• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
i pitanje: ako bi se odlučila za druge kuniće što bi preporučujete? hyla, kalifornijske ili novozelandske kuniće?
te da li ih ja mogu i sa svojim velikim križati?(u slučaju da ostavim)

slušaj hyla ti je nastao križanjem kalifornijskog i novozelandskog bijelog tako da su oni hibridi za tov,ako uzmeš kalifornijske imaš dvije opcije za prodati za tov i za daljnji rasplod kao čista rasa a i za nekog ko bi sebi sa domačim križao tako da imaš dosta opcija a što se tiće novozelandskih bijelih oni su malo skuplji od ostalih i kod obrade imaš više otpadaka ali su predivni po izgledu i stasu a tako i crveni novozelandski isto...malo produmaj šta bi htjela...[/QUOTE]

pa još ću razmisliti ako se budem za to odlučila ali ako kažete da su kalifornijski najbolja opcija ok. I hyla i kalifornijski su dora rasa za tov ili za rasplod a i za eventualno križanje sa velikim. u svakom slučaju prije odluke ću se ja još raspitati.
za izložbe mislim da se neću u to upuštati a za ostalo ću.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
thaibox1991 ja imam automatske pojlice na vanjskim kavezima, dok god temperatura ne pada ispod 0 su odlicne. Ja ispustim sustav kad zahladi i dajem kunicima 2x devno u glinene posude vodu i cim temperatura prestane padat ispod 0 vratim se na automatske pojlice ;)
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Evo da se pohvalim danas sam vodila crvenukapicu na pripust 1. puta! gravidnost traje od 28 do 34 dana ili? Dali joj sad u prehranu dodati neke vitamine ili po starom: ječam, kukuruz u omjeru pola pola.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Evo da se pohvalim danas sam vodila crvenukapicu na pripust 1. puta! gravidnost traje od 28 do 34 dana ili? Dali joj sad u prehranu dodati neke vitamine ili po starom: ječam, kukuruz u omjeru pola pola.

daj ju jos koi put jos najmanje jednom..da gravidnost traje od 28-34 zavisi o rasi kunica..netrebas joj davat nikakve vitamine dosta je samo:kukuruz,zob.ječam,suhoga kruha a i moze kad kad joj das jabuku ili mrkvu i sjeno normalno ;)
 
T

thaibox1991

Guest
thaibox1991 ja imam automatske pojlice na vanjskim kavezima, dok god temperatura ne pada ispod 0 su odlicne. Ja ispustim sustav kad zahladi i dajem kunicima 2x devno u glinene posude vodu i cim temperatura prestane padat ispod 0 vratim se na automatske pojlice ;)

Hvala na ovom odgovoru :) A jesi probao za temperature ispod 0 sa izolacijom da se ne smrzava?
 
S

smoki

Guest
imate u poljoprivrednim apotekama Multivitamine za sve vrste životinja,pakovanje je od jednu litru i razvodnjava se na 10 l vode ide čep tekučine...
 
S

smoki

Guest
Izolacija? To samo zaboravite.

kako da ne ako imate nipl pojilice onda se na cijevi može stavit izolacija koja se upotrebljava od cijevi za centralno grijanje radijatora ali opet postoji mogučnost smrzavanja nipl-a na koji kunići uzimaju vodu i buradi u koju se ulijeva voda ali ima načina da se obuzda smrzavnje...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo da se pohvalim danas sam vodila crvenukapicu na pripust 1. puta! gravidnost traje od 28 do 34 dana ili? Dali joj sad u prehranu dodati neke vitamine ili po starom: ječam, kukuruz u omjeru pola pola.

Evo meni su sad ženke okotile: prva - parenje 14.12.2011. - okot 14.01.2012.
- druga - parenje 18.12.2011. - okot 18.01.2012. Znači točno isti dan u mjesecu. Hrani je kao i do sada. Al za inače mislim da ti je previše kukurauza u prehrani, smanji kukuruz pa povečaj ječam ili stavi malo zobi, tritikala. Sijeno ili djetelinu im nadam se daješ?! Ja svojima nikad nikakve vitamine nisam stavljao i hvala bogu odlično svi napreduju, al mislim da ne mogu odmoći. Za dan - dva ću poklati par komada (imam ih 7)koji će sad 20.01. imati 3 mjeseca, pa javim za kilažu. Mislim da su OK, sigurno očišćeni od 1,70 - 2,00 kg. Barem se nadam...:D
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Evo meni su sad ženke okotile: prva - parenje 14.12.2011. - okot 14.01.2012.
- druga - parenje 18.12.2011. - okot 18.01.2012. Znači točno isti dan u mjesecu. Hrani je kao i do sada. Al za inače mislim da ti je previše kukurauza u prehrani, smanji kukuruz pa povečaj ječam ili stavi malo zobi, tritikala. Sijeno ili djetelinu im nadam se daješ?! Ja svojima nikad nikakve vitamine nisam stavljao i hvala bogu odlično svi napreduju, al mislim da ne mogu odmoći. Za dan - dva ću poklati par komada (imam ih 7)koji će sad 20.01. imati 3 mjeseca, pa javim za kilažu. Mislim da su OK, sigurno očišćeni od 1,70 - 2,00 kg. Barem se nadam...:D

he nemora bit vec rekoh zavisi koj je rasa kunica orijaši ili neke vece pasmine njim je oko 32 dana vise-manje..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Evo i moje zekiće rođeni za novu godinu:

Jede kukuruz

18012012702.jpg


18012012716.jpg


18012012715.jpg


Jede sijeno

18012012717.jpg


Tata gleda svoje male

18012012714.jpg


Mladi u prvoj kotlici

18012012706.jpg


18012012705.jpg


18012012704.jpg


Mladi u drugoj kotlici, ne vidi ih se, samo jedan, majka ih je previše zatrpala sijenom

18012012713.jpg


18012012707.jpg
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
*pjero--ljepi su ti a sta im i oca drzis zajedno s njima??i jel imas koju posudicu s hranom(zob,ječam,kukuruz)...koja je to vrsta domaći a??
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ne, otac je u susjednoj gajbi, ja sam mu samo nakratko otvorio vrata da malo proviri....neznam koja je to vrsta, valjda domaća...u zadnje vrijeme, nikad probleme. Imao sam i orijaše, ali ovi koji imam mi se čine bolji. Za druge vrste neznam jer nisam probao.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Ne, otac je u susjednoj gajbi, ja sam mu samo nakratko otvorio vrata da malo proviri....neznam koja je to vrsta, valjda domaća...u zadnje vrijeme, nikad probleme. Imao sam i orijaše, ali ovi koji imam mi se čine bolji. Za druge vrste neznam jer nisam probao.

da ja vec mislio da drzis zajedno oca s njima reko pa sta nebi skako na male i na majku...i ja isto mislim da su domaci..
 
T

thaibox1991

Guest
Nisam probavao izolaciju jer ne mogu izolirati samu nipl pojlicu pa bi se na tome djelu ledila.

hm...pogledao sam malo nacrt pojilice...ako pogledamo pojilicu po duzini, voda je u zadnjoj trecini pojilice...taj bi se dio mogao dat izolirat izvana, kaj ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh