• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
uvjek možeš nabaviti manju rasu kuniča uzmeš mlade po 2-3 mjeseca stare nađeš po 50kn manja potrošnja na hrani i veča efikasnost
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
stvar tržišta i potražnje ako je kila buta u konzumu 25kn ko če ti dati za zečje kosti i meso 40kn osim onih koji znaju da je to kvaliteta i onih koji moraju jesti to meso zbog zdravlja...

U potpunosti se slažem s tobom!!! :partyman:
Ja svoje očišćene prodam po 40-45 kn/kg, a živog po dogovoru al većinom oko 80-90 kn/kom. I velim do max 4 mjeseca starosti. Ak ih ne riješim do tada (a većinom riješim) tad idu u škrinju pa prodam smrznutog ako tko treba ili ga mi doma pojedemo.
Danas mi se bijela mlada ženka prvi put okotila, dlake se pomiču u kotilici, znači da ima nekaj. Za 1-2 dana ću provjeriti kakva je situacija u kotilici. :D
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
kolega jel to znači kad oskoći,padne... il kako god to nazvat ...... to je siguran znak da je uspija obavit posal i da će zenka ostat skotna???..... koliko dana za redom to ponavljaš jer danas sam prvi put stavlja zenke (jednu po jednu) kod moga pastuha i to ujutro, oko podne i sad popodne i svaki je put uspia past,odskoćit nakon par minuta lova po kućici! pošto je ovo prvi put da ih stavljam na parenje, kako sam već gori pita, ne znam koliko ovo dana da ponavljam
Tako je: kad padne, uspio je :heart: . Ako si pripuštao ujutro, ponovi popodne i to je gotovo.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
jel moze neko na ovo odgovorit?? Planiram jednu prodat zbog toga sta okoti samo jednoga i on isto umre znali neko iskusniji sta bi to moglo bit?? i kako da ih sta vise okoti ili je to sama priroda.
 
L

lupo

Guest
tako je i kad sidje s nje trebo bi lupat nogama u pod.. ;)

onda stvarno izgleda da ovaj moj zna posal jer je tri puta u toku dana ujutro,podne,posljepodne i to u razmaku od 5 minuta 2 ženke uspješno riješija i to svaki put po 2 puta..........

a bome za prvi put izgleda da mali zna šta radi.....
 
S

smoki

Guest
ako uzimate za tov kuniće imajte na umu da su panonski,kalifornijski,hyla i hajkom kunići najbolji i da nečete ni u jednom pogriješit s tim da je kalifornijski čista rasa koju možete imat za izložbe ili za daljnju produkciju...
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
onda stvarno izgleda da ovaj moj zna posal jer je tri puta u toku dana ujutro,podne,posljepodne i to u razmaku od 5 minuta 2 ženke uspješno riješija i to svaki put po 2 puta..........

a bome za prvi put izgleda da mali zna šta radi.....

nevalja ti to bas u istom danu dve zenke..bit ce ti smanjen broj na ovu drugu..
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
jel moze neko na ovo odgovorit?? Planiram jednu prodat zbog toga sta okoti samo jednoga i on isto umre znali neko iskusniji sta bi to moglo bit?? i kako da ih sta vise okoti ili je to sama priroda.

Zasto mislite prodati zenku koja nije pogodna za danji uzgoj? Da li bi ju vi bili sretni da ja vama podvalim zenku koja koti samo jednog mladog koji ugine?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
da zato sto mu je drugacija sperma najbolje ti je jedan dan jednu a jdean dan drugu ;)

Slažem se! Jedan dan jednu, a drugi dan drugu ili još bolje počekaj 2 dana...pa nije neka sila...nije zec na normu.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Zasto mislite prodati zenku koja nije pogodna za danji uzgoj? Da li bi ju vi bili sretni da ja vama podvalim zenku koja koti samo jednog mladog koji ugine?

nemislim ju ja prodat za daljnj uzgoj nego za klanje ;)
 
L

lupo

Guest
Slažem se! Jedan dan jednu, a drugi dan drugu ili još bolje počekaj 2 dana...pa nije neka sila...nije zec na normu.

e to ti je kad ne pitaš iskusnije...... ma sad je tako kako je prvi dan sam učinija tako evo danas sam mislija stavit samo jedu ujutro i navečer a sutra drugu i onda čekat da vidim jel bilo učinka al danas ženka mu ne dozvoljava ni približit se a jučer se sva tri puta u toku dana kad sam je ostavlja mužijak izvalija na leđa i po 2 puta. a valjda je to tako kod ženki jedan dan oče drugi neće ... a ko bi ih razumija :D:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh