• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jimmy,..
Evo ja sam našao link, ali na žalost samo na njemački, a sad mi se ne da prevoditi, pa tko razumije...
www.rn2-montabauer.de
>sonstiges>linienzucht.htm
Tu upravo objašnjava uzgoj "preko križa", znači roditelji i djeca! Ali isto naglašava da ta vrsta donosi više negativnog, nego pozitivnog i da je obvezno povratno križanje prvog roditelja sa unukom i tek se tad mogu očekivati pozitivni rezultati! Dok je kod "brat+sestra" moguće već u prvoj generaciji "probuditi" pozitivna svojstva rase!,.poput dužine ušiju, pigmentaciju i dužinu dlake i td.
E sad ja više nemam pojma..
Zadnja rečenica je da ako križaš "97x97" nikad ne dobiješ opet 97!

P.s. Pišem dosta u navodnicima pošto je to slobodni prijevod u duhu ove teme...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja neznam je li netko od vas vidio kad kuniće dobivene incestom .Vjerujte kad im se poremećaj odrazi na zube izgleddaju kao dabrovi i nemogu normalno jesti.Vidio sam i one kojima je zato otišao nervni sistem pa iz čista mira padaju u nesvjest.Tko želi imati takvog kunića na tanjuru samo naprijed.Uostalom kako mislite izvest tj. objasnit im da brat ne smije parit sestru nego samo otac ...:eek:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nemoras mu ništa objašnjavati! Ti mu ponudi seku, pa'š vidit kako ju on voli!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ne znam,čitam ove vaše komentare o incestuoznom parenju i nisam pristalica.Zašto rizikovati i eksperimentisati sa srodnicima,ako se ne mora?Nikakvi potomci takvog parenja ne mogu biti bolji i napredniji od ovih ''prihvatljivih'' nesrodnih veza?Jer,to i jeste,zaista,eksperimentisanje.Strašno mi je i pomisliti,možda je to kod mene malo i sa psihološke strane,mislim da čak takvo meso ne bih mogla ni jesti.Opet,svakome njegovo,ljudi sa više iskustva su drugačijeg mišljenja,ali ja,ne hvala!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Liza možeš odmah čim primjetiš da se tjera, al da budemo sigurniji da če ostati skotna reci kad se okotila...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja neznam je li netko od vas vidio kad kuniće dobivene incestom .Vjerujte kad im se poremećaj odrazi na zube izgleddaju kao dabrovi i nemogu normalno jesti.Vidio sam i one kojima je zato otišao nervni sistem pa iz čista mira padaju u nesvjest.Tko želi imati takvog kunića na tanjuru samo naprijed.Uostalom kako mislite izvest tj. objasnit im da brat ne smije parit sestru nego samo otac ...:eek:

vidio sam nažalost takve kuniće i to sa zubima je strašno kao što kažeš
morao sam svakodnevno čistti dlaku, travu između zubi da bi mogli dalje jesti i piti...
naime dobio sam ženku koja se naparila s bračom,naravno da nisam znao da je skotna nego samo jedno jutro iznenađenje...

a ovo s parenjem sam čuo od uzgaivača kunića i ljudi koji su radili na farmama kunića,al kao što rekoh nemože se tako stalno...
nisam genetičar i neču dalje jer ne želim lupetat gluposti,par puta sam probao i nisam požalio,ali iskreno ne podržavam takvo parenje
zato svake godine nabavljam sviježu krv,ali za novozelandske mi polako postaje sve teže nači nešto što nema veze s mojima to jest od uzgaivača od kojih sam i ja uzeo, pogotovo u Slavoniji kog god zovnem kuniči su iz Sb. Pž. i Na (moji)
za kalifornije i šarce nije problem jer ih ima kolko oš a i uvoze se sa svih strana..
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Liza možeš odmah čim primjetiš da se tjera, al da budemo sigurniji da če ostati skotna reci kad se okotila...
Okotila se juce (srijeda) rano ujutro
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Nemoras mu ništa objašnjavati! Ti mu ponudi seku, pa'š vidit kako ju on voli!!!
A kako da mu ju ponudi kad su svi zajedno pušteni.To je ko u onom vicu o grupnom seksu kad onaj kaže pošto su po treći put upalili svjetlo ,ajmo se malo organizirat,,,
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

hvala jimmy :)

E sad, sto se tice incesta, posto ne znam genetiku, ja cu probat logikom...
ako se incestnim parenjem pojacavaju dobra svojstva, pojacavaju se i losa. A sigurno je veca vjerojatnost pojave nasljednih "gresaka" ako ih nose oba roditelja.
Radije se ne igrati s tim
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Prije tjedan dana pripuštena je prvi put kunica.Danas vidim da se je očupala i nanjela dlaku u čošak.Znaći li to da je pobacila?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

To ništa ne znači,ali bi trebalo napraviti nekoliko kontrolnih parenja u ranim jutarnjim satima.Nakon dva koćenja već znaš kako ona funkcionira pa nakon uspješnog parenja samo jedno ili ni jedno kontrolno parenje.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ones

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

U pravu si Jimmy sto se tiće parenja u srodstvu nije preporućljivo pariti rođenog brata ili sestru, moze sin na majku, otac na kćer, polubrat na polusestru, deda na unuku itd. Potomci se mogu ostavljati za daljnji rasplod ako su zdravi i nemaju nikakvih deformacija. Samo, parenje u srodstvu nosi određeni rizik i mora se znati šta radiš i biti strog u selekciji. A nevidim ćemu sve to ako je kunić za meso a ne za izlozbe. Evidencija se mora voditi oko takvog uzgoja.
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Moj rucak ipak prosao katastrofalno, ne mogu ja to jesti...
Eto ga je... odgojim da imam svoje, zdravo, pravo, ne zatrovano, i corak :fiery:
Nije mi zao zeke, ne gadi mi se da mi se zeludac dize, nisam se vezala za njega, nego jednostavno ne mogu to zagrist.
Ali mojima je prva liga :(nod):
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

od 5 pripuštenih zečica jedna se okotila,3 nisu,jedna se čeka.Debakl.Za sada zec bio bez greške,moja greška što nisam radio kontrolni pripust,ali nisam nikada do sada pa nije bilo greške.Puko mi film,dovezao od starog zeca i sada ću pustiti 7 zečica.
Inače sam promijenio način držanja tovljenika,sada su u podnom uzgoju i dosta sam zadovoljan,odnos uloženo-dobiveno nikada bolji.Njih 40 pojedu oko kilu i pol zrna (zob,kukuruz,ječam).Ostatak prehrane čini svježa trava i djetelina koliko god mogu pojesti.Oboljenja nula,uginuća nula,prirast se čini zadovoljavajući.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Meni se sinoć okotila panonka koja mi je prošlo koćenje imala 11 (othranjeni 9) i to se okotila na tri mjesta morao sam ih skupljati i staviti u kotilicu gdje se i očupala i okotila dio mladih.Našao sam tri mrtva sad da li su bili ili ih je ugazila u toj zbrci neznam ali jutros sam malo pregledao i čini mi se da su ostali u redu i ima ih još oko desetak.
 

ones

Novi član
Tu od
10 Ruj 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

Moj rucak ipak prosao katastrofalno, ne mogu ja to jesti...
Eto ga je... odgojim da imam svoje, zdravo, pravo, ne zatrovano, i corak :fiery:
Nije mi zao zeke, ne gadi mi se da mi se zeludac dize, nisam se vezala za njega, nego jednostavno ne mogu to zagrist.
Ali mojima je prva liga :(nod):

Probaj ga u sarmu prvo stavljat ili u papriku punjenu, tako je meni nedavno bilo sa japanskom svilenom kokosi, samo navika nisam naućio jesti takve boje meso, al proslo je jestivo je...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

od 5 pripuštenih zečica jedna se okotila,3 nisu,jedna se čeka.Debakl.Za sada zec bio bez greške,moja greška što nisam radio kontrolni pripust,ali nisam nikada do sada pa nije bilo greške.Puko mi film,dovezao od starog zeca i sada ću pustiti 7 zečica.
Inače sam promijenio način držanja tovljenika,sada su u podnom uzgoju i dosta sam zadovoljan,odnos uloženo-dobiveno nikada bolji.Njih 40 pojedu oko kilu i pol zrna (zob,kukuruz,ječam).Ostatak prehrane čini svježa trava i djetelina koliko god mogu pojesti.Oboljenja nula,uginuća nula,prirast se čini zadovoljavajući.

:icon_scratch:
Jeli ovo skrivena kamera?!
Ovakvim hranjenjem ćeš imati prirast 1 kg za 3 i pol mjeseca. :icon_scratch:
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

imao sam pokusnu skupinu od 4 komada (ženke),križanci 3/4 kalifornija,1/4 panonski.Od okota (9 komada)majka i oni hranjeni briketima.odbijeni s mjesec i pol,5 komada(muški) odvojeno i hranjeno u kavezu mješavinom od 1/3 briketa,1/3 zobi ,1/3 ječam i kukuruz,sijeno,bez trave.Ženke u štali s konjima.Danas sam ih počeo pripuštati,21..12.okoćene ,nijedna nije ispod 3,5 kile.
 

Najnoviji postovi

Na vrh