• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

sličan slučaj i kod mene kupio sam činčilu 15 2 i rečeno mi da je pripuštena prije par dana skotna je ali se još nije okotila:icon_madu:

Ljudi kažu samo tako da su skotne da prodaju,ali to nije ok i meni je tako bilo kad sam počeo sa šarcima tražio sam da kupim skotnu ženku i tip mi tvrdio 100% skotna,ali me zeznuo bitno da sam mu platio pod skotnu ženku,ja to nebi nikad napravio nikom,jer nitko nema novaca na bacanje..
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Drugi mjesec je imao 28 dana,tako da ne dođe do zabune kod računanja,ženka kunića nosi 28-32 DANA,tako da brojite DANE, a ne po datumu....
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Mislim da je kontraproduktivno tako lagati pri prodaji jer ja osobno od toga više ne bih nikad kupovao a upozorio bih što veći broj ljudi koje poznajem na takvu osobu tako da ne samo da bi izgubio mene kao kupca nego i sve moje kontakte a također i sve one koje i oni upozore. Tako da se to bas i ne isplati bar ne dugoročno.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

to je istina da ljudi hoče lagati i o skotnosti i o čistokrvnosti:icon_madu:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

nočas mi se okotila velika činčila nije napravila gnjezdo i svih 8 malih mrtvih koji bi razlog bio tome i kada se može ponovno pripustiti .po rječima čovjeka od kojeg sam kupio to joj je prvi okot :mad::
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nočas mi se okotila velika činčila nije napravila gnjezdo i svih 8 malih mrtvih koji bi razlog bio tome i kada se može ponovno pripustiti .po rječima čovjeka od kojeg sam kupio to joj je prvi okot :mad::

stavi je odma sutra kod zeca (več smo pričali o tom)

to što nije napravila gnjezdo može bit nekakav stres od stranih mirisa,posijeta štakora u njen boks,možda se pre rano okotila (nisi naveo pa nagađam),dali si je navikao na taj prostor...
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Društvo dali netko ima na svom kunićnjaku smontirane automatske pojilice,zanima me dali ste zadovoljni sa time ?
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Imal li tko za prodati kalifornijskog kunića muškog?
U dobre ruke, uz dvije zečice za kućnog ljubimca.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

@Dabio
Uz određene sitne "cake" prezadovoljan. Naravno zimi već tri godine diskusija o grijanju, nažalost neizvediva.
LP exsa
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Exsa@
Jesu ti se kunići brzo naučili na pojilice, ja sam kupio pojilice moram jos kupiti kantu... Ako bi mogao poslikati svoj sistem bio bi ti zahvalan.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

Exsa@
Jesu ti se kunići brzo naučili na pojilice, ja sam kupio pojilice moram jos kupiti kantu... Ako bi mogao poslikati svoj sistem bio bi ti zahvalan.

Što se tiče problema hoće li se naučiti piti o tome nemoj ni da razmišljaš.
Već prvi dan piju kao da su samo pili iz pojilica.
Ne znam gdje si nabavio pojilice, moje su iz sv. Nedjelje.
Kada sam mislio na "cake" onda je to (pojilice iz sv. Nedjelje) eliminiranje trunja iz vode.
Ove pojilice brtve težinom utega koji se nalazi u pojilici (znači nema nikakvih opruga), ako ti u vodi ima sitnog trunja dovoljno je da se on smjesti u pojilicu i uteg ne može dobro zatvoriti, pa pojilica curi.
Ja sam napravio grešku pa sam kantu probušio na dnu tako da svo trunje ulazi u sistem i pravi probleme.
Treba bušiti sa strane kante dovoljno 1 cm od dna. Na sam izlaz iz kante zalijepio sam onu mrežicu što se postavlja na usisno crijevo vešmašine i rješio se muka, sada rade bezprijekorno.
Druga caka je obavezno crno crijevo radi algi.
Kantu sam kupio na pijaci, bez veze jednom malo jače udario i to "glavom", pukla kao da je od stakla, meni se je pokazala najbolja od boje za krečenje.
Vodu sam razvodio gumenim crijevom uz samu mrežu (naravno iz vana), na tri boksa su uspjeli da pregrizu crijevo, treba odmaknuti barem 5 mm od mreže.
Ostalo nema problema (osim mraza i ja moram sa ljestava sipati vodu pa mu to dođe kao jutarnja fiskultura).
Sada je mrak pa ne mogu slikati mogu ti poslati samo skicu, ako si kupio pojilice bez lima za fiksiranje javi i tu sam lutao dok nisam došao do jednostavnog rješenja.
LP exsa

voda.jpg
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Ok nije problem to spojit..Treba mi još kanta i crijevo,danas sam zvao u agrosilvo kanta je 37 kn i crijevo po metru oko 5 kn......Ja imam poluautomatske pojilice koje su teške za održavat,moraš ih svaki dan čistit jer navuku sijena i izmeta u njih tako da ovo moram napraviti pod hitno...Exsa hvala još jednom...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Imal li tko za prodati kalifornijskog kunića muškog?
U dobre ruke, uz dvije zečice za kućnog ljubimca.
Ja imam i to kunića koji se mazi poput mačke.Samo je problem što sam daleko, KR. Evo slike:
 

Prilozi

  • Zeko 600x800.jpg
    Zeko 600x800.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 164

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

pozdrav
kupio sam kuniča ( sviježa krv) i naravno za dan dva vidim da je bolestan,e sad me zanima vi koji nažalost imate iskustva s kokcidozom s kojim sredstvom se mogu učinkovito dezinficirati zečinjaci (drveni) ili je jedino riješenje da sve popalim
 

veljko

Član
Tu od
21 Stu 2013
Poruka
110
Re: Kuničarstvo

Daj mu neosulfah P ili promatol L ja to dajem mojima i nemam problema sa bolestima a to ti nije skupo .......
 

ddaky

Novi član
Tu od
10 Sij 2014
Poruka
7
Re: Kuničarstvo

pozz...dali netko prodaje kalifornijske kunice,slavonski brod i okolica....
 

Najnoviji postovi

Na vrh