• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Liza

Član
Tu od
21 Lis 2014
Poruka
201
Re: Kuničarstvo

Robelar imao si pravo sto se tice druge sanse :frown:
Okotila 8 komada, ostavila ih, nesto izgazila, uglavnom svi mrtvi.
Koliko treba proci od okota do klanja?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ostavi jedno tri tjedna da joj naraste dlaka i nestane mlijeka. Ja sam sebi oformio tri neovisne linije. U svakoj imam mužjaka i dvije ženke, znaći brat i dvije sestre. Najstariji od četri mjeseca. To će biti za idući period dosta tako da sam miran. Sve starije sam maknuo.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ostavi jedno tri tjedna da joj naraste dlaka i nestane mlijeka. Ja sam sebi oformio tri neovisne linije. U svakoj imam mužjaka i dvije ženke, znaći brat i dvije sestre. Najstariji od četri mjeseca. To će biti za idući period dosta tako da sam miran. Sve starije sam maknuo.

uloži u novu krv,ovo ti je ko igre na sreču...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kupio sam mužjaka i dvije njegove sestre jer je čovjek imao samo to leglo. Ove druge su od mojih kunića tako da ću nešto iskombinirati.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Kupio sam mužjaka i dvije njegove sestre jer je čovjek imao samo to leglo. Ove druge su od mojih kunića tako da ću nešto iskombinirati.

e to je druga priča :(y):
 

Srdjan2

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

cao svima,nov sam u kunicarstvu,imam neku zecicu mjesanku od 6 mjeseci i danas sam donio od komsije orijasa zecka i pustio ih da se pare,zecak je skakao na nju ali se nije izvrtao,jel moze ovako ostati skotna ?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ženka se prinosi mužjaku u kavez a ne obrnuto i to onda kad se tjera. Ovako je sad teško reći, probaj ponovno za par dana.
 

Srdjan2

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

Ostavio sam ih veceras zajedno,a kako da znam da je zecica u tjeranju ?
 

JosipO

Član
Tu od
1 Lip 2014
Poruka
58
Re: Kuničarstvo

Pozdrav valjda znaš gdje joj je ona stvar pogledaj ako je povečana i tamno crvena onda se tjera
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Re: Kuničarstvo

Nemoj ih ostavljati zajedno,može biti svega, ako se ne tjera,tuc ce se i grist. Može ga i kastrirati. Zecica se uvjek stavlja mužjaku u kavez i to kad se tjera i nakon skoka se mice od njeg,ako nije uspjelo, probaj drugi dan..
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nemoj ih ostavljati zajedno,može biti svega, ako se ne tjera,tuc ce se i grist. Može ga i kastrirati. Zecica se uvjek stavlja mužjaku u kavez i to kad se tjera i nakon skoka se mice od njeg,ako nije uspjelo, probaj drugi dan..

Taj zecan koji "dopusti" da ga zečica kastrira u njegovom kavezu nije drugo niti zaslužio nego ostati bez jaja!
Ja uvijek ostavim zečicu kod zecana jedno 3-4 sata, ali tek nakon što sam vidio da je primila! u tom vremenu primi još par puta i nemam nikakvih problema sa "kontrolnim pripustom"!

P.s. Jutros sam prodao jednu zečicu stalnom kupcu za 100 kuna!
On ju htio obavezno na vagu jer "još nije vidio tolikog šarca"! 13 mjeseci stara i točno 10,5 kg!
Došlo mi da sam sebe utučem macon! Kad sam brzoplet za cijenu, tako sam i zaslužio! Grrrr....
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Re: Kuničarstvo

:eek: pa to je ispod 10 kn za kilo zive vage,,,:icon_e_confused:

neki dan se meni javio kupac od pokojnog uje, kaze ocemo mi i dalje nastaviti trgovinu?
moze reko nema problema kad budu neki 4 kg zive vage za 100 novaca,,,
:icon_e_confused: bas ovakav pogled je imao kad sam mu to reko,,,
pa ja ih moram najmanje 4 mjeseca hraniti, svaki dan dva puta dolaziti pa reko ja i da nista ne pojedu dobijem 50 lipa po dolasku, sunac ti garavi ako toliko ne vrijedi moj dolazak onda u kuki i trgovina i sve,,,
nedam jeftinije, radije cu ja gustati u njemu nego da ga dajem zabadave,,,
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

:eek: pa to je ispod 10 kn za kilo zive vage,,,:icon_e_confused:

neki dan se meni javio kupac od pokojnog uje, kaze ocemo mi i dalje nastaviti trgovinu?
moze reko nema problema kad budu neki 4 kg zive vage za 100 novaca,,,
:icon_e_confused: bas ovakav pogled je imao kad sam mu to reko,,,
pa ja ih moram najmanje 4 mjeseca hraniti, svaki dan dva puta dolaziti pa reko ja i da nista ne pojedu dobijem 50 lipa po dolasku, sunac ti garavi ako toliko ne vrijedi moj dolazak onda u kuki i trgovina i sve,,,
nedam jeftinije, radije cu ja gustati u njemu nego da ga dajem zabadave,,,

