• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Moj rucak ipak prosao katastrofalno, ne mogu ja to jesti...
Eto ga je... odgojim da imam svoje, zdravo, pravo, ne zatrovano, i corak :fiery:
Nije mi zao zeke, ne gadi mi se da mi se zeludac dize, nisam se vezala za njega, nego jednostavno ne mogu to zagrist.
Ali mojima je prva liga :(nod):

Nemoj odustajati,tako sam i ja prvog zekana doživjela.Nije mi ga bilo žao,jela sam,ali zalogaji u grlu stoje.Imala sam osjećaj da ću svaki tren povratiti,:icon_oak:međutim,počnem vrtjeti u glavi da je meso zdravo i da znam čime sam hranila tako da sam se održala.S vremenom sam se navikla tako da ga sada rado jedem kao i ostali ukućani.Malo po malo,naviknut ćeš se.U pitanju je samo psiha,ništa drugo.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Danas sam ih prebrojao i pregledao našao još jednog mrtvog i 13 živih znači ukupno okotila 17 . sad bih najradije 5 najsitnijih podbacio drugoj ali ni jedna sad nema male jedna bi trebala za par dana pa ću vidjeti ako ne možda ih bacim jer ima par baš sitnih.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Ovdje imaš tablicu o prirastu i količini hrane, http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18019&page=334

Pojednostavljeno,Na tih 40 kunića -6kg(takvog zrnevlja) hrane.
Zeleno nemoj računati po težini,kunići rado jedu zeleno ali je to puno vode -malo suhe tvari-mala korist od toga a zauzima mjesto u želucu.
pozdrav
Bavim se konjogojstvom dosta dugo.Konj hranjen na paši ne može se usporediti niti s jednim hranjenim u štali sa ne znam koliko zrna.Imam kobilu i ždrijebe koji su na paši,ne jedu zrno,a kao bombe su.
Da li mi kunići napreduju bolje nego hranjeni briketima? Ne.
Da li napreduju kao kunići hranjeni ,nazovimo to normalno,sa zrnom i sijenom? Da.
Cijena je tačke trave dnevno,non stop dostupne.Uzmimo u obzir da je to mlada trava,ekstra kvalitete.Za dva mjeseca vjerovatno neću to uspjeti.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Briket (pelet)za tov ti i nije ništa drugo nego zrno žitarica i uljarica i sijeno djeteline, ali u točno određenom omjeru.Da bi kunić narastao mora u sebe unijeti sve ono iz tablice koju sam ti linkao.Uz naravno odgovarajuću mikro klimu.



A konje sam ti viđao,bicikliram tuda često a oni su u ograđenom uz glavnu cestu.:(y):
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

ako su lipicanci onda si vidio,ima kolega hladnokrvne možda na njih misliš,on je odmah do ceste.Navrati ponekad.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

:icon_super:
Budem navratio ...nevoljko se šetam selom u onim uskim tajicama (biciklističkim pederskim)bojim se uroka :),ružni su ti uroci naj gori,ali za razgovor o kunićima uz hladno pivo ću riskirati :icon_e_biggrin: :drink:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

od 5 pripuštenih zečica jedna se okotila,3 nisu,jedna se čeka.Debakl.Za sada zec bio bez greške,moja greška što nisam radio kontrolni pripust,ali nisam nikada do sada pa nije bilo greške.Puko mi film,dovezao od starog zeca i sada ću pustiti 7 zečica.
Inače sam promijenio način držanja tovljenika,sada su u podnom uzgoju i dosta sam zadovoljan,odnos uloženo-dobiveno nikada bolji.Njih 40 pojedu oko kilu i pol zrna (zob,kukuruz,ječam).Ostatak prehrane čini svježa trava i djetelina koliko god mogu pojesti.Oboljenja nula,uginuća nula,prirast se čini zadovoljavajući.

jebi ga ni ja ne kužim kak ti 40komada pojede 1,5kg zrna!!! osim ak misliš po nekakvom obroku?

ja hranim sa zelenom travom i znam da takovi kunići zahtjevaju manje zrna i da bolje napreduja al opet pre malo mi je zrna

ps.u mužijaku ti nije problem osim ak nije ostao bez jaja
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ovdje imaš tablicu o prirastu i količini hrane, http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18019&page=334

Pojednostavljeno,Na tih 40 kunića -6kg(takvog zrnevlja) hrane.
Zeleno nemoj računati po težini,kunići rado jedu zeleno ali je to puno vode -malo suhe tvari-mala korist od toga a zauzima mjesto u želucu.
pozdrav


kunići mi neusporedivo bolje napreduju kada jedu zeleno!!!

