• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Tu so u pravu! Moji mužijaci su u vanjskim zečinjacima bili, a prošle godine su komarci bili k'o vampiri i mojim dečkima "narasle uši" od uboda! Baš mi ih je bilo žao, ali šta ćeš, takva im je sudbina kad "smrde"!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

uspio sam smanjiti bar trenutno najezdu komaraca
pošpricao sam jučer navče pola dvorišta (najviše gdije sam primjetio da se komarci zadržavaju ukrasno grmlje, voćke, bašća...) i kuničnjake izvana sa sredstvom koji vočari koriste protiv lisnih uši,mrava i ostalih buba...
večeras ih ima i do 80% manje,ne samo njnih nego i muhe su nestale
sve u svemu ja zadovoljan,kad opet primjetim veliki broj komaraca opet ču sve pošpricat

otrov djeluje koji dan tako i da nove pridošlice koje dođu neče dočekati novi dan,to jest noć :icon_mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

De reci mi kako se zove to "čudo"! Ja se ne mogu riješiti mravi!
Gori su od zohara, preživjeli bi i nuklearni napad!

P.S. Znam da nema veze s kunićima, ali otvorila se tema....
Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

uspio sam smanjiti bar trenutno najezdu komaraca
pošpricao sam jučer navče pola dvorišta (najviše gdije sam primjetio da se komarci zadržavaju ukrasno grmlje, voćke, bašća...) i kuničnjake izvana sa sredstvom koji vočari koriste protiv lisnih uši,mrava i ostalih buba...
večeras ih ima i do 80% manje,ne samo njnih nego i muhe su nestale
sve u svemu ja zadovoljan,kad opet primjetim veliki broj komaraca opet ču sve pošpricat

otrov djeluje koji dan tako i da nove pridošlice koje dođu neče dočekati novi dan,to jest noć :icon_mrgreen:

Koliko je to opasno za ljude?Imam malo dijete koje provodi u dvorištu većinu vremena pa se bojim da joj ne našteti,a i ja sam u drugom stanju.Rado bih pošpricala sve,jer se napolju već ne može sjediti.:(envy):
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ovaj insekticid se zove actara,ali ima ih jos puno vrsta ...
Pise da steti ljudima ali svi oni su stetni..
Ovisno sto se sprica ima svoje vrijeme koje se ne smije konzumirati...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

nažalost večeras ih ima i više,žnači da nije dovoljno djelotvorno,treba nešto bolje...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Kod mene preko dana muhe a predvečer komarci.Nemože se izdržat.Jućer sam cijeli sprej za muhe potrošio i zatvorio vrata na pola sata.Sve do jedne su pocrkale a danas ponovno sve puno.Svaki dan stavim one dvije ljepljive trake i do navečer su pune.Morat ću investirat u mreže.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja sam imao mreze ali sam ih skinuo jer je kod mene bilo neizdrzivo sparno vruce kao sa sam stavio najlon,cim sam skinuo osijetno je bilo bolje...

Opet sam pospricao s istim i ope sam miran 2 veceri
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Actara ti je insekticid koji se ciljano upotrebljava u povrtlarstvu i voćarstvu i dosta ti je otrovan ako ga kunići slučajno konzumiraju imaš u poljoljekarnama Neopitroid Alfa koji se koristi u javnim prostorima bolnicama kuhinjama protiv muha žohara buha komaraca a relativno je neopasan za toplokrvne životinje.
Kod mene su se isto komarci strašno namnožili pa sam malo proučio tematiku.:eek::
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

kupujem kalifornijsku cistokrnu zenku sa dobrim oznakama 3 mjeseca satru molim ako ja netko u mogucnosti da ju doveze do siska ili barem do zagreba pa ce ju tamo mama preuzet jer tamo radi
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Imao si danas takvih ženki na Trešnjevaćkom placu po sto kuna.Mali od mjesec i pol po 50kn.Crnih i smeđih oznaka.Samo to je mačak u vreči kupiti.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ma nema veze jucer sam naso jednog covjeka na njuskalu koji prodaje orijaske sarce i osos danas i kupio jedan mladi par
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Kuniće koje sam poklonio svojim roditeljima su orijaški šarci, crni i crno-bijeli i svi čistokrvni uvezeni iz njemačke! Moj miljenik, mužijak je također crno-bijeli i roditelji su mu isti takvi je sad u turi oplodio 5 ženki i kod svake u leglu pola mladih "havana" ili havana-bijeli! Njegov djed je havana, ali do sad sam od njega, što ja, što moji roditelji dobio točno 280 potomaka (ne brojim od prijatelja koji donesu ženke na parenje) i niti jedan do sada u havana boji, a sad odjednom preko 20 komada!
Ta genetika je ludilo!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ako sad uzmeš male oriiaše ili šarce iduće godine u ovo doba ti se već mogu okotit.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Već u studenom može očekivati mlade!
Sa 6 mj.su spolno zreli...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Mogu se oni parit i sa 4 mjeseca ali šta si s time dobio.Svaki pravi uzgajivać će reći da nisi normalan.Niti ćeš imati priplodni par kako treba niti podmladak.Orijaške pasmine su sporo spolno zrele i ne treba ih pariti dok ne dobiju svoju standardnu težinu preko 7kg.Fučkaš orijaša od 6kg kad je moja panonka bila 6. 70kg.Po meni netreba parit prije 10 do 12 mjeseci.No tad je opet upitnik dal će htjeti, no to je nova tema.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Upravo to!, "nova tema"! Zato sam i rekao da ih može pripustiti već u listopadu, jer koliko sam shvatio tek je sad nabavio, po prvi put orijaške rase, a za početak je najbolje da se pare sa 7-8 mjeseci! Tad će sigurno ostati skotna, a razvoj neće zaostati!
Osim toga niti jedan početnik, a ni profesionalni uzgajivač, ne može očekivati od jednog para "izložbene primjerke"! Prije ćeš dobiti na lotu, neko postići takve rezultate!
Ako ih je sad kupio kao mladi par, tad moraju imati najmanje 2 mjeseca što znači da su više nego spremni u listopadu za oplodnju!

P.S. Svaka čast na tvojoj panonki! To je stvarno hvale vrijedna težina za "srednju rasu", osim ako nije tzv.XXL panonac!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,925
Re: Kuničarstvo

Ljudi danas svašta drže i hrane a i prodaju pod orijaške rase.I sve je uredu dok im povlađuješ.Svaki sivi im je orijaš a šareni šarac.Kupe jedan par od"tzv stručnjaka " ,pripuste brata i sestru i za dva tri mjeseca i sami postaju stručnjaci za teške rase. Obilaze sajmove sa "robom" i daju oglase.Prodaju mlade po 50kn po mjesecu starosti i to je to.
 

Najnoviji postovi

Na vrh