• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Pozdrav, gdje bih mogao nabaviti gajbe za tov i za koćenje? Zna možda netko nekoga ko izrađuje gajbe ili je gajbe moguće kupiti u nekom dućanu.
Hvala
Zavisi kaj tražiš. Za moj pojam ti je najbolje da ih sam radiš od drveta , puni pod. Ne znam koje kuniće imaš ali po meni svaki teži od dve kile nije za žičani kavez. Nedavno sam uzeo kunića koji je bio cijeli život u takvoj gajbi na žici gdje se jedva okrenuo a kamoli protrćo.Sav je dezorjentiran i nikakav. Na njuškalu imaš polovnih gajbi ali su dosta skupe i dosta hrđave. Probaj pitat u trgovinama Ritoša i Silvapromet ako još drže. Uglavnom puno para malo muzike.
 

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
Hvala na odgovoru. Imam 2 panonske, a htio bih malo proširiti, pa me zanima što bi bilo najbolje.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jučer od šest ženki pet primilo mužjaka. Obavljen samo po jedan skok na svaku . Nadam se da neće sve ostat skotne i da neće okotit svaka preko deset .
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ako svaka ostane skotna i ako se sretno okoti
a115.gif

ja vidi da ces ti morati organizirati neki dernek za ekipu s teme,,,
a304.gif


c015.gif
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Dvije su već otišle na lizing kod prijatelja, a uskoro možda još jedna u trampu za zob. Dobra roba uvjek brzo ode.
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ako moze neko da mi da broj telefona kunicara koji uzgajaju panonske bijele ili hajkom kunice.Znaci zanimaju me iskljucivo kunici koji su kvalitetni prednost imaju kunici sa tetoviranim roditeljima i unutar 3 generacije izvornih hibrida.Mogu i kunici koji nemaju ove specifikacije al da su unutar standarda.Brojevi na pp.Hvala vam unaprijed.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
1 - sa koliko starosti odbijate zečiće?
2 - kada puštate zeca na zečicu nakon odbijanje zečića?
3 - koja je najbolja hrana za zečicu dok zečići sisaju?

Hvala.

Zečići stari preko 2 mj. su jutros imali velike - napuhane mekane stomake, danas je bilo sve u redu. Koji je razlog tome?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
1 - sa koliko starosti odbijate zečiće?
2 - kada puštate zeca na zečicu nakon odbijanje zečića?
3 - koja je najbolja hrana za zečicu dok zečići sisaju?

Hvala.

Zečići stari preko 2 mj. su jutros imali velike - napuhane mekane stomake, danas je bilo sve u redu. Koji je razlog tome?
1.30-60 dana
2.treći dan po okotu pa do godinu dana
3.najbolja ti je paletirana gotova smjesa za ženke koje doje
Razlog napuhavanju stomaka je uvijek poremečaj u prehrani. Ne davaj im hranu preko mjere nego samo koliko pojedu. Za sat vremena po ovoj vrućini , pogotovo ako ugaze, hrana se kvari.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
U nemogućnosti da nabavim kvalitetnog panonskog mužjaka odlućio sam ženke pariti sa hajkom muškim. Zna li netko kakvi se dobiju mladi . Ženke su panonke.
 

Victoria08

Novi član
Tu od
21 Tra 2015
Poruka
13
Pozdrav svima! :)

Zna li netko kakvu potvrdu od veterinara je potrebno imati da bi se kunići mogli prodavati na tržnicama?
I koliko košta?
Živi kunići,ne obrađeni.
Hvala :)
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Eto i mene danas sa panoncima u Samoboru na placu... ;))
 

Prilozi

  • IMG_20160910_063531.jpg
    IMG_20160910_063531.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 66
  • IMG_20160910_063541.jpg
    IMG_20160910_063541.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 59

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Jedan od tih je bio na njuškalu. Mislio sam da nabavljaš novog radi promjene krvi.
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Nabavio sam dvije zenke panonke stare 4mj.Teske jedna 4kg,a druga 4,6kg.Zenke su 2 linija panonaca od tetoviranih roditelja.Otac 2g/6.3kg majka/2g/neznam tezinu.Potjecu iz zagorja.Pripadaju xxl liniji.Slike uskoro.

Xxl linija panonca? Jesi siguran da te nije neko smuljo? Da ih nisi mozda kupio u zapresicu? A druga stvar,nemoj se previse vezati za tetovaze,pogotovo ako na njma pise nesto tipa Hyp ... I neko slovo,A,B i sl.,inace ,klijesta za tetoviranje ti kostaju 600-800 kn, pa pises po usima kaj te volja,i na 10 "tetoviranih " kunica, lupi ti cijenu 50-100 kn vise nego kaj vrijede i taj cas se isplate ;)) i ovo ti nepisem iz neke zle namjere,nego toliko da shvatis o cemu se radi, da neko nebi bio u zabludi..
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Tetovirat kunića može svatko , a neki to rade i bez klješta. Zna se kako izgleda oznaka i kakvu rodovnicu mora imati uz nju. Tetovirati kod nas hibride je isto kao prstenovati bijele tovne piliće a znaš da sa njima ne možeš na izložbu. Ta fora kao prodajem kuniće od tetoviranih roditelja prolazi samo kod neznalica koji misle da su time dobili neku garanciju o kvaliteti. Čudi me da se još nitko nije sjetio oglašavati da prodaje kuniće ručno hranjene kao ovi što prodaju papige. Večina hibrida kod nas ,a prvenstveno hajkom i panon, su od istih ljudi. Šta vrijedi ako ih oni označavaju kad se svi drugi njihovi potomci ne označe i međusobno pare. Zato je po meni jedino mjerilo kvalitete vaga. Tri mjeseca tri kile uz odgovarajuču prehranu . Šta mi vrijedi da mu na uhu piše ovo ili ono a kunić kome je jedina namjena tov ne raste. Nisam nikoga namjeravao ovime uvrijediti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh