• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ja sam mislio ic i zaboravio sam,jebemu hrvac trebo si jucer napisat da ides :(

Ugl pogledao sam ime lijeka "Nilverm" se zove, djeluje na sve parazite moze se dati injekcijski pod kozu i u vodu, bocica ima 100 ml, a doziranje je 1ml na 10 kg.

Lijepi su kunici, od kog si ih uzeo?
 
H

Hrvach

Guest
Jbg marine, nisam znao do jučer navečer jel ide ili ne... Ti si u tim kunićarskim krugovima, kaj kažeš na kuniće, kakav im je eksterijer?
Kupio sam ih od gosp. Štefa iz Hrašća, on je član udruge Vel. Gorica. Bila su 3 ovnolika za prodaju,a ja sam kupio 2 i žao mi je kaj nisam i još tu jednu ženku uzeo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Lijepe ženkice, kolko su stare?:partyman: Dal češ im stavit kakvu dasku u gajbu, zbog žuljeva? Žica izgleda dosta tanka..
 
H

Hrvach

Guest
Imaju po dva boksa svaka, u jednom je daska i slama,a u drugome je žica jer tamo jedu pa da im ne pada na pod i jedu s poda. Uvijek se prosipa nekaj,a ako je ne jedem s poda ne vidim zašto bi moji kunići jeli. Ženke su stare oko 4,5mj. Već su velike i dosta teške. Zanima me savjet od nekoga ko drži ovnolike s kolko se one pripuštaju, jel to ide na kilažu ili na starost. Npr, s 5 kila težine ili mora imati npr 5-6mj??
Johny dođi koji dan do mene pogledati ak imaš vremena.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Jbg ja sam mislio ic al sam jednostavno zaboravio da je to ovaj vikend... Kunici su lijepi, i ja imam par ovnolikih i to su najumiljatiji kunici koje sam ikad imao, samo guraju glavu da ih se mazi :)
Mislim da ce ti problem biti zicani pod zbog zuljeva.
 
H

Hrvach

Guest
Sad su u tim gajbama, imam i drvene gajbe samo ih trebam premjestit da ne držim kuniće na 2 mjesta. Istina je da su dosta mirni, samo ova Ciga je zajebana, zna iskoristit situaciju pa lupit sa šapama da ju maziš. Marine s kolko si ti paril svoje? Zaboravio sam napisati... Kolko bi trebale bit velike te drvene gajbe, jel dosta 75x50x40??
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Sad su u tim gajbama, imam i drvene gajbe samo ih trebam premjestit da ne držim kuniće na 2 mjesta. Istina je da su dosta mirni, samo ova Ciga je zajebana, zna iskoristit situaciju pa lupit sa šapama da ju maziš. Marine s kolko si ti paril svoje? Zaboravio sam napisati... Kolko bi trebale bit velike te drvene gajbe, jel dosta 75x50x40??

lijepe su ženke. crna me podsjeća na ovu moju. samo joj uši ne stoje baš tako uz glavu. njoj uši stoje kao kod ovce, u zraku. a smeđa na moju staru. ona isto tako izgleda. probaj ih parit sa 7 mj. ja sam staru prvi put parila sa 7 mj. a ovu drugu (od nje mladu iz 2.legla) sam parila sa 10 mjeseci. a imaš mužjaka? s kim ćeš ih pariti? neznam koliko su ove moje drvene gajbe velike.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Jbg ja sam mislio ic al sam jednostavno zaboravio da je to ovaj vikend... Kunici su lijepi, i ja imam par ovnolikih i to su najumiljatiji kunici koje sam ikad imao, samo guraju glavu da ih se mazi :)
Mislim da ce ti problem biti zicani pod zbog zuljeva.

daa?. ova mlada od te crne ženke ima. 7 mj. ali isto gura mi glavu ali ne želi da ju mazim po glavi. ogrebla bi me a ja moram sa strane ju maziti.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Nisam ih jos pario, covijek od kojeg sam ih kupio mi je savjetovao da ih ne parim prije nego napune 12 mjeseci, velicina gajbi za njih je najbolja 1x1m, ja imam 80x60 + kotilica... al imam u planu napravit 9 boxeva 1x1, samo to moram pricekat da zavrsim fax i pocnem radit jer nemam para ni vremena ;)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Nisam ih jos pario, covijek od kojeg sam ih kupio mi je savjetovao da ih ne parim prije nego napune 12 mjeseci, velicina gajbi za njih je najbolja 1x1m, ja imam 80x60 + kotilica... al imam u planu napravit 9 boxeva 1x1, samo to moram pricekat da zavrsim fax i pocnem radit jer nemam para ni vremena ;)

pa zar nije to kasno za parenje? ja sve mlade parim, naravno kad imam mužjaka. ali sve ove moje mlade iz 2.legla sam parila sa 10 mj. to je jednoj bio prvi okot a drugoj(crna) drug okot. (prvi mladi su joj se smrzmuli jer se nije na vrijeme počupala.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Nije kasno jer se radi o velikoj pasmini kunica, mogu se oni ranije pariti, ali je preporuka da se priceka 12 mj... isto tako ja kalifornijske ne parim prije 6 mj starosti, a becke plave 8 mjeseci...
Ja kunice drzim cisto zbog ljubvi a ne profita pa mi nije nuzno da se sto prije i sto vise kote, radije pricekam da sazriju i da se oporave od okota ;)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Nije kasno jer se radi o velikoj pasmini kunica, mogu se oni ranije pariti, ali je preporuka da se priceka 12 mj... isto tako ja kalifornijske ne parim prije 6 mj starosti, a becke plave 8 mjeseci...
Ja kunice drzim cisto zbog ljubvi a ne profita pa mi nije nuzno da se sto prije i sto vise kote, radije pricekam da sazriju i da se oporave od okota ;)

tako i ja. ali eto. dogodila mi se pogreška koja mi se ne smije dogoditi. zato neću brzati sa parenjem dok ne napravim prostor za mlade.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Evo da se pohvalim,
Danas sam bio u Vel. Gorici na izložbi i kupio sam 2 mlade ovnolike ženke. Nadam se da će slike biti ubrzo.
Jel bio neko od vas na izložbi?
Što nam nisi javio za izložbu? Neki bi došli, ja prvi.
 
H

Hrvach

Guest
Hvala svima za pohvale.. Jučer sam se razgovarao i rekli su mi da ih se može pariti s 6,5-7mj bez problema. Čak mi je i čovjek rekao da poslije 10mj nije baš pametno zbog sraštanja kosti zdjelice. Isto tak mi je reko da bi ove gajbe bile dosta,ali da je kotilica s vanjske strane. Imam još nekaj drvenih sanduka koje prepravljam u gajbe pa ću složiti nekaj.

Sad da ne bi opet rekli da ne govorim za izložbe... Ovaj vikend je izložba u Kloštar Ivaniću (barem mislim da je taj Ivanić :) ), bit će isto dosta kunića. Javite ko bi išao i kada pa da se dogovorimo da se nađemo mi forumaši kunićari uživo i popričamo malo..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maras969

Novi član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
16
Sad da ne bi opet rekli da ne govorim za izložbe... Ovaj vikend je izložba u Kloštar Ivaniću (barem mislim da je taj Ivanić :) ), bit će isto dosta kunića. Javite ko bi išao i kada pa da se dogovorimo da se nađemo mi forumaši kunićari uživo i popričamo malo..

Evo točno rasporeda
21. međugradska izložba u Kloštar Ivaniću
Izložba će se održati od 13-15 siječnja 2012.
Vrijeme trajanja izložbe: 13.01.2012, petak od 14-20
14.01.2012, subota od 8-20
15.01.2012, nedjelja od 8-14
 
H

Hrvach

Guest
Kaj onda ljudi? Jel se vidimo? Ide neko u zabok 20-22,ak neide u ivanić? Ja bi kupio još par komada pa da se vidimo onda i da mi neko stručan i pametan da preporuku. Najteže je kupovati bez drugog mišljenja
 

Najnoviji postovi

Na vrh