• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Moj dule u 6 minuta riješi cijelu gardu ženki. Nema ljubavi, samo sex. Svaka ima 20 sekundi, il daje milom ili ide silom
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Moj susjed je jednom ostavio ženku cijelu noć sa mužjakom i trajno ga je onesposobila za rasplod. Bolje biti nadzočni dok se obavi posao.
 
H

Hrvach

Guest
@farmervg
:rolfer::rolfer:pa nije da se hvalim,al kod mene to ipak malo duže traje:finga:. U svakom slučaju i kod mene i kod njega su klijentice zadovoljne:butthead:
Da nije na gazdu, neznam na koga bi bil:rolfer::rolfer:

@kastav
Ti nisi čula onu poslovicu za stare tete "iskustvo stekla-sram izgubila" Ova od 2,5g ak nije do sad stekla iskustvo i izgubila sram neće nikad :D Te stare su najgore, prvi put pusti muškog odmah na sebe,a onda mu izvuče dušu. Mislim da bi mu nakon 2 sata jaja bila ko kikiriki
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Nema ostavljanja ženke kod mužjaka. Staviš ju u gajbu kod njega i promatraš. Kad mužjak (od)skoči, gotovo je. Možeš eventualno pričekati još malo da vidiš da li će ponoviti skok i onda ženku vadiš van.
 
R

ratar54

Guest
ee ljudi jel se vama kad dogodilo da vam ženka okoti samo jednog malca...meni ova ženka divljeg kunća okotila jednog samo,kako je to moguće??

kastav kunić nasao sam na njuskalu tvoj oglas za muzjaka i piše da trazis 180 kn :shock::shock::shock:
za mjesanca je smjesno traziti 100 kn a kamoli 180 ,spusti cjenu na 50 kn mozda prodas
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Slažem se da je za mješanca 100 kn plafon. Ja svoje (ako prodajem žive) prodam po 80-90 kn, al do 4 mjeseca starosti. Dulje ih ne hranim, osim naravno one za rasplod. Jer ako ima očišćeni cca 2,0 kg tak i onak nemreš dobiti više od 90 kn za njega.
A evo i moj princip pripusta (baš sam sad pripuštao svojeg zeca i ženku od strica). Većinom ujutro stavim ženku mužjaku u kavez (ili ih stavim na pod štale pa imaju puno mjesta) i tad se većinom ne dogodi ništa. Ostavim ih 5-10 min i naravno gledam, on navaljuje al mu ona "neda". Isti princip popodne (oko 14h), al tad u 99,9% slučajeva ženka "primi" 2-4 puta. I tako na večer (oko 19h) i također "primi" 2-4 puta. I to je to... Pisal sam da sam pripuštao prvi put zeca hilla-u i iskusnu ženku, al nije ostala skotna. Sad bi se trebala okotiti bijela ženka (za 2-3 dana, prvi okot), a za nekih 5-7 dana i ta iskusna ženka koju sam opet pario sa tim mladim mužjakom. Mislim da su obje skotne jer imaju velike trbuhe. A iskreno ne znam napipati mlade u trbuhu. Zanima me kakav će biti okot jer će to ovom mladom mužjaku biti prvi potomci. A starog zeca sam riješio iako su bili njegovi potomci super, al bio je star i više nije skakao. Ove moje ženke su velike, dugačke kao njemački šarac, a zec hilla je manji al više nabitog trupa. Trebala bi to biti dobra kombinacija. Ak bude potomaka javim pa slikam...:p
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
ee ljudi jel se vama kad dogodilo da vam ženka okoti samo jednog malca...meni ova ženka divljeg kunća okotila jednog samo,kako je to moguće??

kastav kunić nasao sam na njuskalu tvoj oglas za muzjaka i piše da trazis 180 kn :shock::shock::shock:
za mjesanca je smjesno traziti 100 kn a kamoli 180 ,spusti cjenu na 50 kn mozda prodas

ali ja bi ga i za 100 kuna ali kažu mi da je 50 kuna premalo za kunića kojega ja hranim dok ga ili ne prodam ili ne ubijem. ali taj princip na tom oglasniku je takav da moraš neku cijenu staviti. a kako 14.01. mi istječe oglaas možda za drugi oglas promijenim cijenu.
vi koji ih hranite do cca 4 mj.starosti nemate puno troškova lai ih i hranite drugačije od mene. ja na mjesec potrošim cca 70 kuna za hranu a za njega bi dobila (ako ga prodam za meso) oko 100 kuna. gdje je tu računica? mogu ga prodat za 100 kuna a onaj tko hoće kupit neka nazove.
a gdje je računica da neki prodaju kuniće (ove srednje) za 30 kuna?? pa peleti koštaju više nego kuni živ?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kupca ne zanima koliki su tvoji troškovi, nego kakva je cijena. A ako staviš u oglas veću cijenu nego što misliš za kunića dobiti, neće te nitko zvati :mrgreen: .
 
