novoj 2012.Smoki di se točno nalaziš u Osijeku,ja bi sada polako prelazio na kalifornijske i novozelandske pa da se čujemo a nemogu ni Žeču izostaviti jer isto ima prekrasne kuniće.
Što se tiče kastava u jednu mi ruku dođe žao kad vidim koliku ima volju i želju a nema joj tko pomoći ali želje su jedno a mogučnosti drugo
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
isprika

prvo vam se želim isspričati što vam nisam vjerovala. Ali nažalost ujutro sam imala žto vidjeti. Okotila je ali nisu preživjeli. Čak se nije ni počupala. Bilo je 6-7 mladih.
Imam sad opet dilemu; ona mlada ženka od one treće ženke ima 6 mj.,ali je veličinom kao da ima 8 mjj. Sad me strah da nije možda ni ova? Ali s njom je do sred.12 mj.bio kunić iz istog legla koji je uginuo.(ne znam spol ali sigurno nije mužjak bio, a bili su skupa cca 1,5 mj.)
 
S

smoki

Guest
Slavko ja sam ti u Osijeku na sjenjaku ali imanje mi je u Ernestinovu...

...nisam čitao od kastav-a kakve ima probleme ali to je šteta što ti se nije očupala,ali ni moja ženka se nije bila očupala ali uz dovoljno slame ili sijena nije bilo ni potrebno,moje ženke nemaju ni kotilice ni ništa samo im navučem dovoljno sijena u box i napravim kao zaštitu od vjetra ko zid i onda se ona u kutu okoti i dođem i provjerim jel sve ok...a u žičanim kavezima stavim neku ploču na podnicu pa krpu i onda to sve sa nečim popriječim da ne razbaca sijeno okolo nego da sve ostane na hrpi svaku večer pokrijem nekom dekom da i ako se okoti nebi došao vjetar i hladnoća u kontakt s njima tako 10 -ak dana dok ne dobiju dlaku a onda brigu na veselje...
 
S

smoki

Guest
evo jučerašnjih slikica...

DSC00161.jpg


DSC00160.jpg


DSC00156.jpg


DSC00153.jpg


DSC00145.jpg
 
S

smoki

Guest
slika 1 najmlađe leglo krv Srbija + Nitra
slika 2 majka -Škledar Slav.Brod
slika 3 moje leglo krv Tot (srbija) + Musić(hrvatska)
slika 4 mužjak -Tot Petrovaradin
slika 4 odrasli mužjak potomak od Tot
 
R

ratar54

Guest
jao kastavv pa sta radiss jeli ti bilo tako tesko ju premjestiti u vecu gajbu i staviti joj kotilicu...i mislim da ni neznas napipati te plodove jer za to treba puno prakse a i možeš ih napipat od 10-14 dana a ti si to jucer radila znaci oko 30 dana....umjesto da si pisala ovuda po forumu mogla si ju lijepo premjestiti i skrbiti o njoj ovako si leglo zaje.... ,, :(:(:(

smoki sviđaju mi se tvoje gajbe i kunići,mozes li mi reci dimenzije tvojih boxova posto namjeravam raditi željezne gajbe, (sviđa mi se veličina i iskoristivost) :D :supz:
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Koliko su mali stari i koliko teže?
ovnolika+kalifornijski mužjak=mladi 6 kom 33 dana - 900 do 1000 grama(to su oni "ogromni":supz:)
samo za usporedbu;kod ženke kalif i mužjaka ovnolikog(znači obrnuta kombinacija)s 33 dana nisu dostizali ni 600 grama,poslije svi različite težine,ali to je i bilo za očekivati jer uvijek se gleda da je ženka krupnija a mužjak iz srednje tj,mesnatije rase.


@smoki
kalifornijski su ti prva liga,uz toliko linija i pravilnom selekcijom(u što ne sumnjam :supz: ) si br.1 u hr
pozdrav svima!!!
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
prvo vam se želim isspričati što vam nisam vjerovala. Ali nažalost ujutro sam imala žto vidjeti. Okotila je ali nisu preživjeli.

