• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Bilo bi dobro da se dogovorimo. Ja imam kombi i mogu pokupiti zainteresirane zagorce i zagrepčane. :gitarist:
 
H

Hrvach

Guest
Ak neću radit idem malo u zagorje. Bil sam ovaj vikend i nekaj me veleče na hladni gemišt :D
 
S

smoki

Guest
evo mojeg divljeg kunica....

to ti je divlji zec a ne kunić najbolje vidiš razliku u ušima u kunića jer su male ko u nekog patuljaste rase a ovaj ima duže...super je ovako gledajući...
 
H

Hrvach

Guest
Smoki... Ovo je sigurno kunić ali je tako ispala slika. Vjeruj mi znam jako dobro razliku između kunića i zeca,a i vidio sam ih uživo
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Evo i mog zekonja za parenje, ima uši preko 20cm:

08012012663.jpg
 
H

Hrvach

Guest
hrvac je neki dan bio ginekolog za kunice:partyman:

Nisam ginekolog ali mogu pogledat:rolfer::supz: Specijaliziran sam za ove (playboy) zečice od 240 mjeseci i 50-60kg, samo ta pasmina me trenutno zanima:supz::rolfer:
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Imam zećicu novozelandskog crvenog kunića i trebam je spariti stara je 7 mjeseci, isada si mislim ako je sparim što ću sa zečevima jer nemogu to papati a bome niti klati, želi li netko kupiti ili mijenjati recimo perad me zanima.?
Blizu sam kloštra i doći ću pogledati izložbu u subotu pa se možda i sretnemo!! tko ide?
 
H

Hrvach

Guest
Pa spari ju i prodaj mlade :) To ti je najisplativije ak ne misliš klati. Kupci se uvijek nađu ak je cijena ok, ja nikad nisam imal problema s prodajom živih. U kloštru se možda vidimo, nadam se da dolazim, rano je još za planove
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Da i to može, a sa kojom pasminom ih pariš da se mogu prodati kasnije? Isto novozelandskom ili?
 
H

Hrvach

Guest
Ja imam hylle i parim ih s hylla muškim, nisam niti imao drugog izbora ali se uvijek lakše proda čista pasmina nego mješanci.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Da cistokrvne ces najlakse prodat. A cemu je pariti ako ti malci mogu samo probleme zadati ak ih ne uspijes prodat, ak je zenka ljubimac onda nek i ostane nema potrebe pripusat ju ;)
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Hvala ti na savjetima, potražiti ću joj onda novozelandskog mužjaka negdje, prijatelj koji se kuži u to ju je pregledavao i rekao da bi mogla na izložbe, da je dobra izgleda , kako to ide?

Da cistokrvne ces najlakse prodat. A cemu je pariti ako ti malci mogu samo probleme zadati ak ih ne uspijes prodat, ak je zenka ljubimac onda nek i ostane nema potrebe pripusat ju ;)

ma nije ljubimac kupljena je kao par divljoj zečici jer smo mislili da je muško pa na kraju je žensko i malo je zločesta, lupa me prednjim nogama i jednom me čak ugrizla dok ju hranim???:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Onda ste trebali kupiti zeca jer kunic i zec su slicni koliko i ovca i koza, proguglajte pa ce te shvatiti razliku, sta se tice grizenja napravite gulas od nje :D
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
prije 1 god. nismo imali pojma o zečevima a onda smo othranjivali divljeg zeku starog tjedan dana( sada ima 3 kg minimalno) i proučili cijeli google! Tada nismo znali ništa pa ni razlikovati spol zeca....
Nemožemo gulaš, ako je tako radije ću je prodati ili mijenjati.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Potražite oglase za zečeve
zapamtite da vama treba zec a ne kunic, zecevi zive u paru al im morate osigurat kavez koji je visok najmanje 1 metar jer zec odskoci u zrak kad se pari, pa ako mu je prenisko ozljedit ce se... ugl to je dosta komplicirano... posaljite mi svoj mail pa cu vam poslat literatiru o uzgoju zeca u kojoj je sve lijepo objasnjeno uz slike i nacrte kaveza ;)

Nemoj stavljati nepotrebno oglase;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Da komplicirano je sa njima, mislili smo je pustiti prije zime ali nismo, pustiti ćemo je čim malo zatopli, najbolje za nju, kada je dignem i zagrlim vidim joj u očima da je tužna, želi prirodu, šume i livade......... tako će biti naj bolje..
 

tata

Novi član
Tu od
15 Lip 2011
Poruka
29
Da komplicirano je sa njima, mislili smo je pustiti prije zime ali nismo, pustiti ćemo je čim malo zatopli, najbolje za nju, kada je dignem i zagrlim vidim joj u očima da je tužna, želi prirodu, šume i livade......... tako će biti naj bolje..

Mislim da prije puštanja u prirodu prethodi faza podivljavanja da zec bude spreman za život u prirodi odnosno da se nauči bojati i ljudi i životinja, pogotovo ako je othranjen među ljudima skoro kao ljubimac. Za više informacija evo link, oni će vam dati puno više pravih savjeta. www.tarraland.com/kavez.html
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Pripremili smo već kavez u jednoj odvojenoj prostoriji za podivljavanje i sad čekamo da vrijeme zatopli a sudeći po prognozama biti će to uskoro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh