• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Ljudi danas sam stavio mužjaka starog 4.5mj_panonac_i ženku kalifornija da se pare.Proćitao sam da je bolje da stavim ženku kod mužjaka nego mužjaka kod ženke.I stavim ja i on skače ali ona bježi i neda da ju zaskoči.Možete mi vi iskusniji kunićari reči kako se to radi????????
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Gle ovak,dobro si pročital,uvijek se ženka stavlja k mužjaku,nikad obratno,a to kaj bježi pred mužjakom to znači da se ne tjera,ima svojih par dana u mjesecu kad se tjera,ali neznam dali ti to znaš pogledati.Uvijek moraš biti prisutan kad pariš kuniče da znaš upisati datum ako skok uspije,a to vidiš ako mužjak padne na stražnjicu i na bok,pa onda nakon par sati ponovi parenje da budeš siguran da je ženka bređa.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Hvala na postu uzgajivač.možeš li mi objasniti kako da znam kada se tjera i dali je moguće to prisilno obaviti jer sam nešto čitao al nemam prakse u tom je problem:
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Danas napravljena srjemsak kobsica samo sa kunićjim mesom,recept ide ovako:
20 g soli na kg mesa
10 g slatke paprike na kg mesa
10 g ljute paprike na kg mesa
3 g bibera na kg mesa
10 g češnjaka na kg mesa
Za početak sam napravio 2.5 kile kobasica za probu od toga 1 kg svinjske leđne slanine i 1.5 kila kunićjeg mesa.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Hvala za recept!Nitko mi nije odgovorio na pitanje kako se i jel moguće prisilno pripustiti ženku;;;;;;;;;;;;;;;Molim vas recite mi kako ako možete cijenit ću vaš savjet koji će mi uveliko doći.I ja sam sam probao danas al nista ona bijezi i laje pa sam ju maknuo iz kaveza.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Danas napravljena srjemsak kobsica samo sa kunićjim mesom,recept ide ovako:
20 g soli na kg mesa
10 g slatke paprike na kg mesa
10 g ljute paprike na kg mesa
3 g bibera na kg mesa
10 g češnjaka na kg mesa
Za početak sam napravio 2.5 kile kobasica za probu od toga 1 kg svinjske leđne slanine i 1.5 kila kunićjeg mesa.
koliko dugo dimiš,sušiš?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Uzgojitelj...
Bez ljutnje dečko, ali već polako zamaraš s takvom vrstom pitanja, da ne kažem glupim!
Već ti je nekoliko nas dalo savjet da pročitaš forum od početka pa ćeš garantirano dobiti odgovore na SVA svoja pitanja! Sva koja imaju smisla, ali sigurno ne na pitanje o prisilnom parenju! Ako se ona ne tjera, tad nema ni ovulacije, a kad nema ovulacije, nema ni jajne stanice koja bi se mogla oploditi što znači da nema ni zametka, tj.embrija! A bez toga nema ni mladih kunića!
Prijašnji kunići, tzv."domaći" su mogli uvijek ostati skotni jer je do ovulacije dolazilo tek nakon spolnog čina,ali ta osobina se skoro izgubila radi planskog parenje čistokrvnih rasa te masovne/farmske proizvodnje kunićjeg mesa!
Nadam se da sam ti malo pomogao i, molim te pročitaj forum prije slijedecih pitanja!!
Hvala na razumjevanju!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

da se malo pohvalim
ovih dana mi se okotilo 6 ženki,nažalost jedno leglo se smrzlo,al još mi se treba kotit 5 komada ...
po prvi puta sam pario nz.bijelu ženku sa šarcem i za sad mi se sviđa puna legla sve se šareni od bijele do crne... :cool2:
još samo da vidim kako če napredovati...
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Re: Kuničarstvo

Hvala za recept!Nitko mi nije odgovorio na pitanje kako se i jel moguće prisilno pripustiti ženku;;;;;;;;;;;;;;;Molim vas recite mi kako ako možete cijenit ću vaš savjet koji će mi uveliko doći.I ja sam sam probao danas al nista ona bijezi i laje pa sam ju maknuo iz kaveza.