ja sa zelenim uspijem navući onih 3kg za 3mj al bez zelenog nema šanse
naravno tu trebam spomenuti veliki oprez jer uz velike količine zelenog kokcidoza i proljevi uvijek prijete,ali uz stalnu kontrolu jedinki i suho sijeno sa strane zeleno kod mene prolazi...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Kao dodatak hrani zeleno je ok ,čini kunića sretnijim i življim,pa samim time će imati i bolji apetit za onim od čega se deblja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

vjeruj mi deblja se on i od trave,jer kad je jede onda onog drugog pojede manje a još se bolje deblja :biggrin:

ne tako davno bio sam kod neke bakice koja ih je hranila travom,sijenom,i pokojim klipom kukuruza
a oni koda imaju najbolju ishranu...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

danas se okotile dvije zečice koje sam već otpisao,prenijele 4 dana.jedna u kotilici bez dlake,druga van kotilice na 4 mjesta.kod te druge 4 uginula.vidjeti ćemo šta će biti.
a što se tiče količine zrna-toliko dobiju,više kad dobiju ili raspu ili useru.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

vjeruj mi deblja se on i od trave,jer kad je jede onda onog drugog pojede manje a još se bolje deblja :biggrin:

ne tako davno bio sam kod neke bakice koja ih je hranila travom,sijenom,i pokojim klipom kukuruza
a oni koda imaju najbolju ishranu...
...pa sam pojeo bakicu ,pa je došla crvenkapica
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Probaj ga u sarmu prvo stavljat ili u papriku punjenu, tako je meni nedavno bilo sa japanskom svilenom kokosi, samo navika nisam naućio jesti takve boje meso, al proslo je jestivo je...

Nemoj odustajati,tako sam i ja prvog zekana doživjela.Nije mi ga bilo žao,jela sam,ali zalogaji u grlu stoje.Imala sam osjećaj da ću svaki tren povratiti,:icon_oak:međutim,počnem vrtjeti u glavi da je meso zdravo i da znam čime sam hranila tako da sam se održala.S vremenom sam se navikla tako da ga sada rado jedem kao i ostali ukućani.Malo po malo,naviknut ćeš se.U pitanju je samo psiha,ništa drugo.

Ma jela sam zekane, ali kupovne. I necu odustati jer znam da je meso predobro :) Iduci put cu probati da ne vidim ni klanje ni koji ide na klanje. Vjerujem da ce onda biti ok. Sve je psiha, da.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

:icon_scratch:
Jeli ovo skrivena kamera?!
Ovakvim hranjenjem ćeš imati prirast 1 kg za 3 i pol mjeseca. :icon_scratch:
Upravo tako.Hranio sam ženku za budući rasplod sa sijenom i peletima i sa 3 mjeseca je nagurala 2.80kg.Zatim sam joj izbacio smjesu i nastavio hraniti sa kukuruzom,zobi i zelenom travom po volji.Na idućem vaganju za mjesec dana pala je na 2.60kg Samo je čekala zeleno_Odmah sam ju otpiso.Isto tako i mužjak.U deset dana dobio je samo 10 deka.Traži samo zeleno a hranilicu ni da pogleda.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Ma jela sam zekane, ali kupovne. I necu odustati jer znam da je meso predobro :) Iduci put cu probati da ne vidim ni klanje ni koji ide na klanje. Vjerujem da ce onda biti ok. Sve je psiha, da.

Moja svekrva kaže da ih nikada ne bi mogla probati,jer je podsjećaju na mačke, a vjerujem da ne bi znala razliku jede li piletinu ili kunića kad bih joj ga podmetnula...morat ću pokušati:(giggle):Moj muž ih ne dira,jer i njega krznom podsjećaju na mačke,ali ga rado jede tako da ih koljem i čistim sa svojim zetom koji je vješt u tome.Kod nas u Bosni ljudi jedu ono što su navikli i ne daj Bože da nešto promijene tako da većina gleda u mene kao u neko svjetsko čudo kada kažem da je meso kunića izvrsno i da ga konzumiram.Samo naprijed,uspjet ćeš:(clap):
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Pitat ću je:eek:: Ma, izgledom je podsjećaju na mačke pa joj se gadi, mada ja nikada nisam mogla razumjeti ljude koji nikada nisu nešto probali a imaju gađenje.Koliko sam toga probala,nešto odbacila,nešto prihvatila,nisam se otrovala.Čudna je moja sveki:icon_eyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

vjeruj mi deblja se on i od trave,jer kad je jede onda onog drugog pojede manje a još se bolje deblja :biggrin:

ne tako davno bio sam kod neke bakice koja ih je hranila travom,sijenom,i pokojim klipom kukuruza
a oni koda imaju najbolju ishranu...

...pa sam pojeo bakicu ,pa je došla crvenkapica

:(handshake):
Nisam se mogao suzdržati :) :(handshake):
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ma nema ljutnje,ja volim malo obići ljude koji drže samo za sebe,jedna dvije ženke i uvijek nešto novoga zanimljivoga o držanju ishrani...

e sad svi ste čuli da im pojedinaca koji koji vjeruju da kunić ne pije vodu pa im nikada ni ne daju a oni živi zdravi...
dok nešto ne vidiš nevjeruješ :icon_eek:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nego kad smo več kod hrane
dimljeni "zeko" u kiselom kupusu








pohani "zeko" s grah salatom




(Powered by frubar.net)


:cool2::cool2::cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh