• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Nikad nisam vidio kunica od 10kg uzivo

Ja zasada imam samo jednog preko 10 kg (po zimi, a preko ljeta padnu na cca.8 kg) i ovog zecana oko 9 kg....
Da si blize mogao bi doći kod mene pa ih uživo vidjeti!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ako pariš plavog i crnu opet tako ne možeš dobiti plaviju boju.
Jel ti važeš kuniće onako od oka il ih stavljaš na vagu. To pitam jer su ti sve cifre okrugle a inaće znaš da me vaganje odnosno težina zanima. Vaganje pogledom od oka nije mjerodavno.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ma ne, ne radi se o "plavijoj" ili "crnjoj" boji već o čistoći boje, znači da ne bude prošarana sa bijelim, pojedinačnim dlakama unutar pigmenta! Za žive kuniće nemam digitalnu vagu, pa i ne mogu reči točno u gram, već "običnu, analognu" sa kazaljkom, a ona ima samo crtice u 1/4 kg! Digitalni mi je samo kantar iliti potezna vaga i tako važem samo kad ih zakoljem, jer vagani predmet mora biti miran! Zato ne pišem u grame, ali cijeli brojevi su točni i kad napišem cca.9 kg, tad ima 9,1 ili 9,15 -ne znam točno, ali 9 i nešto sigurno!
"Odokativne" vage su i za moj ukus TOTALNO nerelevantne jer svako misli da je njegov kunić najveći i najteži! "Svaki cigo svoga konja hvali"-stara poslovica....
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kod ovih mojih haiku makar nemam problema sa pigmentacijom , svi su bjeli sa crvenim očima. Kad bi još moro pazit na boju . A što se tiće težine ne mogu se pohvaliti.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
kninquin-jako lijepi kunic:(nod):

Ja sam danas skoro kupio zenku sarca ali nije ih imao vise za prodaju. Da ste malo blize uzeo bi koju od vas.
Dali znate nekoga u zg ili blizoj okolici da ima sarce?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Choc,...
Po standardu rase, tj.opisu hibrida ne bi trebao biti teži od 5,5 kg! Kao i svi drugi hibridi nastao je isključivo za proizvodnju mesa. Imaju jako visok randman, ženke su izrazito plodne majke i u intenzivnom uzgoju se kote i do 8 puta godisnje! Odvajanje mladih je preporučljivo s mjesec dana kada je njihova težina 600-700 grama, sa 70-75 dana postižu tovnu težinu od 2,5 do 3 kg!
P.S, sad glumim neku pamet, ali o hibridima ne znam ništa, a i ne planiram ništa ni učiti! Ovo sam samo "ugrubo" prepisao s jedne srpske stranice gdje imaju opći opis hibridnih kunića...
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Tezina im je upravo takva,da mogu bit u zicanim gajbama u komercijalnom uzgoju,za sto su i namjenjeni.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Za hajkoma je maximum izgleda 5-7 kila

Okreni na njuškalo i kod svakog oglasa za hibride ćeš vidjeti isti tekst nabiflan ko pjesmicu. Bla , bla , bla , sve naj. Iz mog iskustava sa hajkomom kupljenim preko njuškala tzv XXL linije težina odraslog muškog je bila ravno pet kilai dvadeset deka. Kod panonskih od tri i pol do pet muški , a ženke do šest i sedamdeset. Vjerujem da neki imaju drugačija iskustva. Svaki koji kupi pa izvede mlade prepiše pjesmicu kad on prodaje a uopće nije tako jer kad ga pitaš i sam zna da laže.
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Pozdrav ekipa!
Evo jutros isao hranit, i nadjem jednog iz legla od 6 kom krepan. Do jucer vesel jede i ode samo tako 1.6 kg. Mislim da cu odustat od hajkoma
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kupujem muškog čistokrvnog panonca ne mlađeg od četiri mjeseca , znaći koji može parit , a ne starijeg od godine. Sa dovozom do ZG Dubrave NUDIM DVJESTO KUNA.Samo zdravi i čistokrvni kunić. Ponude u pp.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja kad sam imao kalifornijske kunice i isao sa njima na plac u Karlovcu prodaja je bila uzasna jer nisu velikiiii. A kad sam imao mjesance nesto sam i prodao jer su kao veliki i sareni. Jednostavno ljudi jos uvijek imaja misljenje da mora zec biti ogroman. Ovnoliki ni jedan upit. A za panonse jer su bijeli nula bodova. Bas me zanima sta ce biti sa ovima mojima sad jer imaju neki boju orijaskog sarca a nisu cisti. I to cu ici u Samobor jer me bas zanima kako ljudi tamo disu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Mikac,..
tako nešto se zna kod svake rase/hibrida dogoditi!
I kod nas ljudi ima takvih slučajeva, jedan dan vesel i sretan, a već sutra na obdukcijskom stolu...
 

Mikac

Član
Tu od
4 Svi 2016
Poruka
36
Kninquin,
al ne kuzim da ni jedno leglo ne izgura a da nema uginuca il da ne obole pa ih ljecis i onda ovi sta ostanu nikako da nabiju kilazu.

Poslano sa mog SM-G531H koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh