• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo



(Powered by frubar.net)


evo orijaša :cool2: sad su navršili 1mj.

ovj mali belgijski ostao bez komadića uha pri okotu (kad ih je čistila)

I šarci suti prva liga.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

I šarci suti prva liga.

i oni su mjesec dana ali su znatno veći pretpostavljam da je jedan od razloga i zrelija ženka...
lijepo napreduju ali ovo leglo je dosta loše što se tiče boje (obilježja)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
i oni su mjesec dana ali su znatno veći pretpostavljam da je jedan od razloga i zrelija ženka...
lijepo napreduju ali ovo leglo je dosta loše što se tiče boje (obilježja)

Šarac je uvijek veći od "belgijskog" unutar prvih 6 mjeseci, tek kasnije ih orijasi prestignu!, ali i to samo kod lošijih šaraca jer belgijski "smiju" biti max.11,8 kg, dok šarac (orijaski, ne njemački obični) nema gornju granicu težine!
Teško ti je dobiti idealne šare ako križaš samo šarene!, moraš uvijek ubaciti jednog jednobojnog roditelja, preporučava se ženka....

Držati psa u boxu ( kutija) je po meni gore nego na lancu . Psu daje privid slobode a u stvari ima samo tih dva na dva metra i pokušava stalno iz njih van. Njemačka kao i sav zapad i moderan svijet su nam uzori i od tamo dolaze mnoge lijepe stvari kao i iz Sodome i Gomore.

Prijatelju pa ne ćemo se valjda prepirati radi psa na forumu kunićarstvo!
Svako ima svoj stav, a moj je da niti jedna životinja ne bi smjela biti svezana / zavezana!
Ako netko nema uvjete za držanje određene vrste životinje, neka ih posjećuje u ZOO! A za mene nisu ni uvjeti držati psa u 4 qm isto kao ni lanac!
Sve najbolje!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Oprosti ti meni , ali nervozan sam kad vidim kako drugi imaju tako lijeoe kuniće a ja ne.
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
Re: Kuničarstvo

bobić ja svojima cijelu godinu dajem zelenu travu i nikad nisam imao problem... kvaka je u tome sto im je recimo danas uberem a dam sutra ili prekosutra ako je ostalo,sijena imaju uvijek i navečer dobiju zobi i kukuruza.... sad me zanima pošto mi prijatelj daje ženku šarca koja ima šugu u uhu dali je to prijelazno i ako se izlječi oče li se opet pojaviti...mene je strah uzeti da ne zajebem svoje :-/
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

bobić ja svojima cijelu godinu dajem zelenu travu i nikad nisam imao problem... kvaka je u tome sto im je recimo danas uberem a dam sutra ili prekosutra ako je ostalo,sijena imaju uvijek i navečer dobiju zobi i kukuruza.... sad me zanima pošto mi prijatelj daje ženku šarca koja ima šugu u uhu dali je to prijelazno i ako se izlječi oče li se opet pojaviti...mene je strah uzeti da ne zajebem svoje :-/

Prelazno je,jer je uzrocnik grinja koja lako moze preci na drugog kunica...
Izljecivo je...najjeftiniji nacin je neopetroid u uho svaka 2-3 dana (otprilike) a kolko dugo ovisi kolika je zaraza
Ako ju uzmes makni je od svojih dok ju ne izljecis i pazi da ti nebudes prenosnik grinje na druge kunice
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Dobro jutro :icon_smile:
Trebam savjet iskusnih... kakva je psenicna slama kao stelja? Vidim da je jeftinija upola od sijena, a treba mi sad dosta jer moram cesto mijenjat pacicima, cekam pilice, a i zekama ce trebat dosta jer kad ih odvojim idu na pod.

Ili je bolja hoblovina? Jel moram pazit od kojeg je drveta, jer vidim da prodaju sortirano i mijesano? I koliko uopce kg suhe hoblovine moze imati vreca od 80 litara? Otprilike

Edit: moji isto jedu zelenu travu, dajem im uvijek svjezu, samo kosim kad se digne rosa i kad je suho
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
Prelazno je,jer je uzrocnik grinja koja lako moze preci na drugog kunica...
Izljecivo je...najjeftiniji nacin je neopetroid u uho svaka 2-3 dana (otprilike) a kolko dugo ovisi kolika je zaraza
Ako ju uzmes makni je od svojih dok ju ne izljecis i pazi da ti nebudes prenosnik grinje na druge kunice

A da li je moguće da se vrati nakon što se izlječi? pretpostavljam pošto si rekao da su grinje u igri da se nakon lječenja nebi trebalo više pojavljivati.

Dobro jutro :icon_smile:
Trebam savjet iskusnih... kakva je psenicna slama kao stelja? Vidim da je jeftinija upola od sijena, a treba mi sad dosta jer moram cesto mijenjat pacicima, cekam pilice, a i zekama ce trebat dosta jer kad ih odvojim idu na pod.

Ili je bolja hoblovina? Jel moram pazit od kojeg je drveta, jer vidim da prodaju sortirano i mijesano? I koliko uopce kg suhe hoblovine moze imati vreca od 80 litara? Otprilike

za kuniće ti je slama zakon imaš kupiti jeftino baliranu pogledaj po oglasima i tako...a za pačiće ja koristim piljevinu(pilotinu) imam jednog stolara koji mi ostavlja sve ja mu dam za piće i to je to.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

@pilot, hvala, bas gledam na njuskalu, 5kn je bala slame.
Hoblovina mi djeluje skupa ako je vreca 80 litara po 12kn, bila bi mi jedna vreca na knap za jednu prostirku.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Re: Kuničarstvo

Danas mise okotila prva hajkomka ima jih puno nemoguji onako na hrpi ni pobrojati i dosta su krupni.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Oprosti ti meni , ali nervozan sam kad vidim kako drugi imaju tako lijeoe kuniće a ja ne.

.zato smo ovdje na forumu da "izmjenjujemo stavove i iskustva!"
Šalu na stranu....vidio sam ja i tvoje kuniće!
Isto su super (kucam u drvo!), samo nek sve ide dalje u tom pravcu!
A meni isto "skočio živac" jer sam bio kod jednog uzgajivača bijelih bečkih kunića i došlo mi da ja vlasnika tako zatvorim i upalim mu svjetlo samo kad ide jesti, znači 10-15 minuta dnevno, a ostatak dana da provede u mračnom podrumu! On to tako radi da mu kunići brže rastu!!
Znam da su životinje životinje, ali i to malo kratkog života koji žive, trebali bi živjeti što je ugodnije moguće...
Pozdrav...

A da li je moguće da se vrati nakon što se izlječi? pretpostavljam pošto si rekao da su grinje u igri da se nakon lječenja nebi trebalo više pojavljivati.

Ako koristiš neopitroid onako kako ti je jimmy rekao, koristi ga istovremeno kod svih kunića, čak i zdravih! Jednom kad se riješiš te šuge i kunićarnici su ti očišćeni poslije, teško će se vratiti! Prednost neopitroida je što ne ubije odmah već tek nakon 6 sati, a do tada su i sve ličinke dobile svoju porciju!
Po meni najučinkovitije riješenje, a i najčišće jer ne umasti kunića!, a nije otrovno!

@pilot, hvala, bas gledam na njuskalu, 5kn je bala slame.
Hoblovina mi djeluje skupa ako je vreca 80 litara po 12kn, bila bi mi jedna vreca na knap za jednu prostirku.

Liza, ja sam znao za piliće koristiti slamu, ali uvijek pokosim sa kosilicom "strnjak" na polju! Dobiješ super usitnjeno a i besplatno jer niti jedan poljoprivrednik nema ništa protiv!!
Osobno nemam svoje žitarice, alu sam tako uzimao od susjeda, naravno sa njegovom dozvolom!
Pšenicna slama je najbolje slama za stelju, dok je zobena slama za jelo konjima i ovcama!!
Pšenicna upija vlagu, dok zobena ne!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
A da li je moguće da se vrati nakon što se izlječi? pretpostavljam pošto si rekao da su grinje u igri da se nakon lječenja nebi trebalo više pojavljivati.

Kninqin je to dobro rekao,jedino mala ispravka pocinje djelovati odmah...

Okotila se i moja hajkomka 9 komada(seat ju donio prije par dana)
2 su mrtva,ostali su za sad ok,jedino jedan ostao bez uha malo je zestoko skidala posteljicu
Znaci da su ostale skotna i zbog toga je imao problema s ponovnim parenjima...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

Petero ih je vec u karanteni, taman na pocetku onog iscjedka,,,
jos uvijek nisu jako usrani ali sam im po odvajanju oprao cijeli zadnji kraj jer vjerujem da taj proljev ima nagrizajuce djelovanje,,,
samo jedan lagano skrguce zubima ali kod vevine njih cuje se tekucina u trbuhu,,,

Dajem im 2,5 ml sulfadimidina na pola litre vode jer u uputama pise 3 do 5 ml na litar ,,,

Sad su svi na travnoj dijeti pa cemo vidjeti sto ce donijeti nastavak događanja,,,
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Re: Kuničarstvo

sl7mld.jpg
[/IMG]
Evo malih buftlica starih 11 dana :(hi):
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Petero ih je vec u karanteni, taman na pocetku onog iscjedka,,,
jos uvijek nisu jako usrani ali sam im po odvajanju oprao cijeli zadnji kraj jer vjerujem da taj proljev ima nagrizajuce djelovanje,,,
samo jedan lagano skrguce zubima ali kod vevine njih cuje se tekucina u trbuhu,,,

Dajem im 2,5 ml sulfadimidina na pola litre vode jer u uputama pise 3 do 5 ml na litar ,,,

Sad su svi na travnoj dijeti pa cemo vidjeti sto ce donijeti nastavak događanja,,,

Zbog trave su se i zasrali obavezno ju izbaci,daj sijeno vodu nesto od zitarica
 

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Liza, ja sam znao za piliće koristiti slamu, ali uvijek pokosim sa kosilicom "strnjak" na polju! Dobiješ super usitnjeno a i besplatno jer niti jedan poljoprivrednik nema ništa protiv!!
Osobno nemam svoje žitarice, alu sam tako uzimao od susjeda, naravno sa njegovom dozvolom!
Pšenicna slama je najbolje slama za stelju, dok je zobena slama za jelo konjima i ovcama!!
Pšenicna upija vlagu, dok zobena ne!!
Super super, bas ti hvala kninquin, bitno mije da znam da upija :(y):
Patke zbilja naprave nered s vodom a ne zelim ih drzati u mokrom. A pilot je rekao da je i za zeceve dobra.
Ja nemam bas gdje pokositi, ali ova cijena od 5kn po bali mi je vise nego ok
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Jimmy potpuno si u pravu kod takvog stanja potpuno izbaciti zeleno iz prehrane mogu listovi divlje kupine i biljke rusomače jel to pomaže ja sam svoje tako izlječio
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Re: Kuničarstvo

Jimmy potpuno si u pravu kod takvog stanja potpuno izbaciti zeleno iz prehrane mogu listovi divlje kupine i biljke rusomače jel to pomaže ja sam svoje tako izlječio

Dali je dobro davati i preventivno list kupine? Jel u obzir dolazi samo divlja kupina?
 

Najnoviji postovi

Na vrh