• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Re: Kuničarstvo

Moje nisu takve vole se mazit ,jedino ova jedna dan prije okota se neda tako da ajmo rec mogu tocno odredit kad ce se kotit.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

nema tu pomoči kod ovolike zaraze,jetra su potpuno zahvačena,nekrotična ...
ako i malo sumljaš da su drugi u sličnom stanju riješi ih se,potencijalni su izvor zaraze...

na nekim od tvojih slika vidi se da nemaš dobre uvijete za uzgoj kunića,ovolika zaraza je samo dokaz tome

Ispričavam se na ispravci, ali to nema nikakve veze sa uvjetima držanja! Osobno sam prekjučer zaklao 30 komada i dva su mi imali upravo istu jetru kao i na slici gore! Meso sam dao krmači, a jetru bacio /zakopao u stočno gnojivo!
Kod mene se to pojavilo nakon onog slučaja s incestom i iako sam sve mlade od incesta poklao, a i zečicu odmah po odvajanju, dogodilo mi se od tada već 3 ili 4 puta!
Još uvijek ne znam šta je to točno, a "pametni veterinar" iz sela mi je samo rekao da je jetra bolesna!
Da je zarazna bolest, tad bi imali svi, a ne samo 2 od 30!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Da , sinoć mi se još činilo da bi moglo upalit jer sam ćuo kako mladi cvile kad je ušla u kotilicu, no do jutra su se svi ohladili. Nije pas kriv jer ima takav privrženi nagon nego djeca koja ga odvežu pa radi šta hoće. Ipak kako bilo, ovo ie trenutak za zamjenu ženke.

Nije valjda da.psa držiš u 21. stoljeću na lancu!??
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Dali se novozelandski kunići mogu držat na mreži u kavezu? Dali će dobiti žuljeve?
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Re: Kuničarstvo

282ev45.jpg
[/IMG]
Evo nekako i slikica stavljena, cekamo potomke.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Nije valjda da.psa držiš u 21. stoljeću na lancu!??
Ne držim valjda lovačkog psa u kući da jede i spava sa mnom. Sve te gluposti su došle iz Njemačke i zapada pa sad i ovdje hoće da životinje imaju veća prava od djece. Kad vidim kako u jutro šetaju pse i rukama kupe topla govna pitam se jel to kultura. Kad bi im rekao da tako prošetaju djecu ili oćiste bolesne starce onda ne bi htjeli. Neki dan uđem u nekakvu udrugu , a dvije gospodične se ubijaju od posla. Na vratima im plakat o zaštiti kunića. Uvjeravaju me kako se kunići ne smiju uzgajati za meso, kako nisu ljubimci, da ih ne parimo ni ne kupujemo.Kažu da ih ni slučajno ne puštamo u prirodu. Izmišljena radna mjesta. Ne znam zašto to grad financira našim novcem.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Dali se novozelandski kunići mogu držat na mreži u kavezu? Dali će dobiti žuljeve?
Novozelandski crveni koje sam držao u orginalnim kavezima su obavezno dobivali.
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Ja sam odbio od 3 zečice 29 komada svi su stari preko 40 dana i svi su zajedno
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Dali se novozelandski kunići mogu držat na mreži u kavezu? Dali će dobiti žuljeve?



(Powered by frubar.net)

evo nz.crveni u kavezu,bez žuljeva...
moje ženke uvijek imaju pauzu od kaveza unutra su samo dok imaju mlade,za tov mogu biti u kavezu bez problema ...
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Re: Kuničarstvo

Moram se i ja domoć nekak tih haiku kunića.