A kaj da tebi netko nekaj na silu radi,kak bi se osjećao???:icon_hang:Tako je isto i kod životinja,UPAMTI na silu se ne postiže ništa!Bitno je znanje kod uzgoja kuniča.
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Naš novi član na forumu UZGOJITELJ me podsjeća na jednog člana koji se već dugo ne javlja KASTAVKUNIĆ stari kunićari vjerojatno znaju o kome pričam...Neznam zašto je novim članovima ,ako ih stvarno zanima kunićarstvo uzeti malo vremena i pročitati ovu temu od početka i onda ako im nešto nije jasno pitati pa im se objasni. U ovoj temi kunićarstvo može se jako puno saznati pogotovo od starih kunićara koje više ne vidim da se javljaju ali njihovi postovi su još tu na forumu ,ja kada sam počimao sa kunićarstvom pročitao sam sve i jednu stranicu i time saznao koje kuniće kupiti ,čime hraniti itd. ,ali to je bilo djelomično znanje ,osnovno znanje stječe se praksom.. Nakon 3 god.rada sa kunićima možda i još neke stvari neznam,ali sam zadovoljan sa uzgojom u dosadašnjem radu jako puno sam kunića prodao sa jako malo gubitaka...
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Re: Kuničarstvo

Pozdrav!!
Dugo sam bio neaktivan.Kao sto znate onu zecicu sam zamjenio za novu i pario ju termin joj je u ovaj utorak,zenka mi je vec krenula raditi gnjezdo i ocupavat se 2 i pol tjedna prije termina sutra idem vidjeti kakvao je sada stanje i sta mislite dali je to normalno??Kad sam ju stavio na parenje pao je zec dva puta nakon 7 sati jos dva puta i na kontrolnom je tako skakala da on nije moga ni prici.
Uzgojitelj ako ti se nece upariti sici cu ja u subotu kod tebe da vidimo kakvo je stanje ako nista onda cemo je odnjet kod mog jer je moguce da je neiskustvo
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Re: Kuničarstvo

Hvala na odgovoru manfred123 i ako ju donesem kod tebe nece nista bit zato jer jos nije spremna i stavio sam je dvaput k svojem i nista bijezi.On ju je uspio uhvatit i oplodio je 3-4 puta ali mislim da nije ostala skotna pošto se ne tjera.Hvala na ponudi.K tome još ima ozljeđenu šapu pa čekam da se oporavi minium 15 dana nista do sljedeceg pokusaja.
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Re: Kuničarstvo

Josipe pitaj ove iskusnije kako ali to trebas dezinficirati pod hitno ali sve ostalo sam ti tamo napisao
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Hvala na odgovoru manfred123 i ako ju donesem kod tebe nece nista bit zato jer jos nije spremna i stavio sam je dvaput k svojem i nista bijezi.On ju je uspio uhvatit i oplodio je 3-4 puta ali mislim da nije ostala skotna pošto se ne tjera.Hvala na ponudi.K tome još ima ozljeđenu šapu pa čekam da se oporavi minium 15 dana nista do sljedeceg pokusaja.

Nekužim te,znači oplodio ju je ali nije ostala skotna.Meni se to u moje 4 godine uzgoja kunića jos nije dogodilo.Prvo kad ideš parit kuniće moras pogledat zecici spolni organ ako je on tamno crvene boje onda je stavi k zecu ili ako neznas stavljaj ju svaki dan dok zec ne padne,kad padne zbailjezi datum i nakon 5 dana od parenja metnu ju na kontrolno i ako zecica sakce po gajbi skici ili luduje skotna je 100%!
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Re: Kuničarstvo

Ljudi moji su kunići u zatvorenom prostoru šta mislite o držanju kunića na betonu jel bi im to ista smetalo?
Hvala!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Možeš ih slobodno držat na betonu,sad u hladnije vrijeme samo slame pod njih i ne brini...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ak mislis na me,trenutno imam 4 rasplodna muzijaka,12 zenki od kojih su se ovih dana 8 uspijesno okotile (pa zbrojis i to)
A u tovu je ostalo oko 50 komada...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

drvene gajbe (zečinjaci),kavezi (žica) a kad nema mjesta u njima onda idu na pod...












(Powered by frubar.net)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh