• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
moji haiku nikako ne primaju,teže parenje još nisam imao,ove godine kotile se manje od orijaša

Ja se ove godine (kalendarske) ne mogu požaliti na parenje ni kočenje!

P.S. Šta stvarno postoje hibridi koje zovu haiku? I ja sam to već spominjao, ali sam mislio da je to neka vrsta zafrkancije u pojmu "haiku-poezije"!
Znači ovo je sad ozbiljno, a ne haiku pitanje!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
moji haiku nikako ne primaju,teže parenje još nisam imao,ove godine kotile se manje od orijaša

Ja sam imao par haiku. Prvi okot sedam komada. Onda sam mužjaka pripustio na svoje tri panonske ženke .Okotila se samo jedna i to devet komada. Mladi nisu ništa posebno.Muški je naguro na pet kila i završio kod mene karijeru. Imam još jednu ženku mješanku haiku x novozelandska uparenu sa panoncem. Čim odhrani male ode i ona. Za moj način uzgoja nisu nikako haiku kunići .
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kako izgledaju ti haiku kunići?
Ako ima tko kakvu sličicu, bio bih zahvalan! Jesu na principu panonskog?,novozelandskog?,kalifornije ili sl.?

P.S. ljudi znam da sam već dosadan sa svojim pitanjima i komentarima, ali sam trenutno na bolovanju pa stalno "vjesim" na internetu!
 
Posljednje uređivanje:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Ja se ove godine (kalendarske) ne mogu požaliti na parenje ni kočenje!

P.S. Šta stvarno postoje hibridi koje zovu haiku? I ja sam to već spominjao, ali sam mislio da je to neka vrsta zafrkancije u pojmu "haiku-poezije"!
Znači ovo je sad ozbiljno, a ne haiku pitanje!

:(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(rofl)::(rofl)::(rofl)::D::D: sad si me nasmijo
hajkom (hycom) od milja haiku,bila je neka zazancija na račun jednog našeg uzgoitelja pa hajkom postao haiku...





(Powered by frubar.net)
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
:(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(rofl)::(rofl)::(rofl)::D::D: sad si me nasmijo
hajkom (hycom) od milja haiku,bila je neka zazancija na račun jednog našeg uzgoitelja pa hajkom postao haiku...







Sad sam shvatio da sam i prije bio "shvatio"!...

P.S. zanima me da li netko kod nas u RH ima / drži / uzgaja bečkog bijelog kunića?
Neki dan sam upoznao jednog uzgajivača, a meni izgledaju 100 % kao novozelandski bijeli!
Kaže mi tip da postoje i sa plavim očima. Ti mora da prelijepo izgledaju!
 
Posljednje uređivanje:

Borna456

Član
Tu od
28 Stu 2016
Poruka
33
Pozz
Imam 2 zenke njemackog sarca,jel bi po vasem misjenju bilo ih bolje krizat sa belgijskim orijasem ili beckim plavim?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozz
Imam 2 zenke njemackog sarca,jel bi po vasem misjenju bilo ih bolje krizat sa belgijskim orijasem ili beckim plavim?

