• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
I jabi isto pravio a i sušio cijele kunice, tko ima recept?

za sušenje je jednostavno:3 dana u pacu (dobro ih nasoliš i ostaviš ako su veliki moze i dan dva više...)nakon toga na dim (2-3dima ili više ako jako želiš miris dima ali ne treba)
Nakon toga ih stavljam u zamrzivač,jer me nekako odbija pomisao da ih jedem a neobradim termički.
Nakon toga u kiseli kupus,grah...

Za kobase isto tako otprilike stavim svinjske slanine s kunićima,začina (paprika ljuta slatka,sol,biber)
na dim dok ne dobije lijepu boju ...

ne držim se točno recepta s foruma:

Potrebno: 4 kg mesa od kunića 1,600kg slanine 110gr soli 90gr slatke mljevene paprike 10gr tucane ljute paprike 20gr beijog luka 5gr bibera
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
uvijek me iznenade ti hajkomi zaista su posebni ni sam neznam kako uspije odhraniti tolike mlade,okotila ih je 14 i samo jedno sam našao mrtvo...





malo sam im olakšao nadolažeče vručine stavio sam im sjenila tako da sunce ne udara direkt u njihove prostore,i ovo na krovu izuzetno pomaže...



(Powered by frubar.net)
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20170617_121233.jpg

Mali star 3 mj
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Takvi se kunići i ne kolju! To su rasplodni primjerci i ostavi ga za sebe (tvoje ženke! jer po izgledu je mužijak) ili ga prodaj za "daljnji tov" kako to neki nazivaju po njuškalu!
 
Posljednje uređivanje:

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Od šest u leglu četri imaju dobre šare a jedan je crni i to muški. Mislim da se samo ostavljaju ženke za daljni rasplod,ako se ne varam u crnoj boji za pigmentaciju.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Od šest u leglu četri imaju dobre šare a jedan je crni i to muški. Mislim da se samo ostavljaju ženke za daljni rasplod,ako se ne varam u crnoj boji za pigmentaciju.

To ti je svejedno! Ali najvaznije je da jedan od roditelja bude jednobojan! Jednobojni ne mogu na izložbu (večinom se izlažu mužijaci - zato se kaže da je bolje imati jednobojnu ženku), ali su u uzgoju šaraca važniji od šarenih i puno teži! Ako ne koristiš jednobojne, već u trečoj generaciji ti se dogodi da imaš preko polovice bjeliša (kunići koji nemaju pravilne oznake - pigmentaciju, teško prežive i puno su lakši od klasičnih šaraca!)
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Mužijak sarca mi je dobio žuljeve,na zadnjim nogama. Sta sad moram napraviti? Sa cime da ga mazem?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam kod jednog pokusao liječiti, ali na žalost nisam uspio! Koristio sam spray za dezinfekciju rana, plavi! Poslije sam to mazao kremom za zarastanje i tekučim sprayem za rane, ali nisu nikad skroz zarasle! Obavezno mekana stelja, najbolje puno slame! Moj je živio još preko godinu dana, ali smatram da je to samo mučenje životinje!
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
Obavezno podrezi nokte, naprskaj octeniseptom i kupi antibiotski Cyclo sprej, nislim da je oko 30 kn. Za mjesec dana-dva ce proc, ak se ne inficira
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
20170705_101629.jpg


Ovom ljepotanu jedno uho pada. Mislim da mu se nece dignuti,neznam dali sam u pravu. Pa me zanima vase misljenje o njemu? Inace je jako lijepi,samo me muči to uho koje pada.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
20170705_101629.jpg


Ovom ljepotanu jedno uho pada. Mislim da mu se nece dignuti,neznam dali sam u pravu. Pa me zanima vase misljenje o njemu? Inace je jako lijepi,samo me muči to uho koje pada.

Bitno bi mi bilo dali ce njegovi malci naslijediti " klempavo " uho jer ne znamo dali je to neka ozlijeda ili nesto trece...
Ako izraste u krupnog sarca i ako mu potomci ne budu " klempavi" ja bi ga ostavio...
 

Neron

Član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
43
Ekipa, imam jedno pitanje. Trenutačno uzgajam hycole za sebe i obitelj, a nešto sitno se čak i proda po selu. Palo mi je na pamet ponuditi kuničje meso restoranima u blizini za što mi je potrebno otvoriti OPG što ne bi bio nekakav problem. Postoji li još nešto što moram zadovoljiti da bih mogao uzgojene kuniće na vlastitom gospodarstvu legalno prodati restoranu i ispostaviti mu račun? Moram li imati otvorenu klaonicu, moram li klati kuniće u klaonici? Ima li tko kakvih iskustava?
 

tototozg

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2015
Poruka
596
A zasto je podrezivanje noktiju kod zuljeva tolko bitno :icon_scratch: ?

Zato, sto je to jedan od glavnih uzroka zuljeva kod domacih kunica. Svi drze teze rase na stelji, a zuljevi su opet tu..kunicu rastu nokti cijeli zivot, kao i kod ljudi. U prirodi kunic ih trosi trcanjem, skakanjem, rovanjem,a u kaveznom uzgoju ne. Kunicu u prirodi nokti se zabijaju i propadaju u podlogu, kod hodanja i stajanja, dok kod kunica u nasem nacinu drzanja to nije slucaj i desava se da kunic "stoji" na noktima, tj. pritisak njegove tezine je neprirodno koncentriran na skocne zglobove, na zadnji dio sapa, i dolazi do zuljeva. A stelja u slucaju zulheva cak moze bit i dodatni problem, vise nego pomoc, jer dodatno djeluje abrazivno na rane, a ako nije stalno cista i suha i nadrazujuce, a tek tada nastaju dodatni problemi infekcija i sirenja i nezarastanja rana. Pa Mario Tomic, uzgajivac vrhunskih ovnolikih kunica, drzi ovnolike 20 godina na perforiranoj podlozi, bez trunka stelje i kunici teski 8-9 kila, nemaju ni naznaka zuljeva..
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh