• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni se najboljom pokazala zlica od kave, mala,,,
primim jednom rukom za vrh uha a drugom sa zlicicom naspem u uho tad kunic otrese glavom nekoliko puta (ja jos uvijek drzim za vrh uha) i prah se gotovo idealno rasporedi po unutrasnjosti uha,,,

ČEKAJ-ČEKAJ!!
Ti im sipaš mljevenu kavu u uši? :mur:
Ali to sa žličicom i nije loša ideja...,ja im direkno sipam iz bočice i isto tako pridržim uho, oni otresu glavom i automatski dezinficiraju kuničarnik!:icon_super:
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Evo i mene nakon jako dugo vremena. Inace stalno prati ovaj forum,ali nisam bas aktivan jer sam imao nekih problema sa kunicima pa sam ih se morao rijesti svih. Inace sad krecem ispocetka ali sa novim razmisljanjem. Trenutno imam mjesanku njemackog sarca Elzu koja je ljubimica i njenu kcer Jolin i muzijaka cisokrvnog orijaskog sarca Herkula. Ali bih se htio lagano fokusirati na orijaske sarce cistokrvne ipak su oni moja ljubam. Jedino sto me koci u nekim velikim planovima sto sam postanar.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Alo ekipa,prosto sam fasciniran,imam kunice za koje neznam koje su mišance imaju crvene oči i bjele su sa malom maćom na nosu i jednu sivu,i pario sam ih sa "čistim" orijašem navodno izleženim u 5 mjesecu i nekidan sam napisao da mi je prva izlegla 8 komada ej ljudi ti rastu ko blesavi,jedna je izlegla 13 ali se nije spremila pa su pokrepali i išla je na popravni,a treća je izlegla isto 8 i ti rastu nevjerovatno nikad nešto tako nisam vidio,čak mi i prijatelj koji se već dugo godina bavi kuncima kaže da to još nije vidio,sad najvjerovatnije je do kunca jer sa ovim prošlim nisu tako rasli...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Evo i mene nakon jako dugo vremena. Inace stalno prati ovaj forum,ali nisam bas aktivan jer sam imao nekih problema sa kunicima pa sam ih se morao rijesti svih. Inace sad krecem ispocetka ali sa novim razmisljanjem. Trenutno imam mjesanku njemackog sarca Elzu koja je ljubimica i njenu kcer Jolin i muzijaka cisokrvnog orijaskog sarca Herkula. Ali bih se htio lagano fokusirati na orijaske sarce cistokrvne ipak su oni moja ljubam. Jedino sto me koci u nekim velikim planovima sto sam postanar.

Dobro došao, robi ka..
Kunić kojem daš ime, toga i ne jedeš! Govorim iz iskustva jer ja svojim mužijacima uvijek dam ime i onda mi postanu ljubimci i onda je gotovo, žive dok ne uginu prirodnom smrću...
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Alo ekipa,prosto sam fasciniran,imam kunice za koje neznam koje su mišance imaju crvene oči i bjele su sa malom maćom na nosu i jednu sivu,i pario sam ih sa "čistim" orijašem navodno izleženim u 5 mjesecu i nekidan sam napisao da mi je prva izlegla 8 komada ej ljudi ti rastu ko blesavi,jedna je izlegla 13 ali se nije spremila pa su pokrepali i išla je na popravni,a treća je izlegla isto 8 i ti rastu nevjerovatno nikad nešto tako nisam vidio,čak mi i prijatelj koji se već dugo godina bavi kuncima kaže da to još nije vidio,sad najvjerovatnije je do kunca jer sa ovim prošlim nisu tako rasli...

Samo ih nemoj urugati!!!
Nek ti je srećom! Izgleda da je to onda neka SUPER kombinacija!, nema sva'ko toliko sreće u križanjima!!
Aj prikači koju slikicu...
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
ČEKAJ-ČEKAJ!!
Ti im sipaš mljevenu kavu u uši? :mur:
Ali to sa žličicom i nije loša ideja...,ja im direkno sipam iz bočice i isto tako pridržim uho, oni otresu glavom i automatski dezinficiraju kuničarnik!:icon_super:

Ma jeb'la te kava, kakva kava, samo je zlica mala za kavu a sipam neopitroid,,,:(giggle):
Govorim o onim malim plasticni zlicicama za promjesati kavu sa njom zagrabim neopitroida na vrh zlicu i turnem u uho,,,
direktno iz one bocice mi je bilo neprakticno,,,:icon_confused:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ma jeb'la te kava, kakva kava, samo je zlica mala za kavu a sipam neopitroid,,,:(giggle):
Govorim o onim malim plasticni zlicicama za promjesati kavu sa njom zagrabim neopitroida na vrh zlicu i turnem u uho,,,
direktno iz one bocice mi je bilo neprakticno,,,:icon_confused:

:icon_mrgreen: :icon_lol::icon_lol:
 
Posljednje uređivanje:

hrvat

Novi član
Tu od
8 Pro 2016
Poruka
1
kunići razno

ljudi pozdrav...evo i da ja podijelim iskustva sa vama svima dobrevolje.ukratko imam kuniće već 2 godine i sve skupa to meni ide ok ali u zadnje vrijeme imao sam dva legle 6 i 7 i odvojio ih od kunice nakon 35 dana i sve super do neki dan jedan po jedan počeo škripiti sa zubima pa dobili proljev i uginuli prvih 6 i ja zovem veterinara i on mi da sulfadimidin 32% i ja to zamutim u vodii dam im.ali ili je prekasno dano ili to nije lijek za to e sada ako netko zna neku bolju metodu bio bi zahvalan.(kunići jedu samo suho sijeno,ječam,kukuruz,zob u zrnu i pelete po nekad)
 

reddog82

Novi član
Tu od
15 Ožu 2016
Poruka
18
Upalit će 100%!
Ali obavezno kupi u polj.ljekarnoj od PLIVA-e (bijela kutijica s plavim slovima), a niposto sa zelenim slovima!
Košta u "prvča"=13.99 kuna, direktno naprašiš u uho i malo ga držiš zatvoreno da joj prah ode što dublje...

Puno ti hvala. Upalilo je i kunica je odmah živnula. Imaš pivu☺️
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Puno ti hvala. Upalilo je i kunica je odmah živnula. Imaš pivu☺️

:drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink::drink:

To ti je parazit koji se hrani s tom ušnom masti i ide do mozga u dubinu! Ako ne liječiš kunić ugiba! Njima to smeta i boli ih (ne prah, nego ta gamad!!)
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: kunići razno

Pozdrav hrvat...
Ne znam točno, ali na "glavnoj temi-kunićarstvo" oko stranice 400 + je bilo priče o takvoj bolesti! Prebaci se na glavnu temu i pokušaj naći i ponovi pitanje tamo! Ima super uzgajivaća koji će ti sigurno moći reći više! Ove dodatne teme se slabo otvaraju...
P.S. dobro došao...
 

pilot

Novi član
Tu od
6 Ožu 2016
Poruka
18
Pozz, na kalifornijskoj kunici sam primijetio kraste na unutarnjoj strani ušiju. S kojim preparatom da to riješim? Inače, primijetio sam da i slabije jede. Da li je mogu spasiti ili je se moram riješiti?

neznam na koji način uopce to kunici dobiju kod mene toga nema ali prijatelji koji uzgajaju imaju problema s vremena na vrijeme i rijesavaju tako da pomijesaju maslinovo ulje i sumpor i sa tim namažu uho koje je zaraženo i nakon 5 dana ponove i u 90% slucajeva je rijeseno a ponekad treba i treci put ponovit nakon 5 dana.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
neznam na koji način uopce to kunici dobiju kod mene toga nema ali prijatelji koji uzgajaju imaju problema s vremena na vrijeme i rijesavaju tako da pomijesaju maslinovo ulje i sumpor i sa tim namažu uho koje je zaraženo i nakon 5 dana ponove i u 90% slucajeva je rijeseno a ponekad treba i treci put ponovit nakon 5 dana.

Taj parazit je u biti insekt koji se prenosi kao i tekutovi, krpelji, buhe,....
Ja imam svoj recept, podijelio sam ga sa svima ovdje na forumu, a i onima koji kod mene kupe kunića pa pitaju za savjet! Ja ulje i uljne preparate ne bih nikad koristio jer se kuniću sva dlaka ulijepi i odvratno izgleda, a i učinkovitost nije 100 %-tna! Neopitroid je čisti insekticid i nije uopče opasan za sisavce i k tom je još u prahu...stoga ne vidim razloga mijenjati već idprobano i djelotvorno sredstvo, ali podržavam svakoga tko traži nekakvu biološku alternativu ovoj kemiji!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
neznam na koji način uopce to kunici dobiju kod mene toga nema ali prijatelji koji uzgajaju imaju problema s vremena na vrijeme i rijesavaju tako da pomijesaju maslinovo ulje i sumpor i sa tim namažu uho koje je zaraženo i nakon 5 dana ponove i u 90% slucajeva je rijeseno a ponekad treba i treci put ponovit nakon 5 dana.

U pitanju je grinja koja s zarazenog prede na zdravog kunica ,kao i npr.buha. sa jednog na drugog psa...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Slažem se sa kolegom Jimmyem! Može ona i sad već pod zecana, ali onda staje sa daljnjim razvojem i nije još razvila prave materinske osobine pa se zna okotiti izvan gnijezda ili ga uopće ne napravi, jednostavno zapusti mlade pa onda nisi nisi ništa dobio s tim! A MOŽE biti i super mater, a to ti je kao i igrati lotto, nabrzinu MOŽEŠ postati milijunaš!, ali najvjerojatnije ne ćeš...

Te grinje (ja ne znam stručno ime!) kako ih je nazvao Jimmy se prvenstveno prenose na taj način koji je i naveden od kolege, ali ih prenose i muhe, kokoši te vrapci! Ako u blizini imaš nekog susjeda koji uzgaja kuniće i da su mu kojim slučajem zaraženi, zna se dogoditi da i tvoji dobiju te "kraste" iako nikad nisu bili u kontaktu s njegovim kunićima! Isto kao i tekutovi kod kokoša...
 
Posljednje uređivanje:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Uspio sam "dogovoriti" kupnju! 19.12. idem po zečicu (10 mj./skotna/tetovirana/8.5 kg)!

Gledam ja tu plavojku i mislim si "koja bi to fina kotlovina bila" ccc,,,
ali steta bi je bilo na pac bacit,,,

Ako nije tajna koja je cijena tim plavcima, ako je skotna ko tvoja, ili koliko tebe tvoja kosta???
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Gledam ja tu plavojku i mislim si "koja bi to fina kotlovina bila" ccc,,,
ali steta bi je bilo na pac bacit,,,

Ako nije tajna koja je cijena tim plavcima, ako je skotna ko tvoja, ili koliko tebe tvoja kosta???

I bit će, ali od potomaka jer ona mi za sada treba za rasplod! A i nju ću, ako Bog dá za jedno 2 godine!
Nije tajna, tražio je 50,- €, ali smo se "našli" na 30,- €! Njemu je bilo prilično hitno, a ja iskoristio priliku! Želja mi je bila čisto plava ženka jer sam prije par mjeseci kupio dva plavo-bijela muzijaka a dugo mi čekati dok ne dobijem svoje čisto plave ženke/-u. Sad MORAM malo smanjiti kupovinu jer sam ove godine već previše kupio! Kupim u Njemačkoj, a prodajem mlade u Hrvatskoj, pa mi računica nekako ne štima! :icon_hang:
 

Najnoviji postovi

Na vrh