• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

KUNINSARAC

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Imam kuninuc koja se je okotil.Cim sam dosa da vidim jel se okotila ona je 1mladog pres mnom pojela.Nako 3 dana i ostala 2 je ubila a dva se sama krepala.To je bio prvi okot stara je 14 mjeseci.DO CEGA JE PROBLEM
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Kako da ''natjeram'' zečicu da se okoti u kotilicu?Prošli put sam joj sve pripremila,ubacila kotilicu sedam dana prije okota,stavila sijeno i ona se okoti u drugom ćošku.Navukla sijeno i dlaku,tako da sam morala improvizirati,zagraditi taj dio kaveza da mali ne bi trčkarali po njemu.Sad ova druga zečica ima,izgleda,iste sklonosti.Pravi gnijezdo u istom ćošku(nije još vrijeme da se koti) a tu mi kotilica ne može stati jer je većih dimenzija.Da li njihov izbor zavisi od količine svjetlosti,prave li ih u mračnijim dijelovima?
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Imam kuninuc koja se je okotil.Cim sam dosa da vidim jel se okotila ona je 1mladog pres mnom pojela.Nako 3 dana i ostala 2 je ubila a dva se sama krepala.To je bio prvi okot stara je 14 mjeseci.DO CEGA JE PROBLEM

To je jednostavno tako :(sweat):
Pokušaj još jedan okot ako ponovi svinjariju spremi je uz krumpir ili na gulaš i odi kupiti kod drugog gazde ili muškog i ženke .Znači mjenjaj gene blesave :icon_hang:
Neko veli nije imala vode ,sjena , mrkve bla,bla,bla . Meni je to sumnjivo zato što znam da ljudi koriste isto leglo ili bliže krvno srodstvo pa sve ode u ... da NEpsujem.
Ja imam dvije zečice i jednog majstora a jedna sve zapiša i zas... po sjenu isto tako i malene zeke , a druga ima mjesto za jelo a ima i mjesto za nuždu i tako i potomci ! Pričam o dvije sestre iz istog legla a kad prebacim u druge kaveze i box-sove kultura se seli sa malcima i majkama .
Jednostavno ovi su jako uredni a ovi više nalikuju na prasce nego na zeke!
Bogu fala nisam imao jedenja i takvih situacija ! Bogu fala ! :icon_pray:
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Kako da ''natjeram'' zečicu da se okoti u kotilicu?Prošli put sam joj sve pripremila,ubacila kotilicu sedam dana prije okota,stavila sijeno i ona se okoti u drugom ćošku.Navukla sijeno i dlaku,tako da sam morala improvizirati,zagraditi taj dio kaveza da mali ne bi trčkarali po njemu.Sad ova druga zečica ima,izgleda,iste sklonosti.Pravi gnijezdo u istom ćošku(nije još vrijeme da se koti) a tu mi kotilica ne može stati jer je većih dimenzija.Da li njihov izbor zavisi od količine svjetlosti,prave li ih u mračnijim dijelovima?

Pokušaj drvenu kotilicu sa poklopcem , da se kao ima sakriti u kutiju sa malim otvorom i stavi na to mjesto možda ima neku vibru :icon_e_geek:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Imam kuninuc koja se je okotil.Cim sam dosa da vidim jel se okotila ona je 1mladog pres mnom pojela.Nako 3 dana i ostala 2 je ubila a dva se sama krepala.To je bio prvi okot stara je 14 mjeseci.DO CEGA JE PROBLEM

pitaš do čega je problem,mnogo toga može biti
problem može biti ako ti miševi hodaju po zečinjaku,ako si naknadno stavio slamu sa mirisom nekih drugih životinja mačka, pas...
najvjerovatnije je problem u prehrani (nešto joj nedostaje)...

ponovno ju napari ako se ponovi kanibalizam u lonac
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Kako da ''natjeram'' zečicu da se okoti u kotilicu?Prošli put sam joj sve pripremila,ubacila kotilicu sedam dana prije okota,stavila sijeno i ona se okoti u drugom ćošku.Navukla sijeno i dlaku,tako da sam morala improvizirati,zagraditi taj dio kaveza da mali ne bi trčkarali po njemu.Sad ova druga zečica ima,izgleda,iste sklonosti.Pravi gnijezdo u istom ćošku(nije još vrijeme da se koti) a tu mi kotilica ne može stati jer je većih dimenzija.Da li njihov izbor zavisi od količine svjetlosti,prave li ih u mračnijim dijelovima?