Imaš običnog njemačkog šarca ili orijaškog šarca? ili rajnskog šarca?
To ti je VELIKA razlika, jer obični idu pod srednje tešku rassu i mogu postići max.težinu od 6 kg i tad ti je bolje ostati u srednjoj klasi! križanjem sa orijašem možeš dobiti teže mlade ali ti se tov produžuje kao da su "belgijski "! Ako je orijaski šarac onda ne krizati nego idi u čistu rasu jer su šarci (orijaški!) Jedina orijaška rasa koja ima kratak tov, a veliki randman! Najcešće za 3 mj.preko 3 kg žive vage!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kninquin imam pitanje . Ako crnobijeli bacaju pola ćistocrnih , da li plavi bacaju plave i kakve onda daju trobojci. Imaš kojeg jednobojnog da slikaš.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Osobno nemam svojih čisto plavih, ali zato sam sad nabavio 2 mužijaka plavo-bijela pa će u sljiedečim generacijama i toga biti.
Da!, kod svih boja (plava/havana/crna=njemačka, te još i tzv.madagaskar ili žuta u nizozemskoj) se pojavljuju jednobojni kunići (tzv. SPALTERBIGKEIT!, nažalost neznam izraz na hrvatskom, ali grubo prevedeno je CIJEPANO NASLJEDSTVO GENA!) Isto ti je i kod rajnskog šarca (trobojca), mladi su tad tzv. Japanci (crno-žuti). Ima moj kolega takve! Pitat cu ga koju sliku pa cu postaviti! Čisto plavi imaju istu boju kao i "bečki plavi" samo što su 2 × teži i forma tijela im je kao u šarca!

P.S. moram te ispraviti=pola jednobojnih dobiješ samo ako su oba roditelja jednobojna, a inače samo 1/4 jednobojnih, 1/4 bjeliša (sadrže lethalfaktor, uginu jako brzo) i 1/2 tipičnih šaraca!
Da bi izbjegao bjeliše moraš križati jednobojni + bjeliš = 1/2 tipični šarci + 1/2 jednobojni
 
Posljednje uređivanje:

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
Pozz, na kalifornijskoj kunici sam primijetio kraste na unutarnjoj strani ušiju. S kojim preparatom da to riješim? Inače, primijetio sam da i slabije jede. Da li je mogu spasiti ili je se moram riješiti?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Pozz, na kalifornijskoj kunici sam primijetio kraste na unutarnjoj strani ušiju. S kojim preparatom da to riješim? Inače, primijetio sam da i slabije jede. Da li je mogu spasiti ili je se moram riješiti?

To ti je šugarac! Ja to zovem jednostavno KRASTE! Po mom mišljenju najučinkovitije sredstvo ti je NEOPITROID u prahu! 2-3 dana i šuga nestane, uginu ti paraziti!,potom još jednom ponoviš i nema ih više!
Ima ovdje na forumu kolega koji koriste petrolej + jestivo ulje, ali petrolej je otrovan za sisavce dok neopitroid nije!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Kninquin imam pitanje . Ako crnobijeli bacaju pola ćistocrnih , da li plavi bacaju plave i kakve onda daju trobojci. Imaš kojeg jednobojnog da slikaš.

Ova dva mlada trobojca upravo prodaje, stvarno su lijepi!
Zanimljivo da njih u RH nema (nije mi poznato), a u BRD ih smatraju najboljom rassom za meso! preko 3 kg/3 mjeseca, a idu pod srednje tešku rasu i nisu hibridi!
 

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
To ti je šugarac! Ja to zovem jednostavno KRASTE! Po mom mišljenju najučinkovitije sredstvo ti je NEOPITROID u prahu! 2-3 dana i šuga nestane, uginu ti paraziti!,potom još jednom ponoviš i nema ih više!
Ima ovdje na forumu kolega koji koriste petrolej + jestivo ulje, ali petrolej je otrovan za sisavce dok neopitroid nije!
Puno hvala. Nadam se da će upaliti
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Puno hvala. Nadam se da će upaliti

Upalit će 100%!
Ali obavezno kupi u polj.ljekarnoj od PLIVA-e (bijela kutijica s plavim slovima), a niposto sa zelenim slovima!
Košta u "prvča"=13.99 kuna, direktno naprašiš u uho i malo ga držiš zatvoreno da joj prah ode što dublje...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Meni se najboljom pokazala zlica od kave, mala,,,
primim jednom rukom za vrh uha a drugom sa zlicicom naspem u uho tad kunic otrese glavom nekoliko puta (ja jos uvijek drzim za vrh uha) i prah se gotovo idealno rasporedi po unutrasnjosti uha,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh