• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

cetko

Novi član
Tu od
17 Ožu 2014
Poruka
5
Re: Kuničarstvo

Kad su na vecem prostoru postanu divlji i teško ih je uhvatit to je bilo moje iskustvo
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

ljudi trebam dva savjeta.
evo da krenem:
prvi savjet mi trebavezano za kuniće. za cca mjesec dana riješit ću se kunića. napravit ću pauzu prvo da sredim kaveze pa tek nabavka kuniča. trebam konkretno savjet koju pasminu i ako mi može netko nekoga preporučit: da li je bolje uzeti panonca, kaliforijskog ili novozelandskog kunića? za početak mi treba mužjak i ženka. ali neću sada ići u nabavku nego možda najesen.

a imam još jedno pitanje: da li postoje neki poticaji za bavljenje /uzgoj kunića?
možda sam preglupo pitanje postavila no u ovom trenutku sam u situaciji da ili ću promijeniti zanimanje ili ću se nečim početi baviti jer ću od nečega morati živjeti
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

ljudi trebam dva savjeta.
evo da krenem:
prvi savjet mi trebavezano za kuniće. za cca mjesec dana riješit ću se kunića. napravit ću pauzu prvo da sredim kaveze pa tek nabavka kuniča. trebam konkretno savjet koju pasminu i ako mi može netko nekoga preporučit: da li je bolje uzeti panonca, kaliforijskog ili novozelandskog kunića? za početak mi treba mužjak i ženka. ali neću sada ići u nabavku nego možda najesen.

a imam još jedno pitanje: da li postoje neki poticaji za bavljenje /uzgoj kunića?
možda sam preglupo pitanje postavila no u ovom trenutku sam u situaciji da ili ću promijeniti zanimanje ili ću se nečim početi baviti jer ću od nečega morati živjeti

Pozdrav !
Prvo pitanje moraš sam odlučiti što ti paše i za što ti treba, nisu sve pasmine za svaku ishranu i uvjete.
Neke pasmine prežive jeftinu ishranu a neka da dobar komad mesa ali traži idealu koja košta
Drugo je dosta teško za dati savjet , jer ni sam neznam što imam od zeka osim zadovoljstvo držanja i ljubav iz hobija.
Ako misliš imati profit nađi trgovine i mesnice pitaj uvjete plaćanja propise i odluči kako ide matematika.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

pa prvenstveno ovo mi je bio hobi do prošle jeseni kad sam pronašla kupca i od tada ja sve kuniće koje imam prodam. e tu se javlja "problem" a to je količina kunića.
ženka koje ću se uskoroo riješiti mi koti 4-5 mladih. ovisi o vremenu(ljeto ) i ostale nepogodnosti ostaju mi dva ili 3 kunića-oni prežive. sebi ne mogu ostaviti jer mi taj kupac sve uzme. baš se sve posložilo da mi ovo zadnje leglo svi prežive-7 komada. nešto ću prtodati a nešto ostaviti.
po onome što sam istražila najbolji su bijeli panon. a voljela bi imati još neku pasminu da si mogu kombinirati prodaju.a sada neznam kada ću ponovno +krenuti s kunićima jer prvo želim prostor namjestiti e tek onda kuniće.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

evo danas sam bio u gudovcu i mogu vam reć što se tiće malih životinja najviše je bilo kunića
i kupio sam si kalifornijskog muškog star 3 mj i plato sam ga 100 kuna
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Re: Kuničarstvo

evo danas sam bio u gudovcu i mogu vam reć što se tiće malih životinja najviše je bilo kunića
i kupio sam si kalifornijskog muškog star 3 mj i plato sam ga 100 kuna

to ste možda uzeli od gorana živka, ja sam isto uzeo ženku jednu.
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Pozdrav. Imao bi jedno pitanje za iskusnije kolege kunićare; u čemu je problem ako se niti jedna od tri ženke kunića ne žele pariti? Radi se o panoncima, stavljamo ih već dva tjedna svakih par dana i ništa...

koliko su stare te ženke i koja kilaža im je trenutno?
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

153216 153153 153144 153128 153123



Mužjak star 3 mjeseca za prodaju !
 

Prilozi

  • 20140402_153128.jpg
    20140402_153128.jpg
    70.2 KB · Pregleda: 116
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Odvajao sam ženke za sebe ,a bio je mali od 2 mj. pa sam mislio da je žensko međutim poslije se pokazalo da mu je "stativa" narasla ,a sada mi je žao da ga stavim u lonac .:(inlove):
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Danas je 32.dan otkako je moja zečica skotna i ja kao ozeblo sunce čekam mlade.Da li postoji mogućnost da ih nosi dan-dva duže?Neki kažu da svaka nosi 30/32 dana,a neki 30/34.Sigurna sam da je skotna,jer kada legne vidim kako se vrte u stomaku.Ne pravi gnijezdo,ali nije ni ona prije nje,pa se nadam da će biti ok.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Danas je 32.dan otkako je moja zečica skotna i ja kao ozeblo sunce čekam mlade.Da li postoji mogućnost da ih nosi dan-dva duže?Neki kažu da svaka nosi 30/32 dana,a neki 30/34.Sigurna sam da je skotna,jer kada legne vidim kako se vrte u stomaku.Ne pravi gnijezdo,ali nije ni ona prije nje,pa se nadam da će biti ok.

ak si sigurna da je skotna onda se malo strpi :icon_winkle:
jer je moguče da koji dan prenese
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

jel čistokrvan,ima izrazito duge uši za kalifornijskog kunića

To sam i ja primjetio ali mi se baš sviđa stav koji je zauzeo na prvoj slici. Kao neki mali lav "Pogledajte kako sam se isprsio"
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo



Ovo mu je "tata" kupio sam ga u Vukovaru od prijatelja ,ali kaže prijatelj da je iz Srbije .:confused:
 

Prilozi

  • 20131203_133135.jpg
    20131203_133135.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 110
  • 20131203_133007.jpg
    20131203_133007.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 108

Najnoviji postovi

Na vrh