Kad sam ih uzeo dobio sam i činćilu iste starosti,za mjesec dana hajkom na kilaži dobio 950g a činćila 450g da mi neko rekao nebi vjerovao al sam se uvjerio tako da ja sam zadovoljan.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Kod mene jedan otisao u karantenu,,,
vidno je usran proljevastim izmetom, nije napuhnut niti sluzi na sve strane ali je ipak odvojen od ostatka ekipe,,,
mjere predostroznosti su da je trava do daljnjeg izbacena u potpunosti a zamjenilo ju je sijeno i bit ce tako nekoliko dana,,,

varljivo je ovo vrijeme, niti je dobro travu pokositi dan ranije za suha vremena (jer uvene) niti ju je dobro davati mokru,,,
misljenja sam da su i kolicine bile prekomjerne,,,
za sad imam problem samo sa jednim malcem i nadam se da ce na tome stati,,,:(emo):

Ako sjutra bude radila poljoapoteka kupujem sulfadimidin pa cu im ga lagano mjesati u vodu,,,

Koji omjer je dovoljan radi predostroznosti?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Bobić, to je ono šta sam govorio. Nemoguće da je od hrane jer ako svi dobiju isto i u istim su uvjetima kako da neki obole a drugi ne. Moja teorija je da to sve dođe po zraku. Ja sam držao male samo na smjesi , sjenu i vodi , dakle samo suho i opet neki bude usran. Probaj mu davati šrot , međutim većina ih dehidrira tako da ih je najbolje odmah maknut jer poslije zaostaje i nije ni za tov ni za rasplod.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Ma najgore od svega je sto je taj izabran od malih nogu i trebao je ici ,tu blizu kolege Mikac-a, jednoj prijateljici u Sisak,,,
A jos gore od toga je sto je to jedini potpuno sivi kao i mater a jos je gore sto je to bio najvevi primjerak od svih,,,
Maknuo sam ga dalje od ostali pa cemo vidjeti daljnji tijek događanja,,,

Kod mene veterinarska apoteka ne radi do ponedjeljka pa cu probati nekako preko dezurnog veretinara izdranciti jednu bocicu sulfadimidina,,,

Buduci da ste pisali da ne dajete sulfadimidin preventivno zanima me bi li bilo dobro staviti ga i ostatku ekipe???
Nikad ga nisam koristio pa neznam ni kako reagiraju na njega, uzimaju li ga sa voljom ili bojkotiraju???
:icon_scratch:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ne držim valjda lovačkog psa u kući da jede i spava sa mnom. Sve te gluposti su došle iz Njemačke i zapada pa sad i ovdje hoće da životinje imaju veća prava od djece. Kad vidim kako u jutro šetaju pse i rukama kupe topla govna pitam se jel to kultura. Kad bi im rekao da tako prošetaju djecu ili oćiste bolesne starce onda ne bi htjeli. Neki dan uđem u nekakvu udrugu , a dvije gospodične se ubijaju od posla. Na vratima im plakat o zaštiti kunića. Uvjeravaju me kako se kunići ne smiju uzgajati za meso, kako nisu ljubimci, da ih ne parimo ni ne kupujemo.Kažu da ih ni slučajno ne puštamo u prirodu. Izmišljena radna mjesta. Ne znam zašto to grad financira našim novcem.

Nije to nikakva glupost!, a pogotovo nije došla iz njemačke!
Normalno i logično je da ga nećeš držati u kući, ali postoje i boxovi za pse!
Radni pas (bez obzira kakav rad obavlja) nema šta tražiti u kući/stanu!
To je i protiv njegovog prirodnog ponašanja!

To sa kunićima sad pretjeruju sa svih strana!
I da budem iskren, gadi mi se! Moja susjeda ima jednog šarca, kupila ga od mene i svaki dan ide s njim u šetnju, vodi ga na povodcu!

Moji psi (dva jack-russela) idu i u kuću i u dvorište, imaju klapu na vratima, ali ipak su više vani jer tako vole! A da s njima šetam po gradu, normalno bi kupio za njima ono što "ostave", jer to su ipak moji psi i bolje da ja pokupim, nego da neko pošten u to ugazi pa mi svašta "poželi"!!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Držati psa u boxu ( kutija) je po meni gore nego na lancu . Psu daje privid slobode a u stvari ima samo tih dva na dva metra i pokušava stalno iz njih van. Njemačka kao i sav zapad i moderan svijet su nam uzori i od tamo dolaze mnoge lijepe stvari kao i iz Sodome i Gomore.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo



(Powered by frubar.net)


evo orijaša :cool2: sad su navršili 1mj.

ovj mali belgijski ostao bez komadića uha pri okotu (kad ih je čistila)
 

Najnoviji postovi

Na vrh