• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Za tov probajte sa kunićima srednjih pasmina,koje su nekad i bile namijenjene za tov(NZ,Kalifornijski),ili još bolje sa hibridima Panonski bijelki,Hajkom).Omjer uloženog i radman mesa dobivenog je odavno izračunat kao najisplativiji!
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Dali tu sad možemo ubrojiti i bečke plave pošto su mi nekako isti kao NZL i Kalif...?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Dali tu sad možemo ubrojiti i bečke plave pošto su mi nekako isti kao NZL i Kalif...?

Novozelandski bijeli je lijep zec,ali ja ga osobno ne bi preporućio za tov,od svih pasmina koje imam ili sam imao prosijek mladih u leglu je najmanji
Križanjem nz.bijelog i kalifornijskog dobiju se odlični tovni kunići,ko ne vjeruje nek provjeri,a i u farmama su oni bili prisutni dok se nisu pojavile "nove" rase

nz crveni mi je ko i kalifornija nema previše razlika trenutno ih imam najviše u tovu , imam jedno leglo koje je gotovo preraslo stariju (2 tjedna) braču.
dobra genetika vrlo bitna stvar


ps.bečki mi je ko nz.bijeli u drugoj boji,a kažu da je još osijetljiviji tak da ih ja ne bi ubrajo
 
Posljednje uređivanje:

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Novozelandski bijeli je lijep zec,ali ja ga osobno ne bi preporućio za tov,od svih pasmina koje imam ili sam imao prosijek mladih u leglu je najmanji
Križanjem nz.bijelog i kalifornijskog dobiju se odlični tovni kunići,ko ne vjeruje nek provjeri,a i u farmama su oni bili prisutni dok se nisu pojavile "nove" rase

nz crveni mi je ko i kalifornija nema previše razlika trenutno ih imam najviše u tovu , imam jedno leglo koje je gotovo preraslo stariju (2 tjedna) braču.
dobra genetika vrlo bitna stvar


ps.bečki mi je ko nz.bijeli u drugoj boji,a kažu da je još osijetljiviji tak da ih ja ne bi ubrajo
Ako isključivo trebate meso hibridi su stvarani za to,kao brojler pilići npr,majke kote u prosjeku 9-12(hajkom i dosta više)i uspješno ih odhranjuju bez da gube na težini u većem obimu i ostaju zdrave.Napreduju odlično i uglavnom svi podjednaki(ovdje pričam o zdravim jedinkama i prehrani pun gas)
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ako isključivo trebate meso hibridi su stvarani za to,kao brojler pilići npr,majke kote u prosjeku 9-12(hajkom i dosta više)i uspješno ih odhranjuju bez da gube na težini u većem obimu i ostaju zdrave.Napreduju odlično i uglavnom svi podjednaki(ovdje pričam o zdravim jedinkama i prehrani pun gas)

jel imaš ti te hibride il pričaš da pričaš, ja sam malo razočaran brojem mladih u leglu te priče da kote od 12 i više ne vjerujem dok ne vidim.
Ako okoti 1-2 put godišnje taj broj to nije to,i moje crvene znaju dat 12 mladi...

za sad mi to nije to ali ne kažem da ču odustat od hibrida,možda treba naići koja kvalitetnija jedinka da mi potvrdi ovo što se piše
 
Posljednje uređivanje:

boki72

Novi član
Tu od
27 Srp 2013
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

ja imam hycole i ne mogu se požaliti, u prosjeku kote 10 komada i jako dobro napreduju
 

krunomar2

Član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
38
Re: Kuničarstvo

Tražim Kalifornijskog mužjaka za rasplod starosti od 4 5 mjeseci pa do godinu dana sa dobrim obilježjima odnosno pigmentacijom na području Slavonije po mogućnosti tetoviranog.
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

jel imaš ti te hibride il pričaš da pričaš, ja sam malo razočaran brojem mladih u leglu te priče da kote od 12 i više ne vjerujem dok ne vidim.
Ako okoti 1-2 put godišnje taj broj to nije to,i moje crvene znaju dat 12 mladi...

za sad mi to nije to ali ne kažem da ču odustat od hibrida,možda treba naići koja kvalitetnija jedinka da mi potvrdi ovo što se piše

pa ne bukvalno svaka jedinka,ali prosjek im je dobar,imam panonce i prosjek mi je 9-10 kom po leglu(naravno imam i ženku koja koti npr 7)
imao sam priliku viditi hajkom ženku sa 18 kom npr,proizvedeni su za farmski uzgoj,a zna se i zašto,da uz što manje hrane odgoje što više jedinki.ja govorim o isplativosti i nekim statistikama,naravno da ima ekstrema i slučajeva svakakve vrste!
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

pozdrav svima decki ja sam nov na forumu imam 50-etak njemackih orjasa:(happy):
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

jako sam zadovoljan sa njemackim orjasima nemam nikakvih problema dali ima neko cistokrvne sarce? :icon_question: :cool2:
 

ones

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

jako sam zadovoljan sa njemackim orjasima nemam nikakvih problema dali ima neko cistokrvne sarce? :icon_question: :cool2:
dobro došao dzoni ...:eek:::(handshake):zanima me dali izlažeš ili ih samo radi mesa držiš...
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

dobro došao dzoni ...:eek:::(handshake):zanima me dali izlažeš ili ih samo radi mesa držiš...
nemam puno vremena za izlaganje pa drzim samo za meso :s:
 

dzoni

Član
Tu od
19 Ruj 2014
Poruka
123
Re: Kuničarstvo

interesirame dali je netko imao problema sa hrastama u usima i kako je to rijesio:icon_scratch:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Sprej Raid je rešenje. Samo našpricaj dobro u uši i drugi, treći dan nema ih više.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Da ne ureknem,al na kraju če ovo biti dobra godina kod mene,ovaj tjedan okotilo se 7 od 10 žečica nadam se da će i ove 3 za koji dan.
Ima svega,čistih i mješanih





zbog pomanjkanja prostora,prodajem povoljno,evo koja slićica
ima svega,čistih i mješanih (neke su slike ranije slikane tak da su kunići veći)












(Powered by frubar.net)
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

domaći ,to sam ostavio ženaku (njihovu mater) jer je sa 2mj.bila spremna za klanje :icon_thumright:

Hajde neka ti je sretno,lijepo izgledaju.Jesu ovo na trećoj slici NZL crveni ili griješim?Ovi domaći su ti extra,baš mi se sviđa što su im glave okrugle,kod mene one špicaste,vidi se odmah da pojedoše svetinju.Tvoji su mi pravo slatki.
Jesu ovi bijeli panonski?Kako podnose uzgoj vani,ako imaš iskustva?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Hajde neka ti je sretno,lijepo izgledaju.Jesu ovo na trećoj slici NZL crveni ili griješim?Ovi domaći su ti extra,baš mi se sviđa što su im glave okrugle,kod mene one špicaste,vidi se odmah da pojedoše svetinju.Tvoji su mi pravo slatki.
Jesu ovi bijeli panonski?Kako podnose uzgoj vani,ako imaš iskustva?

ovi mali na prvoj i ova dva na predzadnjoj slici su nz.crveni
ovi čisto bijeli su nz.bijeli
treća slika kalifornijski crni i havana boja
ovi na petoj slici sa sivkastim ušima su mix panonke i kalifornijskog,uzgoj vani ko i ostali kunići
a ovi domači u krvi imaju i belg.orijaša i nz.bijelog zato su tak glavati
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh