• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Kakvi vi imate hranilice i pojilice za kunice? Osobno mi se svidaju one na plasnicnu kocku sa onim pipkom. Ja imam one na flasu i stalno ima trunja ili izmeta u njima a dosta su visoko podignute,a po zimi stavim one limenke kad se voda pocne lediti. Dali netko od vas ima hranilice od betona napravljene?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kakvi vi imate hranilice i pojilice za kunice? Osobno mi se svidaju one na plasnicnu kocku sa onim pipkom. Ja imam one na flasu i stalno ima trunja ili izmeta u njima a dosta su visoko podignute,a po zimi stavim one limenke kad se voda pocne lediti. Dali netko od vas ima hranilice od betona napravljene?

imam i od betona,zasto pitaš?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Mislio sam da bi si napravio koju da vidim kako ce biti. Jesi zadovoljan sa njom?

Uslikam ti danas...
Imam kalupe vec dugi niz godina i kad mi trebaju samo zamjesam beton ulijem i sutra dan se mogu koristit...
...zadovoljan sam ovisno o kunicu neki uredno jedu i piju iz njih neki kopaju po hrani...
Dobre su jer ih kunic nemoze nikako prevrnuti lako se ciste, jeftine su za napravit...

Ali kao ni ostale nisu savrsene...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
evo posude...jednostavnije ne može,kalupe koji se naprave sačuvaš i kad god ti padne napamet napraviš nove za par minuta...
za vodu su odlične svaki dan sipaš sviježu, lako se peru,kunići ih ne mogu prevrnuti...





(Powered by frubar.net)
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Dali treba kupiti neki posebni beton ili samo ciment? Sa nekim sam pricao pa kaze da se treba premazati sa necim posuda da se lakse izvuce. Ja bi od drveta napravio konstrukciju i onda stavio od margarina posudu i onda maknem drvo i izvucem posudu ako sam dobro skuzio.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Dali treba kupiti neki posebni beton ili samo ciment? Sa nekim sam pricao pa kaze da se treba premazati sa necim posuda da se lakse izvuce. Ja bi od drveta napravio konstrukciju i onda stavio od margarina posudu i onda maknem drvo i izvucem posudu ako sam dobro skuzio.

Bitno je samo da nemas krupnih kamencica u betonu...i potrebno je dobro nabit beton...
A posudu je bolje ostavit ( malo preci betonom iznad nje da se ne vadi...)
Puno se lakse pere i ako nisi dobro nabijo beton opet je 100% nepropusna ( ako sipas vodu u posudu)
 

shompara

Novi član
Tu od
25 Velj 2018
Poruka
3
Forum je prevelik da bih pronašao ono što želim. Trebam malu pomoć.
Na koji način kunić dobiva pravo "nastupa" na izložbama? mora imati "pedigre" ili...???
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Forum je prevelik da bih pronašao ono što želim. Trebam malu pomoć.
Na koji način kunić dobiva pravo "nastupa" na izložbama? mora imati "pedigre" ili...???

Nešto slično pedigreu! prvenstveno mora imati tetovažu (u Švicarskoj mora imati ušnu markicu) i u lijevom i u desnom uhu, sve ostalo se "čita" iz tih brojeva koji označavaju mjesec i godinu kočenja te broj uzgajivačnice! Osim toga uzgajivač mora biti član jedne od "udruga za uzgoj malih životinja".
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Kako se snalazite po ovoj hladnoci? Ja tri puta mijenjam vodu koja je zaledena.

U drvennim gajbama ujutro nasipam popiju kolko popiju prije nego se zaledi, veci dio dana imaju vodu...
Slijedece jutro samo nadosipam tople vode...

U prostoriji gdije su kavezi jos se ne smrzava
Prostorija s 3 strane zidana blokom i jedna strana opsivena najlonom...
 
Posljednje uređivanje:

Toma223

Novi član
Tu od
9 Sij 2018
Poruka
5
koja vrsta kunića je po vama najbolja za uzgoj mesa, dali bi to bili neki čistokrvni ili pak mješanci?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
koja vrsta kunića je po vama najbolja za uzgoj mesa, dali bi to bili neki čistokrvni ili pak mješanci?

Moram priznat da sam vise puta poceo pisat i brisat odgovor na tvoje pitanje ...
Na kraju malu prednost dajem cistokrvnima
pogotovo hibridima...
Uzmes takvog kunica i znas sta imas..., dok kod mjesanaca nikad neznas kakve ce rezultate dati...ali mozes naici i na mjesance koji daju vrhunske rezultate...
 

Toma223

Novi član
Tu od
9 Sij 2018
Poruka
5
Kakva su vaša iskustva s Hylla kunićima? ja za sada imam hajkome, kalifornijske i panonske bijele, ali uvidio sam da dosta ljudi hvali i Hylla kuniće. Pa i sam razmišljam o nabavci hylla kunića. Moj uzgoj kunića se temelji na mesu, tako da mi je kod uzgoju najbitnije dobiti što bolji randman mesa i da kunići što više iskorištavaju hranu da dobiju težinu za klanje.
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
nađi si dobre panonce ili haykome i nemaš brige za meso. Meni su se haykomi pokazali kao najbolji i sad samo njih imam. al da nebi bilo svaki cigo svoga konja hvali :icon_cool:, najvažnije je nabaviti dobar rasplodni materijal i ako se pridržavaš svih pravila oko čistoće i ishrane nećeš imati problema.
 

dado1

Novi član
Tu od
16 Velj 2018
Poruka
15
Moji odlično, u zatvorenoj prostoriji i ima ih dosta tako da nemam problema s smrzavanjem vode, temperatura je uvijek u plusu. I što je normalno napreduju i jedu bolje nego ljeti
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Jutros je voda ipak smrzla, vanije bilo - 19
Rastavio sam pojilice da ne popucaju zbog leda a sutra ce ponovno biti vracene...
U meduvremenu stavljene betonske posude...
 

agronasice

Član
Tu od
6 Stu 2017
Poruka
38
Jutros je voda ipak smrzla, vanije bilo - 19
Rastavio sam pojilice da ne popucaju zbog leda a sutra ce ponovno biti vracene...
U meduvremenu stavljene betonske posude...

Bome ja grijem stalno već peti dan, i zbog navodnjavanja a i zbog malih, da se ne smrznu! i za sada nisam imao nikakve štete još:icon_pray::icon_pray:
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja se polako bacam na gajbu jednu da napravim. Ovako bila bi 150-50-60. To je ubiti isto kao 1m puta 1m.
 
Na vrh