Kastav, stvarno si nevjerovatna.:madmana: Teškar i marin su te lijepo savjetovali, a ti opet na svoju ruku. I opet pate životinje. Ne razumijem u čemu je problem, zašto uopće tražiš savjete kad ih ne primjenjuješ. Razmisli o tome da prestaneš držati kuniće dok im ne osiguraš sve potrebne uvjete.:evil:

Smoki, kunići su ti prva liga.:)
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
prvo vam se želim isspričati što vam nisam vjerovala. Ali nažalost ujutro sam imala žto vidjeti. Okotila je ali nisu preživjeli. Čak se nije ni počupala. Bilo je 6-7 mladih.
Imam sad opet dilemu; ona mlada ženka od one treće ženke ima 6 mj.,ali je veličinom kao da ima 8 mjj. Sad me strah da nije možda ni ova? Ali s njom je do sred.12 mj.bio kunić iz istog legla koji je uginuo.(ne znam spol ali sigurno nije mužjak bio, a bili su skupa cca 1,5 mj.)


1. nagradno pitanje? Kako se zove mlada ženka od treće ženke koja je u rodu s onim mužjakom od pete ženke koju je Kastav ubila prije 2 tjedna?

2. nagradno pitanje, ako ne znaš spol, a sigurno nije muško, što bi to pobogu moglo biti?
 
S

smoki

Guest
1. nagradno pitanje? Kako se zove mlada ženka od treće ženke koja je u rodu s onim mužjakom od pete ženke koju je Kastav ubila prije 2 tjedna?

2. nagradno pitanje, ako ne znaš spol, a sigurno nije muško, što bi to pobogu moglo biti?

1. jetrvina jetrva...
2. modni mačak...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
pa nisam ju mogla kad mi treba vremena da popravim onu veću gajbu da bi mogla ženku premjestiti u gajbu s kotilicom.
Ok pogriješila sam. Kad popravim gajbu i kad nabavim još gajbi ili ove male prepravim(umjesto tri da budu dvije) tek ću ići na eventualno parenje.
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
@ žećo i smoki
Lijepi kunići od obojice, svaka čast.
I od jednog i od drugog su mi bile poznate slike, onda sam se sjetio da sam jedne vidio na Njuškalu, a druge na Facebooku :)
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
1. nagradno pitanje? Kako se zove mlada ženka od treće ženke koja je u rodu s onim mužjakom od pete ženke koju je Kastav ubila prije 2 tjedna?

2. nagradno pitanje, ako ne znaš spol, a sigurno nije muško, što bi to pobogu moglo biti?

:scratch:scratch:scratch:scratch
 
H

Hrvach

Guest
Kastav. Kunić ti nisi normalna majke mi moje. Koju P.M ne slušaš kaj ti se govori. Jučer umjesto da si visila na jebenom forumu mogla si napraviti barem nekaj privremeno u gajbi ALI NE, ti znaš najbolje. Ubuduće te molim da mi se više ne obraćaš za bilo kakva pitanja u vezi kunića. Radi po svojem i muči životinju kolko ti je god drago, nadam se da nisi i s ljudima takva
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Kastav. Kunić ti nisi normalna majke mi moje. Koju P.M ne slušaš kaj ti se govori. Jučer umjesto da si visila na jebenom forumu mogla si napraviti barem nekaj privremeno u gajbi ALI NE, ti znaš najbolje. Ubuduće te molim da mi se više ne obraćaš za bilo kakva pitanja u vezi kunića. Radi po svojem i muči životinju kolko ti je god drago, nadam se da nisi i s ljudima takva

žao mi je što sam uopće jučer na forumu tražila pomoć tj.savjet. Mogla sam ali panika me uhvatila i nisam znala koga bi pitala za pomoć. Pa ionako me ni na jednom forumu ne vole. ŽAO MI JE!!!
 
H

Hrvach

Guest
Pitaj se zašto je to tako na svim forumima, jel problem u forumu ili u nekome drugome. Nemaš se nama kaj ispričavati, ispričaj se životinjama koje pate zbog nepromišljenosti i gluposti.
 
R

ratar54

Guest
upravo tako kako hrvach kaze....ispricaj se zivotinjama i opet umjesto da napravis tu gajbu visis na forumu...ja kad sam radio svoje gajbe nisam se takal kompjutera ,,,svaki dan od 9 do 5 samo delaj i tako tjedan dani i rezultat je bio da nemam brige oce mi koji kunic utec il gdje cu male stavit il skotnu zenku, i imam mjesta da mogu svaki dan dopeljat kuniće i imat cu ih kamo staviti,, a i da nisi mogla popraviti tu gajbu mogla si lijepo zenku pustiti u vrt ona bi si sama napravila rupu i okotila se i malci bi sigurno prezivili
 

Najnoviji postovi

Na vrh