Ja sam isto tog mišljenja, ali ovu mi nekako bilo žao zaklati, a ne mogu imati više nego što imam! Trenutno imam 6 zečica i 3 mužijaka, a ostavio sam si podmladak tako da...
Šuti!!, tješim samog sebe!, a ipak mi je drago što će još živjeti jer je stvarno prekrasna, a čovjeku je isto važno da dobije drugu krv, a ona je uvezena iz dojčlanda u siječnju....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Kninquin , ajd stavi sliku makar jednog šarca od deset kila.Najveći kojeg sam vidio bio je sedam.
Bobić, kad bi svi držali takvu cijenu onda se nitko ne bi čudio. Meni su najbolji kupci koji mi vele pa ima i po 35kn za kilu. Pitam gdje. Kaže u Osijeku . Ja mu kažem pa idi onda u Osijek(iz Zagreba). Ne kužim kak se nekom isplati prodavati po toj cijeni . Pa da ima i sve svoje opet ne naplati svoj rad i trud. Gdje je tu računica da prodam po jeftino meso za koje znam šta vrijedi i onda kupim svinjetinu u trgovini za koju ne znam ni od kud je ni od kad je po 17kn kilu.Ja držim 50kn za kilu već sigurno sedam godina, prodo ili ne. Dignuo sam na 55kn pa su se bunili pa sam spustio ponovno na 50 ali ispod nedam. Onaj tko zna šta je to taj će kupit. Sad imam u škrinji dvanaest komada za koje nemam kupca. Inaće samo se jedan žalio jer su mu kunići od kilu i pol premali . ,,Strućnjak " bi htio tak da su oko 4 kile čisti al da su oko tri mjeseca stari.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Kninquin , ajd stavi sliku makar jednog šarca od deset kila.Najveći kojeg sam vidio bio je sedam.
Bobić, kad bi svi držali takvu cijenu onda se nitko ne bi čudio. Meni su najbolji kupci koji mi vele pa ima i po 35kn za kilu. Pitam gdje. Kaže u Osijeku . Ja mu kažem pa idi onda u Osijek(iz Zagreba). Ne kužim kak se nekom isplati prodavati po toj cijeni . Pa da ima i sve svoje opet ne naplati svoj rad i trud. Gdje je tu računica da prodam po jeftino meso za koje znam šta vrijedi i onda kupim svinjetinu u trgovini za koju ne znam ni od kud je ni od kad je po 17kn kilu.Ja držim 50kn za kilu već sigurno sedam godina, prodo ili ne. Dignuo sam na 55kn pa su se bunili pa sam spustio ponovno na 50 ali ispod nedam. Onaj tko zna šta je to taj će kupit. Sad imam u škrinji dvanaest komada za koje nemam kupca. Inaće samo se jedan žalio jer su mu kunići od kilu i pol premali . ,,Strućnjak " bi htio tak da su oko 4 kile čisti al da su oko tri mjeseca stari.
Da znam postaviti, odmah bi ih stavio!!
Ja i sam znam da je to i više nego poklonjeno, ali šta ćeš!, volim ih držati, a nemoguće ih je sve pojesti! Bude ih godišnje cca. 250 komada i to kad "štedim" zečice, a u meso ih ne dam!

P.S. Ne mogu nigdje naći objašnjenje kako postaviti fotografije na forumu..
Pošto sam tvoje kuniće često viđao na slikama ovdje, ajde malo pomozi-ako si voljan!
Tad ćeš biti i u mogućnosti vidjeti sliku!
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Kod mene u selu prodaju zaklane kuniće i po 20 kuna za kilu!
Oni malo skuplji daju po 30 kuna!
Zato ih ja ne prodajem zaklane jer bi mi to tek bila čista propast!, kad već nije ovaj potez od jutros!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ako mi bilo tko moze ukratko objasniti kako se ovdje postavljaju Silke, Bio bih zahvalan....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja isto ne znam jer mi to slika kćer pa šalje s mobitelom drugoj...
 

Srdjan2

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

hvala svima na pomoci,izgleda da je zecica previse mlada,probacemo za koji mjesec,i da vas pitam da li je za orijase i sarce malen kavez dimenzija 80x75x60
 

Srdjan2

Novi član
Tu od
12 Lip 2016
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

search
evo da probam postaviti sliku,slika je sa neta
 

Najnoviji postovi

Na vrh