prati malo vidičeš da vjerovatno ima neki razlog da izbjegava kotilicu,propuh(ja nemam kotilice ali kad je hladno uvijek prave gnjezdo u nutarnjem čošku zečinjaka,one osijete gdije je za nijansu toplije,gdije je manje strujanje zraka...),mirisi u samoj kotilici...

ako imaš puni pod(daske) nemoraš ni stavljat kotilice
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Pokušaj drvenu kotilicu sa poklopcem , da se kao ima sakriti u kutiju sa malim otvorom i stavi na to mjesto možda ima neku vibru :icon_e_geek:

Problem je što mi ne može stati na to mjesto,smetaju jaslice.Možda jasle izmjestim.Hvala!
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

prati malo vidičeš da vjerovatno ima neki razlog da izbjegava kotilicu,propuh(ja nemam kotilice ali kad je hladno uvijek prave gnjezdo u nutarnjem čošku zečinjaka,one osijete gdije je za nijansu toplije,gdije je manje strujanje zraka...),mirisi u samoj kotilici...

ako imaš puni pod(daske) nemoraš ni stavljat kotilice

Pod je od daske,ali sam prošli put tako samo malo zagradila pa sam ih stalno lovila po kavezu i vraćala.Izgube se,valjda krenu za majkom i ne znaju se vratiti.Ima još do koćenja pa ću skontat' gdje bi mogla.Hvala!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Pod je od daske,ali sam prošli put tako samo malo zagradila pa sam ih stalno lovila po kavezu i vraćala.Izgube se,valjda krenu za majkom i ne znaju se vratiti.Ima još do koćenja pa ću skontat' gdje bi mogla.Hvala!

to se vjerovatno dešavalo kad su bile visoke temperatura,onda znaju izači iz gnjezda,ne moraš ih stalno loviti i vračati eventualno ak vidiš da cijeli dan nezna nači put do gnjezda onda ga vratiš-govorim o mladima dok ne progledaju
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

to se vjerovatno dešavalo kad su bile visoke temperatura,onda znaju izači iz gnjezda,ne moraš ih stalno loviti i vračati eventualno ak vidiš da cijeli dan nezna nači put do gnjezda onda ga vratiš-govorim o mladima dok ne progledaju

Da,bio je početak avgusta i bilo je toplo.Prvih deset dana je i bilo kritično,nalazila sam ih na žičanom dijelu gdje su im noge propadale.Ako uradi ova isto,malo ću jače zaštiti njihov prostor,bar dok ne progledaju.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Re: Kuničarstvo

Imam kuninuc koja se je okotil.Cim sam dosa da vidim jel se okotila ona je 1mladog pres mnom pojela.Nako 3 dana i ostala 2 je ubila a dva se sama krepala.To je bio prvi okot stara je 14 mjeseci.DO CEGA JE PROBLEM



evo takav slučaj se danas dogodio kod mene, zečica se okotila 5 komada svi lijepi jednaki, i nakraju ih pojela, svih 5, u roku od 1 sat. neznam koji je razlog, nju sam kupio na državnoj, kod mene joj je to prvi okot i nije dobro. zanima me kad ju mogu pripuštati, dal da ju več sutra stavim k mužjaku ili da pričekam do sljedećeg vikenda?
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: Kuničarstvo

mojoj je zecici danas 35 dan otkad je zec skocio i jos nist,jel ce bit sta od toga ili sta da radim?
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

sličan slučaj i kod mene kupio sam činčilu 15 2 i rečeno mi da je pripuštena prije par dana skotna je ali se još nije okotila:icon_madu:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: Kuničarstvo

e da,a sto sad napravit,jos pricekat,i dali uopce moze nosit 35 dana ili ju odvest opet pod zeca
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

e da,a sto sad napravit,jos pricekat,i dali uopce moze nosit 35 dana ili ju odvest opet pod zeca

Ako ti se danas ne okoti sutra je slobodno pusti pod zeca ,jer nije sigurno skotna...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Danas stigla nova krv u moj kunićnjak ženka čistokrvni šarac austrijska krv i tetovirana ,zečica je stigla od jednog frenda koji se bavi izložbama...





 

Najnoviji postovi

Na vrh