R

ratar54

Guest
pa ako mislis za 100 prodati onda napises 100 a ne 180 ,kakve veze koliko ti potrosis mjesecno novaca, ne potrosis samo na njega nemozes na njemu zaraditi ono sto potrosis na njih 10
 
S

smoki

Guest
nema računice kad imaš jednog zeca za prodat,peleti koštaju ali uzmi 25 ili 50 kg ječma i 10 kg peleta i eto smjesa,di češ bolje za kunića,moji kukuruz ne dobivaju jer imam perad samo izložbeni i rasplodni kunići koje selektiram dobiju najbolje ostali samo ovo i računica je kod mene nakon svakog 2 kunića ali ako ti prodaš jednog sad pa za 2 mj opet ništa se tako ne napravi,moraš imat svaki tjedan bar od 2-4 kunića spremna za prodaju da bi pokrila troškove ali kad imaš križance uži ti je izbor prodaje jer ide samo za meso i možda neko uzme za rasplod,dok kod čiste rase su ti otvorene sve kombinacije prodaje i onda moš diktirat cijenu,ja imam matičnog mužjaka a sad i ženku koje nebi dao ispod 500 kn pojedinačno jer imam kvalitetu koja nije odavde i to sam masno platio i sad mi se polako vraća,leglo iz 10 mj mi je ošlo čim sam stavio u prodaju njih 14 kom svaki za 120-150 kn ovisno o kuniću e tu je poso...
 
L

lupo

Guest
Nema ostavljanja ženke kod mužjaka. Staviš ju u gajbu kod njega i promatraš. Kad mužjak (od)skoči, gotovo je. Možeš eventualno pričekati još malo da vidiš da li će ponoviti skok i onda ženku vadiš van.
kolega jel to znači kad oskoći,padne... il kako god to nazvat ...... to je siguran znak da je uspija obavit posal i da će zenka ostat skotna???..... koliko dana za redom to ponavljaš jer danas sam prvi put stavlja zenke (jednu po jednu) kod moga pastuha i to ujutro, oko podne i sad popodne i svaki je put uspia past,odskoćit nakon par minuta lova po kućici! pošto je ovo prvi put da ih stavljam na parenje, kako sam već gori pita, ne znam koliko ovo dana da ponavljam
 
M

marin

Guest
hrvach izradio sam ja tu jednu gajbu za zive vatat lipo funkcionira...postavio sam ju danas i vidio sam u blizini jednog divljeg zeca...sumljam da ce se uhvatiti al neka idem probat :D

da nebi netko dobio kaznenu prijavu za krivolov
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
kolega jel to znači kad oskoći,padne... il kako god to nazvat ...... to je siguran znak da je uspija obavit posal i da će zenka ostat skotna???..... koliko dana za redom to ponavljaš jer danas sam prvi put stavlja zenke (jednu po jednu) kod moga pastuha i to ujutro, oko podne i sad popodne i svaki je put uspia past,odskoćit nakon par minuta lova po kućici! pošto je ovo prvi put da ih stavljam na parenje, kako sam već gori pita, ne znam koliko ovo dana da ponavljam

Da, treba odskočit i past na leđa...on je obavio posao, al to ne znači da će ženka ostati skotna (u većini slučajeva ostaje skotna). Mislim da je dosta da to obavi jedan dan, posebno ak je napravio svoje 3-5 puta. A mislim da mu za dan ili dva niti ženka neće "dati" više!?
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
prehrana

znam da vi kunićima to ne dajete ali moram vas pitati: da li znate nekoga tko im daje repu-sirovu (ali u malim količinama) i "kašu"-tj.kuhani krumpir+posije +palenta(kukuruzna krupica-šrot)? jer znam dvoje ljudi koji im to daje-repu. čovjek koji mi je dao onu staru kunićku(on ih više ne uzgaja)-on je svojim kunićima davao suhi kruh(malo pošprican), repu a i ta žena kojoj sam prodala onog prvog mužjaka isto im daje suhi kruh(od njega napravi kašu, daje im repu i ponekad im napravi tu kašu od krumpira i posija. i njima nikad kunići nisu imali problema sa zdravljem niti s probavom. aali puno ljuid u mojeem kraju tko ima kuniće daje kruh suhi.:shock:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
znam da vi kunićima to ne dajete ali moram vas pitati: da li znate nekoga tko im daje repu-sirovu (ali u malim količinama) i "kašu"-tj.kuhani krumpir+posije +palenta(kukuruzna krupica-šrot)? jer znam dvoje ljudi koji im to daje-repu. čovjek koji mi je dao onu staru kunićku(on ih više ne uzgaja)-on je svojim kunićima davao suhi kruh(malo pošprican), repu a i ta žena kojoj sam prodala onog prvog mužjaka isto im daje suhi kruh(od njega napravi kašu, daje im repu i ponekad im napravi tu kašu od krumpira i posija. i njima nikad kunići nisu imali problema sa zdravljem niti s probavom. aali puno ljuid u mojeem kraju tko ima kuniće daje kruh suhi.:shock:

repu možeš davati ali ona ti nema nikakvog značaja u ishrani kunića to ti je isto kao da ti jedeš lubenicu fina ti je okrijepi te ali si i dalje gladna ima puno tekučine a malo vlakana ,kuhani krumpir sa šrotom je idealan obrok za tov kunića kao i suhi kruh možeš davati bez problema ništa im se neče desiti samo pazi da kruh bude skros suh i nesmije biti pljesniv jer onda dolazi do neželjenih posljedica i kruh ne špricati sa vodom pretpostavljam OBAVEZNO SKROS SUHI ..
 

Najnoviji postovi

Na vrh