• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Mislim da njima treba veći prostor, ograđena površina i to što više zarasla u travi i raslinje - što sličnije prirodnom okruženju bez ljudi drugih i životinja.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Da i to može, a sa kojom pasminom ih pariš da se mogu prodati kasnije? Isto novozelandskom ili?

trebas ovakvog!!!:D


Uploaded with ImageShack.us
ako si možeš riješiti transport iz sl broda mogao bi usrećiti tvoju crvenkapicu :D
 
Posljednje uređivanje:
S

smoki

Guest
kod divljih zečeva je dovoljno da ih se puste na par dana u vočnjak ako je ograđen ali ako se nije dirao kao kuniće što maze možeš ga slobodno pustit u prirodu snaći će se on i podivljati u trenu probaj ga pustit u neki gustiš pored neke njive al dalje od kuća...
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ja sam cuo da mali broj tih zeceva prezivi kad ih puste u loviste, a mrate i misit na to da je uobicajan zivotni vijek zeca jako kratak jer ga svi grabezljici love.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo opet trebam savjet vezanza gajbe i za parenje. znam da sam rekla da neću nijednu pairit još ali večeras mi je bio susjed i uzeo je staru ženku (ima skoro 2ipol godine) na parenje. e sad. parit ću je sa njem.šarcem, mužjakom kojim sam ju parila prvi i drugi put. a malde od njega su crna i crnobijela(njem.šarac). s njima ne mogu jer im je otac. a da li ga mogu pariti sa mladom od crne? (mlada je iz 2 legla. prvo leglo nisu preživjeli-od crne)?

drugo pitanje je vezano za gajbe. tu veliku drvenu i onih 6 malih ću prepraviti za kojih 10-tak dana i bit će mi umjesto 6, 4 normalne gajbe.(željezne) te ću ako je izvedivo još jednu limenu kotilicu napraviti. za drugu željeznu gajbu koju sam još prije kupila. i uz tu imam samo jednu kotilicu koja se može premjestiti na drugu stranu.(stric će mi to popraviti)
ali mi je donio još jednu gajbu. gajba je željezna na drvenom postolju. i velika je ali nije kao ona drvena jer je malo niža. planiram u nju staviti onog mužjaka(svojeg kojeg još nisam niti prodala) a u tu drvenu bi stavila eventualno mladu koja je nedavno okotilato bi bilo ako stara ne bude bređa..(moja pogreška). mene brine da li će biti problem ako ženka nema kotilice? susjed mi kaže da bi ona mogla njih ubiti ako se uznemiri i počen skakati?
slike od te gajbe i te drvene ću sutra staviti.
 
H

Hrvach

Guest
Trebam savjet od ljudi koji znaju.
Danas je kod mene bio požar, eksplodirala je plinska boca ili rezervoar s gorimo kod susjeda (nezna se još točno), eksplozija je bila jaka da su se meni na kuću stakla stresla,a kunići su samo s druge strane ograde te hale koja je gorila (cca. 5m) Ja sam ih maknuo čim sam čuo eksploziju ali je bilo sve puno dima pa me je strah da se nisu nagutali jer mi se neki čudno ponašaju. Vidim da su u šoku jer su svi stisnuti, ne jedu, ne piju.. Kaj da im napravim.? Kaj im vi dajete kad su izloženi stresu? Strah me je da mi zbog toga ne ode koji,a taman sam si lijepo isplanirao uzgoj,a i financijski ne bi baš bilo dobro.
 
S

smoki

Guest
pokrij ih nečim da budu u mraku tad se oni smire...šok je šok neki mogu uginut a i ne moraju vidjet češ s vremenom,samo ih ne diraj neka se smire i bit će ok...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
stavi kuniće u neki zatvoreni prostor malo zamračen kupi vitamine nemogu se sad sjetiti kak se zovu znaju u vetrinarskoj i daj im par dana nemoj ih puno obilaziti par dan i biće ko novi meni se nešta slično desilo bili su divlji i tresli se nisu jeli ni pili ,stavio sam ih skupa u jedan prostor koji sam imao bježali su jedan od drugog ali su se vremenski oporavili davao sam im te vitamine ,to je prašak daje se i kokicama ali se nemogu sjetiti da me ubiješ..
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
stavi kuniće u neki zatvoreni prostor malo zamračen kupi vitamine nemogu se sad sjetiti kak se zovu znaju u vetrinarskoj i daj im par dana nemoj ih puno obilaziti par dan i biće ko novi meni se nešta slično desilo bili su divlji i tresli se nisu jeli ni pili ,stavio sam ih skupa u jedan prostor koji sam imao bježali su jedan od drugog ali su se vremenski oporavili davao sam im te vitamine ,to je prašak daje se i kokicama ali se nemogu sjetiti da me ubiješ..

Muvisel? :)
 
H

Hrvach

Guest
Muvisel sam baš igrom slučaja jučer počeo davati jer mi je reko veterinar da ga je najbolje davati 10 dana, pa 10 dana pauza. Još niti sam neznam kaj je točno gorilo i kaj je bilo jer ovom ne vjerujem niti malo. Kaže da se guma zapalila,al ne vjerujem da jedna guma gori sat i pol i to tak gusti dim. Ja sam se malo nagutao dima dok sam izvlačio kuniće i selio ih pa me malo muči kašalj,al to nije bitno, glavno da je životinja spašena i kolko tolko dobro. Jednome je oko suzilo pa sam mu zakapao s Visine kapima i sad je ok. Nadam se da će iduće dane bit sve ok.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo ovo je ta gajba u koju namjeravam mužjaka premjestiti. tamo gdje je limeni trokut-to je za sijeno a ulaz je da se to za siejno makne. i to sam slikala


Uploaded with ImageShack.us

ta vrata(možda su mala??


Uploaded with ImageShack.us

i drvena gajba u kojoj je sad mužjak. u nju namjeravam staviti ženku (ona koja je nedavno okotila ali mladi nisu preživjeli). jedina je mana te gajbe da nema kotilice. ako ju parim i tamo stavim hoće li biti problem za okot??


Uploaded with ImageShack.us

i uspjela sam slikati onu mladu od 7 mj. koja izgleda ogromno.


Uploaded with ImageShack.us
a ovako izgleda sprijeda


Uploaded with ImageShack.us
i imam još slika od njezine mame(crna ženka)
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
i drvena gajba u kojoj je sad mužjak. u nju namjeravam staviti ženku (ona koja je nedavno okotila ali mladi nisu preživjeli). jedina je mana te gajbe da nema kotilice. ako ju parim i tamo stavim hoće li biti problem za okot??



To ti je baš super gajba za ženku i nema veze što nema kotilicu.Par dana prije okota ubaci joj malo više slame unutra i ona će se pobrinuti za mjesto koćenja,a ako ne koristiš slamu bit će ti potrebna neka ladica ili tako nešto(istresi tati šarafe iz ladice u garaži :) )
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
To ti je baš super gajba za ženku i nema veze što nema kotilicu.Par dana prije okota ubaci joj malo više slame unutra i ona će se pobrinuti za mjesto koćenja,a ako ne koristiš slamu bit će ti potrebna neka ladica ili tako nešto(istresi tati šarafe iz ladice u garaži :) )
Ili samo staviš dvije cigle u kut gajbe ovako.Samo pazi, unutar cigli ne smije biti pod od mreže. Stavi neku hrapavu dasku ili komad tepisona ili nešto slično.
 

Prilozi

  • Cigle.JPG
    Cigle.JPG
    1.5 KB · Pregleda: 67
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Ili samo staviš dvije cigle u kut gajbe ovako.Samo pazi, unutar cigli ne smije biti pod od mreže. Stavi neku hrapavu dasku ili komad tepisona ili nešto slično.

ok. jer mogu ja nju i u tu željeznu no bolje je da je u drvenoj gajbi. stara ženka mi se još nije vratila. koliko najviše dana može biti ženka kod mužjaka kad se pari?(prije dva dana mi ju je uzeo susjed)
 

Najnoviji postovi

Na vrh