• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
kunićima preko zime nije potrebno davat vodu više od 2 puta dnevno ali samo ako ima mladih i skotnih tu je iznimka,lakše je i češće obići po mraku nego nasipat pa da se mrzne...
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Sol u vodu? Pa sol ponistava vodu! Moji imaju nipl pojilice ali zimi im stavim glinene posudice i 2x dnevno im dam vode, kad su noci jako hladne ispraznim im navecer da se ne zaledi preko noci ;)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
htjela bi nešto znati a vezano je za prvo parenje mladih ženki.
staru ženku sam uspješno parila(u nedjelju mi ju je vratio susjed.) te je isti dan uzeo mladu od crne ženke(mlada ima 7 mj.)no danas mi ju je vratio jer neće. pa je uzeo onu mladu ali ona ima uskoro 9 mj.
mene zanima da li mi se isplati ostaviti ovu mladu ženku od 7 mj. za još koje parenje(recimo za 4-5 mjeseci) ili da je se riješim?
a drugo pitanje je vezano za starost ženke pri parenju (za one koji imaju velike pasmine kunića): koliko je bila stara vaša ženka kad ste ju posljednji put parili? (najstarija ženka)
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Sol u vodu? Pa sol ponistava vodu! Moji imaju nipl pojilice ali zimi im stavim glinene posudice i 2x dnevno im dam vode, kad su noci jako hladne ispraznim im navecer da se ne zaledi preko noci ;)

ja im znam dat malo soli u vodu preko noći a po danu im dam obićnu vodu ;)
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
htjela bi nešto znati a vezano je za prvo parenje mladih ženki.
staru ženku sam uspješno parila(u nedjelju mi ju je vratio susjed.) te je isti dan uzeo mladu od crne ženke(mlada ima 7 mj.)no danas mi ju je vratio jer neće. pa je uzeo onu mladu ali ona ima uskoro 9 mj.
mene zanima da li mi se isplati ostaviti ovu mladu ženku od 7 mj. za još koje parenje(recimo za 4-5 mjeseci) ili da je se riješim?
a drugo pitanje je vezano za starost ženke pri parenju (za one koji imaju velike pasmine kunića): koliko je bila stara vaša ženka kad ste ju posljednji put parili? (najstarija ženka)

ako mislis da ti treba nemoj ju rijesavat..ona mu neda zato sto se netera a zećica ti se tjera kada joj je spol crven(ali vise unutra)onda ju daj pod zeca i to je to..a u ovo drugo pitanje ma samo ju daj moze onda jos dugo kotit male ;)
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Nisu mi vani,nego u zidanom objektu,ali svejedno se zamrzne.mislio sam kupiti teže keramičke zdjele pa im to staviti privremeno.
Pozz

a i dovolljno ti im je dat ujutro i to je to..ujutro ju odmrzni s toplom vodom i vise im nemoras davat do drugog jutra...i tako ju svaki dan odmrzavas..ja im nedajem vise soli..bolje je za njih da im ovako ujutro promjeniš nego da das malo soli..
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
ako mislis da ti treba nemoj ju rijesavat..ona mu neda zato sto se netera a zećica ti se tjera kada joj je spol crven(ali vise unutra)onda ju daj pod zeca i to je to..a u ovo drugo pitanje ma samo ju daj moze onda jos dugo kotit male ;)

to je sigurno to. jer ta ženka je premlada za parenje. a sad da li mi treba ne znam. imam ih 5-stara ženka, dvije mlade od nje(nisu mladeimaju godinu i pol) i te dvije od svake ženke. od druge ženke imam mužjaka. pričekat ću još do proljeća pa ako se ne bude htjela ni tada onda ću se je riještiti.
 
H

Hrvach

Guest
Neću ništa govoriti ali ako ne rješiš gajbe do parenja nećeš niti kasnije ništa napraviti.. Daj se jednom primi i napravi nešto za sebe i te jebene kuniće da napokon imaju normalne uvjete....
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ali ako ti je zenka 7mj kako kazes ona bi trebala mu dat vec gledaj kad joj pocrveni spol onda ju prepusti k zecu..to bi ti moglo bit za jednu tjedan dana.. :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
htjela bi nešto znati a vezano je za prvo parenje mladih ženki.
staru ženku sam uspješno parila(u nedjelju mi ju je vratio susjed.) te je isti dan uzeo mladu od crne ženke(mlada ima 7 mj.)no danas mi ju je vratio jer neće. pa je uzeo onu mladu ali ona ima uskoro 9 mj.
mene zanima da li mi se isplati ostaviti ovu mladu ženku od 7 mj. za još koje parenje(recimo za 4-5 mjeseci) ili da je se riješim?
a drugo pitanje je vezano za starost ženke pri parenju (za one koji imaju velike pasmine kunića): koliko je bila stara vaša ženka kad ste ju posljednji put parili? (najstarija ženka)

veče rase kuniča ti se pare sa 9-12 mjeseci starosti najbolje vrijeme pitanje je u koju skupinu spada tvoja ženka ako je križana sa nekom manjom rasom onda ju možeš probati slobodno pripustiti i ranije ako mu neda:heart:eek:nda ju stavljaj svaki dan kod mužjaka po 5-10 minuta tako par dana onda če dati to se zna dešavati kod mlađih ženki da se neče pariti dok ne dobi nagon a zec ju prisili na to ali pazi da zec previše ne siluje da ne dobiš kontra efekt...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
veče rase kuniča ti se pare sa 9-12 mjeseci starosti najbolje vrijeme pitanje je u koju skupinu spada tvoja ženka ako je križana sa nekom manjom rasom onda ju možeš probati slobodno pripustiti i ranije ako mu neda:heart:eek:nda ju stavljaj svaki dan kod mužjaka po 5-10 minuta tako par dana onda če dati to se zna dešavati kod mlađih ženki da se neče pariti dok ne dobi nagon a zec ju prisili na to ali pazi da zec previše ne siluje da ne dobiš kontra efekt...

ma sve su ženke velike rase. jer staru sam dva puta i sada 4 put parila sam nejm.šarcem. taj šarac je upola manji nego ona. a isto je tako nekako star kao i ona. a treći put sam nju i te dvije sa orijašem.
pitanje: što bi se dogodilo da ja recimo nabavim mužjak neke srednje rase za parenje ali za tov kako bi se onda to gledalo(recimo mladi)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
orijaše ti je najbolje puštati ako su stari oko 10 mjeseci pa do godine dana tako je i sa šarcima to je velika rasa i duže joj treba da sazrije i treba dostiči svoj razvoj šta se tiče muskulature to je za ženke a mužjaci se mogu i ranije pripuštati ali isto nije poželjno pre rano moj savjet ti je da nabaviš manju rasu i rješit češ se ti muka i šta se tiče gajba trebače ti manje prostora..
 
D

dabi

Guest
mi uzgajamo kuniće za vlastite potrebe,nabavila sam si čak i jednu malu čupkavu zekicu koja nam je za igru,no zanima me dali vi puštate preko zime na parenje???mislim nije im zima no prošle godine su male zečeve baš uhvatila zima i oni su mi jako sporo napredovalli??što mislite
 

Najnoviji postovi

Na vrh