• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
ali ja bi ga i za 100 kuna ali kažu mi da je 50 kuna premalo za kunića kojega ja hranim dok ga ili ne prodam ili ne ubijem. ali taj princip na tom oglasniku je takav da moraš neku cijenu staviti. a kako 14.01. mi istječe oglaas možda za drugi oglas promijenim cijenu.
vi koji ih hranite do cca 4 mj.starosti nemate puno troškova lai ih i hranite drugačije od mene. ja na mjesec potrošim cca 70 kuna za hranu a za njega bi dobila (ako ga prodam za meso) oko 100 kuna. gdje je tu računica? mogu ga prodat za 100 kuna a onaj tko hoće kupit neka nazove.
a gdje je računica da neki prodaju kuniće (ove srednje) za 30 kuna?? pa peleti koštaju više nego kuni živ?

Kako očekuješ računicu, ako kupuješ ječam i zob po 4 kn/kg?
Ja svoje uglavnom rasprodam sve po 70-90 kn...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Najbolje je tako:

target_rabbits.jpg


Dobre njoke sa divljim
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Kako očekuješ računicu, ako kupuješ ječam i zob po 4 kn/kg?
Ja svoje uglavnom rasprodam sve po 70-90 kn...
Ja na svoje ne trošim ni kunu, a svejedno su svi živi i zdravi. Samo domaća hrana. Svaki dan dobivaju sušenu djetelinu, repu, klip kukuruza, ponekad TVRDI kruh, ako ima šta zelenog u vrtu( kupus, mrkve...po ljeti), makar sporije rastu ali svejedno dođu na 4-5 kg. Nikad problema sa zdravljem.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
repu možeš davati ali ona ti nema nikakvog značaja u ishrani kunića to ti je isto kao da ti jedeš lubenicu fina ti je okrijepi te ali si i dalje gladna ima puno tekučine a malo vlakana ,kuhani krumpir sa šrotom je idealan obrok za tov kunića kao i suhi kruh možeš davati bez problema ništa im se neče desiti samo pazi da kruh bude skros suh i nesmije biti pljesniv jer onda dolazi do neželjenih posljedica i kruh ne špricati sa vodom pretpostavljam OBAVEZNO SKROS SUHI ..

pa kruh jest skroz suh. svaki dan vreću objesim(kad je sunce) da se još posuši. i to pazim da nije pljesniv.
zato se dvoumim jer čovjek koji mi je dao tu staru kunićku ima domaću repu. nazvao me i pitao ako želim za kuniće. nikada im nisam davala repu ali znam da im je on davao. i da se repa daje u malim količinama.taj kuhani krumpir tj.kašu sam jednom dala kunićima (još prije nekih godinu ipol) i rado su pojeli. samo ja sam iz opreza davala u malim količinama.
znači repa ima isti učinak kao i kupus i kelj.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Ja na svoje ne trošim ni kunu, a svejedno su svi živi i zdravi. Samo domaća hrana. Svaki dan dobivaju sušenu djetelinu, repu, klip kukuruza, ponekad TVRDI kruh, ako ima šta zelenog u vrtu( kupus, mrkve...po ljeti), makar sporije rastu ali svejedno dođu na 4-5 kg. Nikad problema sa zdravljem.

evo i taj susjed ih isto hrani samo domaćom hranom. on zimi kupi te pelete a ljeti ih hrani sve iz vrta. isto mu sslabo rastu (jer uspoređuje sa mojim a moji su veći a nejgovi su stariji i sporo rastu). ali on ih ne prodaje nego ih ima svoje potrebe.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
I moji su za osobne potrebe, tako da brzi rast kod mene nije potreban.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
repu da ali ne previše bolje je davati kupusnjaće ili stočni kelj a ako imaš najbolja je suha djetelina..
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Danas su mi izaši prvi mladunci iz kotlice, a sutra očekujem od druge ženke. Sve po programu :heart:
 
H

Hrvach

Guest
Istina farmer...
Zeleno kunićima ubrzava probavu i nemaju takav prirast po zelenome. Može im se dati,ali više ko poslastica nego ko hrana. Hranili kuniće za sebe ili za prodaju uvijek nam je u cilju da čim brže napreduju i da imaju bolji prirast uz manju potrošnju hrane. Jučer sam bio kod jednog rođaka koji ima kuniće za sebe i dio za prodaju. Njegovi su s 6mj za klanje i imaju cca. 1,5kg očišćeni. Hrani ih većinom sa suhim, čak im i daje smjesu,a opet loše napreduju. On neće odustati od te genetike makar mu nije isplativa, njegov kunić od 6mj dođe 60kn očišćeni,a to je 10kn po mjesecu, po meni potpuno ne isplativo
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
Evo i mene u kunićarstvu..imam 14kom kao i rekoh..2 zećie za okot i jednok macana haha..Planiram jednu prodat zbog toga sta okoti samo jednoga i on isto umre znali neko iskusniji sta bi to moglo bit?? i kako da ih sta vise okoti ili je to sama priroda...do sad a imam ih vec godinu i pol nisam imo nikakvih problema s bolesti ili tako :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
prvo i osnovno treba razlučiti uzgoj kunića kojih ima puno vrsta ;
-dali želiš kuniče za izložbu
-dali se misliš baviti uzgojom za prodaju (meso)
-ili nešta treče
vidim da vi imate svakakvih kunića i to je ljepo ima se za vidjeti puno vrsta
ali za meso (za prodaju)nikako nemože ići belgijski orijaš, šarac, ovnoliki,zašto belgijski orijaš treba godinu dana za zrelost da se pari istina je da brzo napreduje ali postotak mesa i kosti nije na strani isplativosti tako je i sa ovim drugim nešta slično dok novozelanski, kalifornijski, hila kunići su za reprodukciju sa pet mjeseci i za klanje su sa tri mjeseca a imaju veči postotak mesa od kosti ,kosti su im lakše i dosegnu težinu očiščeni i1,200 zavisi od ishrane zato se treba opredjeliti želiš li kunića za brzo klanje ili za šminku....:finga:
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ja želim za meso..i imam obićne domaće kuniće i dosta brzo rastu..zanima me kolko je kod vas cjena kunića žive vage??
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
stvar tržišta i potražnje ako je kila buta u konzumu 25kn ko če ti dati za zečje kosti i meso 40kn osim onih koji znaju da je to kvaliteta i onih koji moraju jesti to meso zbog zdravlja...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
kad sam krenula u taj uzgoj znala sam samo za te velike pasmine. da sam tada znala možda bi krenula sa ovim srednjim rasama kunića jer kao što vidim veća je isplativost što se tiče mesa. opet se vraćam na to da mi taj čovjek nije obećao da će mi dati drugu ženku išla bi istraživati i možda bi nabavila nekog od vih srednjih kunića. ili ne bi nijednu mladu ni iz prvog ili drugog legla pustila nego nabavila tj. krenula sa ovim drugim.vidjet ću što će biti sa ovom starom i ovim mladim ženkama. pa ako budem morala ih se dvije riješit možda nabavim neku ženku i mužjaka od isplativijih rasa kunića.
 

Najnoviji postovi

Na vrh